35 основних визначних пам’яток Риму

Рим (Італія) – одне з найбільших міст світу. Його історія налічує тисячі років. Місто вражає своєю монументальною архітектурою, казковими площами, барвистими ринками та вулицями з цікавими людьми — пишнота просто на кожному кроці.

Але якщо ви їдете в подорож до Риму, вам потрібен чіткий план. В іншому випадку є ризик перевантаження від багатьох речей, які можна побачити у Вічному місті.

Ми зібрали для вас в одному списку головні туристичні визначні пам’ятки міста Риму з фото та описом: від найвідоміших римських руїн до величних церков, художніх музеїв вищого класу, чарівних площ та жвавих продовольчих ринків.

Вам, ймовірно, не обійтися однією поїздкою до Риму, щоб побачити всі визначні пам’ятки з цього списку і ті місця, які не помістилися в нього. Але треба з чогось починати!

Музеї Ватикану

Музеї Ватикану

Музеї Ватикану.

Засновані папою Юлієм II на початку 16-го століття і музики Ватикану, що доповнювалися наступними понтифіками, можуть похвалитися однією з найбільших колекцій творів мистецтва у світі.

Експонати, які займають близько 7 км залів та коридорів, максимально різноманітні: від єгипетських мумій та етруських предметів із бронзи до стародавніх бюстів, від картин, що стали класикою, до сучасних творів.

Основні місця для відвідування: вражаюча колекція класичних скульптур у музеї Піо-Клементіно, кілька виставкових залів із фресками Рафаеля та розписана Мікеланджело Сікстинська капела.

Адреса: Musei Vaticani, Viale Vaticano, Рим, Італія.

платний . Квитки в музеї Ватикану .

Можна відвідати екскурсії:

 • Музеї Ватикану та собор Святого Петра
 • Музеями Ватикану з істориком мистецтв у міні-групі
 • Музеї Ватикану – історія шедеврів та «дзеркало» епох

Колізей

Колізей

Колізей.

Велика гладіаторська арена Риму – найзахопливіша з найдавніших пам’яток міста. Колізей, що відкрився в 80 році нашої ери, на 50 000 місць, також відомий як амфітеатр Флавієв, був побудований з травертину і покритий величезним брезентовим тентом, піднятим на 240 щоглів.

Усередині арену оточили багаторівневими трибунами, а вона була побудована над підземним комплексом (гіпогей), де сиділи тварини і готувалися декорації. В іграх брали участь гладіатори, що борються з дикими тваринами чи один з одним.

Адреса: Colosseo, Piazza del Colosseo, Рим, Італія.

Вхід: Платний.

Квитки:

 • Квитки до Ватикану, Колізей і собор Святого Петра

Колізей можна відвідати у складі екскурсій:

 • Колізей та Стародавній Рим
 • Велич Римської цивілізації: Колізей та Римський Форум
 • Колізей та Форум: античність не для галочки

Римський форум

Римський форум

Римський форум

Римський форум, що представляв собою збори руїн, раніше був центральним місцем древнього Риму, грандіозним районом храмів, базилік і жвавих громадських місць.

Це місце, яке спочатку було етруським могильником, було вперше заселене в 7 столітті до нашої ери, і згодом перетворилося на соціальний, політичний та комерційний центр Римської імперії. Пам’ятки включають арку Септемія Півночі, Курію і Будинок весталок.

Подібно до багатьох великих міст древнього Риму форум втратив своє значення після падіння Римської імперії, поки врешті-решт він не став використовуватися як пасовищні угіддя. У середні віки він був відомий як Кампо Ваччино («Корове поле») і зазнав розграбування через каміння та мармур.

Район почали систематично досліджувати у 18 та 19 століттях, і розкопки продовжуються до цього дня.

Адреса: Foro Romano, Via della Salara Vecchia, Рим, Італія.

Римський Форум можна відвідати у складі екскурсій:

 • Велич Римської цивілізації: Колізей та Римський Форум

Собор Святого Петра

Базиліка Святого Петра

Базиліка Святого Петра.

У цьому місті багато видатних церков, але жодна з них не зрівняється із собором Святого Петра — найбільшою, найбагатшою та вражаючою базилікою Італії. Побудований на місці церкви 4 століття, він був освячений в 1626 після завершення 120-річного будівництва.

Його розкішний інтер’єр включає безліч відомих творів мистецтва, у тому числі три найзнаменитіші шедеври Італії: «П’єта» Мікеланджело, його ширяючий купол і 29-метровий балдахін Берніні над папським вівтарем.

У соборі, швидше за все, на вас чекатимуть черги та правила суворого дрес-коду (не дозволяються шорти, міні-спідниці або оголені плечі).

Адреса: Базиліка Святого Петра, Piazza San Pietro, Ватикан, Папський Престол (Держава-місто Ватикан).

Собор Святого Петра можна відвідати у складі екскурсій:

 • Собор Святого Петра у Ватикані
 • Собор Святого Петра – подорож до Ватикану.
 • Собор Святого Петра та світ католицької віри
 • Ранковий Рим із купола Собору Святого Петра

Палатинський пагорб

Палатинський пагорб

Палатинський пагорб.

Розташований між Римським форумом і Цирком Массімо, Палатинський пагорб – це атмосферна зона з високими соснами, величними руїнами та незабутніми краєвидами. Припускають, що саме тут Ромул заснував місто в 753 році до нашої ери, і тут, у божевільній розкоші, жили імператори Риму.

Зверніть увагу на стадіон, руїни Domus Flavia (імператорський палац) та трибуни з видом на Римський форум з Орті Фарнезіані.

Адреса: Palatino, Рим, Італія.

Музей та галерея Боргезе

Музей та галерея Боргезе

Музей та галерея Боргезе.

Якщо ви маєте час тільки на відвідування однієї художньої галереї в Римі, приходьте сюди. Тут знаходиться те, що часто називають «королевою всіх приватних колекцій із творів мистецтва»: галерея може похвалитися картинами Караваджо, Рафаеля та Тіціана, а також деякими невідомими скульптурами Берніні.

Подивитися в цілому є на що, але шукайте в першу чергу Ratto di Proserpina (Викрадення Прозерпіни) Берніні та Venere vincitrice (Венера Вітрікс) Канови.

Щоб обмежити кількість відвідувачів, їх допускають із двогодинним інтервалом, тому вам необхідно попередньо забронювати квитки та дізнатися час входу.

Адреса: Museo e Galleria Borghese, Piazzale Scipione Borghese, Рим, Італія.

Капітолійські Музеї

35 основних визначних пам'яток Риму

Капітолійський музей. | Фото: dvdbramhall/Flickr.

Побудовані в 1471 Капітолійські музеї є найстарішими публічними музеями світу. Їхня колекція класичної скульптури — одна з найкращих в Італії, у тому числі відомі Lupa Capitolina (Капітолійський вовк), скульптура Ромула та Рема під вовком та Galata morente (Вмираючий галл), що описує смерть війна.

Є також величезна картинна галерея з шедеврами Тіціана, Тінторетто, Рубенса та Караваджо.

Адреса: Musei Capitolini, Piazza del Campidoglio, Рим, Італія.

Можна відвідати екскурсію:

 • Капітолійські Музеї – найдавніші музеї світу

Пантеон

Пантеон

Пантеон.

Чудовий храм з 2000-річною історією, нині церква, Пантеон є найбільш збереженим з давніх римських пам’яток і однією з найвпливовіших будівель у західному світі. Побудований Адріаном на базі більш раннього храму Маркуса Агріппи в 27 р. до н. .

Вам обов’язково потрібно пройти крізь величезні бронзові двері та подивитися на найбільшу неармовану бетонну купол.

Храм Адріана був присвячений класичним богам, звідси і назва Пантеон, похідна від грецьких слів pan (все) та theos (бог). Але в 608 році храм був освячений як християнська церква і тепер офіційно зветься Базиліка ді Санта Марія ад Мартірес.

Справжня чарівність Пантеона полягає в його величезних розмірах і вражаючому куполі. Він вважається найбільшим архітектурним досягненням стародавніх римлян, він був найбільшим куполом у світі до 15-го століття і досі є найбільшим куполом з неармованого бетону.

Його гармонійний зовнішній вигляд обумовлений точно вивіреною симетрією — діаметр купола в точності дорівнює внутрішній висоті Пантеону 43,4 метра.

У його центрі окулус діаметром 8,7 м, який символічно пов’язував храм із богами, відіграє життєво важливу роль для геометрії, поглинаючи та перерозподіляючи величезні сили натягу купола. Дощова вода потрапляє, але стікає через 22 майже невидимі отвори в похилій мармуровій підлозі.

Адреса: Pantheon, П’яцца-делла-Ротонда, Рим, Італія.

Можна відвідати екскурсію:

 • Від Колізею до Пантеону: таємниці античного Риму

Латеранська базиліка (Базиліка Сан-Джованні-ін-Латерано)

Латеранська базиліка

Латеранська базиліка. | Фото: Paval Hadzinski/Flickr.

Протягом тисячі років цей монументальний собор був найважливішою церквою у християнському світі. Побудована на замовлення Костянтина та освячена у 324 році нашої ери це була перша християнська базиліка, побудована в місті. До кінця 14 століття вона була головним місцем поклоніння папи. Це, як і раніше, офіційний собор Риму і місце Папи Римського як єпископ Рима.

Адреса: Basilica di San Giovanni in Laterano, Piazza di San Giovanni in Laterano, Рим, Італія.

Фонтан Треві

Фонтан Треві

Фонтан Треві.

Фонтан Треві, місце дії сцени купання Аніти Екберг у фільмі La Dolce Vita (Солодке життя), є яскравим барочним ансамблем міфічних фігур і диких коней, що займає весь бік Палаццо Полі 17-го століття.

Після реставрації, спонсорованої Fendi у 2015 році, фонтан мерехтить яскравіше, ніж раніше. Тут підтримується традиція, яка гарантує повернення до Риму – кидання монети у воду. В середньому близько 3000 євро кидають у фонтан щодня.

Адреса: Fontana di Trevi, Piazza di Trevi, Рим, Італія.

Площа Навону

35 основних визначних пам'яток Риму

Площа Навону.

П’яцца Навона з її ефектними фонтанами, палаццо у стилі бароко, барвистими акторами та вуличними художниками, продавцями-лоточниками та туристами є елегантним втіленням культури у центрі Риму.

Побудована на місці стадіону Доміціано 1 століття, вона була вимощена в 15-му столітті і протягом майже 300 років була головним ринком міста. Центральна частина включає “Фонтан чотирьох річок” скульптора Берніні – це яскравий фонтан з єгипетським обеліском і мускулистими уособленнями річок Ніл, Ганг, Дунай і Ла-Плата.

Адреса: Piazza Navona, Пьяцца Навона, Рим, Італія.

Апієва дорога

Апієва дорога

Апієва дорога.

Дорога названа на честь консула Аппія Клавдія Цекуса, який заклав першу 90-кілометрову ділянку 312 р. до н.е. Це була головна дорога Риму, пізніше 190 р. до н.е., її продовжили, щоб можна було доїхати до Бріндізі.

Апієва дорога довгий час була одним з найексклюзивніших місць Риму, красивою брукованою магістраллю в оточенні трав’янистих полів, римських будівель та високих сосен. Найпрекраснішою спорудою на ній була Вілла дей Квінтілі, така бажана, що імператор Коммод убив її власника і став володіти їй сам.

Ця дорога має темну історію — саме тут Спартак і 6000 його рабів-послідовників були розіп’яті в 71 р. до н.е., і саме тут перші християни ховали людей у ​​трьохсоткілометрових підземних катакомбах. Ви не зможете відвідати всі 300 км, але три головні катакомби Сан-Калісто, Сан-Себастьяно та Санта-Домітілья відкриті для відвідування.

Адреса: Parco Regionale Appia Antica, Via Appia Antica, Рим, Італія.

Базиліка Санта Марія Маджоре

Базиліка Санта Марія Маджоре

Базиліка Санта Марія Маджоре. | Фото: Mario T./Flickr.

Одна з чотирьох патріархальних базилік Риму, ця монументальна церква 5 століття стоїть на вершині пагорба Есквілін, на місці, де, як кажуть, чудовим чином випав сніг влітку 358 року нашої ери. На ознаменування цієї події, щороку 5 серпня тисячі білих пелюсток опускають із кесонної стелі базиліки.

Цей архітектурний гібрид, що змінювався протягом століть, вражає романською дзвіницею 14-го століття, барочним фасадом 18-го століття, в основному барочним інтер’єром і серією чудових мозаїк 5-го століття.

Адреса: Basilica Papale di Santa Maria Maggiore, Piazza di San Maria Maggiore, Рим, Італія.

Національний музей Риму: Palazzo Massimo alle Terme

Національний музей Риму: Palazzo Massimo alle Terme

Національний музей Риму: Palazzo Massimo alle Terme. | Фото: Richard Cassan/Flickr.

Один із найбільших музеїв Риму, неймовірна скарбниця класичного мистецтва. Перший та другий поверхи присвячені скульптурі, деякі твори просто захоплюють дух. Подивіться на Pugile (Боксер), грецьку бронзу 2-го століття до нашої ери, витончений Ermafrodite dormiente (Сплячий гермафродит) також другого століття до н. е.. та ідеалізований Il discobolo (Метатель диска).

На другому поверсі розташовані чудові кольорові фрески, які варто побачити.

Адреса: Palazzo Massimo alle Terme, Largo di Villa Peretti, Рим, Італія.

Галерея Доріа Памфілі

Галерея Доріа-Памфілі

Галерея Доріа-Памфілі. | Фото: damian entwistle/Flickr.

Ця чудова галерея, захована за брудно-сірим фасадом Палаццо Доріа Памфілі, може похвалитися однією з найбагатших приватних колекцій Риму, де зберігаються роботи Рафаеля, Тінторетто, Тіціана, Караваджо, Берніні та Веласкеса, а також кількох фламандських майстрів.

Шедеврів досить, але безперечна зірка — це портрет непримиренного папи Інокентія X руки Веласкеса, який обурювався, що зображення було «надто реальним». Для порівняння подивіться скульптурну інтерпретацію Джана Лоренцо Берніні тієї самої дійової особи.

Адреса: Galleria Doria Pamphilj, Корсо, Рим, Італія.

Базиліка di Sant’Agnese Fuori le Mura & Mausoleo di Santa Costanza

Базиліка di Sant'Agnese Fuori le Mura & Mausoleo di Santa Costanza

Базиліка di Sant’Agnese Fuori le Mura & Mausoleo di Santa Costanza. | Фото: Allie_Caulfield/Flickr.

Хоча це трохи складно, але варто пошукати цей інтригуючий середньовічний церковний комплекс. Розташований над катакомбами, де було поховано святу Агнесу.

Він включає в себе Базиліку Сант-Агнес-Фуорі-ле-Мура, де знаходиться приголомшлива візантійська мозаїка святих, і Мавзолей Санта-Костанци, круглий мавзолей 4-го століття, прикрашений найстарішими мозаїками християнського світу.

Адреса: Basilica di Sant’Agnese fuori le Mura, Via Nomentana, Рим, Італія.

Церква Джезу (Іль – Джезу)

Церква Джезу (Іль - Джезу)

Церква Джезу (Іль – Джезу). | Фото: Karim Rezk/Flickr.

Вражаючий приклад архітектури контрреформації, найважливіша єзуїтська церква Риму – казковий приклад мистецтва бароко. Основні роботи включають фреску склепіння Джованні Баттисти Гауллі (він же Іль Бачичча) і розкішну гробницю Андреа дель Поццо для Ігнатія Лойоли, іспанського солдата і святого, який керував єзуїтами в 1540 році.

Святий Ігнатій жив у церкві з 1544 року до смерті в 1556 році, і ви можете відвідати його приватні кімнати в Cappella di Sant’Ignazio.

Адреса: Chiesa del Gesù, Via degli Astalli, Рим, Італія.

Національний музей Риму: Palazzo Altemps

Національний музей Риму: Palazzo Altemps

Національний музей Риму: Palazzo Altemps. | Фото: dvdbramhall/Flickr.

Розташований на північ від площі Навона, палац Альтемпс є прекрасним палаццем кінця 15-го століття, в якому зберігається найкраще з величезної колекції класичної скульптури Національного музею Риму. Багато творів походять із знаменитої колекції Людовізі, зібраної кардиналом Людовіко Людовізі у 17 столітті.

Адреса: Museo Nazionale Romano, Palazzo Altemps, Piazza di Sant’Apollinare, Рим, Італія.

Базиліка Сан Паоло Фуорі ле Мура

Базиліка Сан Паоло Фуорі ле Мура

Базиліка Сан Паоло Фуорі ле Мура.

Ця чудова базиліка є найбільшою церквою в Римі після собору Святого Петра (і третя за величиною у світі), і стоїть на місці, де був похований Святий Павло після обезголовлення у 67 році нашої ери.

Побудована Костянтином у 4 столітті, вона була значною мірою зруйнована пожежею у 1823 році і багато з того, що ви бачите, є реконструкцією 19 століття.

Адреса: Basilica Papale San Paolo fuori le Mura, Piazzale San Paolo, Рим, Італія.

Площа Іспанії та Іспанські сходи

Іспанські сходиІспанські сходи. | Фото: Paolo Margari/Flickr.Іспанські сходи (Scalinata della Trinità dei Monti), які з 18 століття приваблюють відвідувачів, є ідеальним місцем для спостереження за людьми. 135 сяючих сходів піднімаються від П’яцца ді Спанья до знаменитої пам’ятки К’єса делла Трініті дей Монті.

Площа Іспанії була названа на честь посольства Іспанії при Святому Престолі, але самі сходи, спроектовані італійцем Франческо де Сантіс, були побудовані в 1725 на гроші, заповідані французьким дипломатом.

Адреса: Scalinata di Trinità dei Monti, площа Іспанії, Рим, Італія.

Палаццо Колона

Галерея Колона

Галерея Колонна. | Фото: dvdbramhall/Flickr.

У цій розкішній галереї 17 століття, єдиній частині Палаццо Колонна, відкритій для публіки, знаходиться приватна колекція творів мистецтва родини Колона.

Шість кімнат галереї увінчані чудовими стельовими фресками, присвяченим Маркантоніо Колонне, найбільшому предку сім’ї, який переміг турків у морській битві при Лепанто в 1571 році. Роботи Джованні Колі та Філіппо Герарді у Великій залі, Себастьяно Річчі у Кімнаті Пейзажів та Джузеппе Бартоломео Кіарі у Тронному залі розповідають про його заслуги.

Зверніть увагу також на гарматне ядро, що застрягло у мармурових сходах галереї, яскраве нагадування про облогу Риму в 1849 році.

Інше крило включає розкішний Годинниковий зал та багату колекцію гобеленів Артемізії 17 століття. З травня до жовтня відкрито кафе на терасі.

Адреса: Galleria Colonna, Via della Pilotta, Рим, Італія.

Можна відвідати екскурсію:

 • Палаццо Колона – римський Версаль

Замок Святого Ангела

Замок Святого Ангела

Замок Святого Ангела.

Цей замок з круглою фортецею є визначною пам’яткою. Побудований як мавзолей для імператора Адріана, він був перетворений на папську фортецю в 6 столітті і названий на честь бачення ангела, яке сталося у папи Григорія Великого в 590 році.

В даний час у ньому знаходиться Національний музей Замку Святого ангела та його колекція картин, скульптур, військових пам’ятних речей та середньовічної вогнепальної зброї.

Адреса: Castel Sant’Angelo, Lungotevere Castello, Рим, Італія.

Базиліка Святого Климента

Базиліка Святого Климента Базиліка Святого Климента.Ніде краще не відображені різні етапи бурхливого минулого Риму, ніж у цій захоплюючій багаторівневій церкві. Наземна базиліка 12-го століття знаходиться на фундаменті церкви 4-го століття, яка, у свою чергу, підноситься над язичницьким храмом 2-го століття та римським будинком 1-го століття.

Адреса: Basilica di San Clemente, Via Labicana, Рим, Італія.

Палаццо Барберіні

Палаццо Барберіні

Палаццо Барберіні. | Фото: Stin Shen/Flickr.

Палац Барберіні, побудований на честь сходження сім’ї Барберіні до папської влади, є розкішним палацом у стилі бароко, який вражає ще до того, як ви побачите мистецтво, що захоплює дух. Над ним працювало багато відомих архітекторів, включаючи конкурентів Берніні та Борроміні.

Серед шедеврів не пропустіть Il Trionfo della Divina Provvidenza П’єтро да Кортони («Тріумф Божественного Провидіння» 1632–39) та найвидовищніші фрески на стелі палаццо у головному залі на першому поверсі.

Адреса: Galleria Nazionale d’Arte Antica в Palazzo Barberini, Via delle Quattro Fontane, Рим, Італія.

Терми Каракали

Терми Каракали

Терми Каракали.

Залишки банного комплексу імператора Каракали є одними з найбільш вражаючих римських руїн. Комплекс був відкритий у 216 році нашої ери та займав ділянку площею 10 гектар. Тут знаходилися лазні, тренажерні зали, бібліотеки, магазини та сади. Комплексом щоденно користувалися до 8000 осіб.

Більшість руїн це те, що залишилося від центральної лазні. Це була величезна прямокутна будівля, оточена двома спортивними залами і розташована в центрі фригідарію (холодної кімнати), де купальники зупинялися після теплого тепідарію та калдарію з куполом (гарячої кімнати).

Адреса: Terme di Caracalla, Viale delle Terme di Caracalla, Рим, Італія.

Можна відвідати екскурсію:

 • Терми Каракали – втілення свободи, краси та здоров’я

Вілла Медічі

Вілла Медічі

Вілла Медічі. | Фото: marthelelièvre/Flickr.

Цей розкішний ренесансний палац спочатку був побудований для кардинала Річчі да Монтепульчано в 1540, але Фердинандо Медічі купив його в 1576 році. Він залишався в руках Медічі до 1801 року, поки Наполеон не придбав його для Французької академії.

Адреса: Villa Medici, Viale della Trinità dei Monti, Рим, Італія.

Ринок Траяну

Ринок Траяну

Ринок Траяну.

Ринок Траяна – руїни торгових будівель на форумі Траяна в Римі. Це був 5-ти поверховий комплекс, який збудував Апполодор Дамаський. Будова була на схилі пагорба і була побудована у вигляді терас. У ньому знаходилося близько 150 торгових точок, таверни, закусочні та пункти роздачі безкоштовних продуктів для населення.

Кожна крамниця мала вихід (vitrina) надвір. У крамницях продавалися спеції, фрукти, вино, оливкова олія, риба, шовк та інші товари зі Сходу. Серед ринку розташовувалася Via Biberatica — вулиця, названа по харчевням, що знаходилися на ній.

Адреса: Mercati di Traiano, Via Quattro Novembre, Рим, Італія.

Санта Марія дель Пополо

Санта-Марія-дель-Пополо

Санта-Марія-дель-Пополо. | Фото: vgm8383/Flickr.

Прекрасне сховище творів мистецтва, це одна з найраніших і найбагатших римських церков епохи Відродження.

З численних виставлених творів мистецтва, тут можна виділити два шедеври Караваджо: «Навернення святого Павла» (1601) і «Розп’яття святого Петра» (1601) у каплиці ліворуч від головного вівтаря. Але тут є й інші чудові роботи.

Адреса: Basilica Parrocchiale Santa Maria del Popolo, Пьяцца-дель-Пополо, Рим, Італія.

Сан Луїджі деї Франчезі

Сан-Луїджі-деї-Франчезі

Сан-Луїджі-деї-Франчезі.

Церква у французькій громаді Риму відома з 1589 року. Ця розкішна барочна церква є домом для знаменитого тріо картин Караваджо: Vocazione di San Matteo (Заклик святого Матвія), Martirio di San Matteo (Мучеництво святого Матвія) та San Matteo e l’angelo (Святий Матвій та Ангел), відомий під загальною назвою цикл Святого Матвія.

Ці три полотна, розміщені в Cappella Contarelli ліворуч від головного вівтаря, є одними з найраніших релігійних творів Караваджо, написаних між 1600 і 1602 роками, володіючи реалізмом і приголомшливим використанням кьяроскуро (сміливий контраст світла і темряви).

Адреса: San Luigi dei Francesi, Piazza di San Luigi de ‘Francesi, Рим, Італія.

Катакомби святого Себастьяна

Катакомби святого Себастьяна

Катакомби святого Себастьяна.

Ці підземні катакомби, що тягнуться під Базилікою Сан-Себастьяно, першими були названі катакомбами – назва походить від грецького ката (поряд) і кімбас (впадини), тому що вони були розташовані поряд з печерою.

Катакомби значною мірою використовувалися з 1 століття, і під час гонительного правління Веспасіана вони надали притулок для останків Святих Петра і Павла.

1-й рівень тепер майже повністю зруйнований, але на 2-му рівні можна побачити фрески, ліпнину та епіграфи. Є також три мавзолеї, що прекрасно збереглися, і оштукатурена стіна з сотнями звернень до Петра і Павла, вигравіруваних віруючими в 3-му і 4-му століттях.

Над катакомбами розташована базиліка, сильно змінена церква 4-го століття, яка зберігає одну зі стріл, що нібито використовувалися для вбивства святого Себастьяна, і колону, до якої він був прив’язаний.

Адреса: Catacombe di San Sebastiano, Via Appia Antica, Рим, Італія.

Квіринальський Палац

Квіринальський Палац

Квіринальський Палац. | Фото: Martha de Jong-Lantink/Flickr.

Цей величезний палац із видом на площу Пьяцца-дель-Квірінале є офіційною резиденцією глави італійської держави, а саме президента Республіки. Протягом майже трьох століть це була літня резиденція папи, але 1870 року папа Пій IX передав ключі новому королю Італії. Пізніше, 1948 року, палац було передано італійській державі.

Адреса: Palazzo del Quirinale, Piazza del Quirinale, Рим, Італія.

П’яцца дель Пополо

П'яцца дель Пополо

П’яцца дель Пополо.

Ця сліпуча площа була закладена в 1538 і розташовується вона біля північних воріт Риму. З того часу її кілька разів перебудовували, востаннє Джузеппе Валадье в 1823 році. У центрі площі встановлено 36-метровий обеліск, який привезено Августом із стародавнього Єгипту, спочатку він стояв у Circo Massimo.

Адреса: Piazza del Popolo, Пьяцца-дель-Пополо, Рим, Італія.

Базиліка Санта Марія ін Трастевере

Базиліка Санта Марія ін Трастевере

Базиліка Санта Марія ін Трастевері. | Фото: Scott Sherrill-Mix/Flickr.

Розташована в тихому куточку центральної площі Трастевері, це, як то кажуть, найстаріша церква, присвячена Діві Марії в Римі. У своєму первісному вигляді датується початком 3-го століття, але зазнала великої перебудови у 12-му столітті з додаванням романської дзвіниці та блискучого фасаду. Портік з’явився пізніше, доданий Карло Фонтану у 1702 році. Усередині знаходиться мозаїка 12 століття.

Адреса: Basilica di Santa Maria in Trastevere, Piazza di Santa Maria in Trastevere, Рим, Італія.

Магістральна вілла

Магістральна вілла

Магістральна вілла.

Римська штаб-квартира Суверенного Мальтійського ордена, також відомого як Кавальєрі Ді Мальта (Мальтійські лицарі), розташована на затіненій кипарисами площі, звідки відкривається один із найзнаменитіших видів на Рим.

Адреса: Piazza Dei Cavalieri Di Malta, Piazza dei Cavalieri di Malta, Рим, Італія.

Національний музей вілла Джулія

Національний музей вілла Джулія

Національний музей вілла Джулія.

Вілла 16 століття папи Юлія III забезпечує чарівну атмосферу для виставки кращих італійських колекцій етруських і римських скарбів. Експонати, багато з яких прийшли з гробниць на околицях регіону Лаціо, варіюються від бронзових статуеток та чорних буккерних столових приладів до храмових прикрас, теракотових ваз та вишуканих прикрас.

Визначні пам’ятки включають поліхромну теракотову статую Аполлона з храму в Вейо та Sarcofago degli Sposi (саркофаг заручених), знайдений у 1881 році в Черветері.

Адреса: Museo Nazionale Etrusco di Villa Giulia, Piazzale di Villa Giulia 9, Рим, Італія.

Andrii Zomkovskyi

Автор блогу, любить подорожувати і розвивати україномовний контент.

Оцініть автора
Trips
Найкрасивіші місця у світі, від яких перехоплює подих.
Залишити свій відгук