Екскурсія Бухарестом: історія та пам’ятки

Бухарест – столиця Румунії (близько 2 млн. чоловік), відома своїми широкими тінистими бульварами, чудовими палацами та репутацією світського життя. Його прозвали Маленьким Парижем за французькі мотиви найкращих будівель міста.

Сьогодні ми проведемо невелику оглядову екскурсію визначними пам’ятками Бухареста, які просто необхідно подивитися, приїжджаючи туди на відпочинок.

Коротка історія Бухареста

Перша згадка зустрічається у хроніках XV століття як резиденція Дракули, або, як знає його історія – князя Влада Цепеша. З 1659 Бухарест є галасливою столицею спочатку князівства Валахії, а потім і всієї Румунії.

Історія його включає нашестя Оттоманської імперії, світові війни, пожежі, повені, різні режими і революції. Всі ці події далися взнаки на зовнішньому образі столиці, дещо порушивши її колишню красу.

Типові забудови епохи соціалізму, численні заводи перетворили Бухарест на місто контрастів. Одноманітні сірі залізобетонні будівлі межують із архітектурними шедеврами минулих століть, палацами та пам’ятниками.

Що подивитися в Бухаресті: Старе місто – район Lipscani

Неповторний шарм найкраще спостерігається в районі Lipscani, старому центрі міста, що нині перетворилося на престижний район. Найстаріша та найчарівніша вулиця Бухареста Каля Вікторія (проспект Перемоги) дивує гарними будинками військового клубу, Національного історичного музею, палацу Кантакузіно та площею Революції.

Багато вулиць взяли назви ремісничих громад та гільдій: Бланар (хутряників), Коваки (ковалів) та Кавафії Веші (шевців).

Сьогодні тут розташувалися галереї, магазини антикваріату та кафе.

Північний район міста

Прекрасний північний район міста, що відрізняється широкими зеленими бульварами, чудовими будинками та віллами, в яких знаходяться посольства, доглянутими парками та озерами — Херестреу та Флоряска. Архітектура різних стилів та епох змішалася в одному місті, надавши йому особливого шику та неповторності.

Визначні місця Бухареста

Палац Парламенту

У Бухаресті пам’яток багато, серед перших – колосальний  Палац Парламенту , побудований лідером КПЮ М. Чаушеску. Він є другим за величиною офісним будинком після Пентагону.

Над його будівництвом працювали 700 архітекторів та 20 тисяч робітників. Тут 12 поверхів, 1100 залів, величезне лобі та 4 підземні рівні, в т.ч. ядерний бункер. Кришталева люстра Sala Drepturilor Omului важить 2,5 т, деякі люстри мають до 7000 ламп.

Будівництво велося лише з румунських матеріалів. Мозаїка, дубові панелі, мармур, сусальне золото, вітражі, кришталь люстр та багаті килими створюють розкішний інтер’єр будівлі.

Королівський палац – Національний художній музей

Цікавий для відвідування також Королівський палац (будинок Кароля II та його сина, короля Міхая I), зведений у неокласичному стилі, нині румунський Національний художній музей.

Румунський Атеніум – головний концертний зал міста

А Румунський Атеніум – одна з найвідоміших будівель міста. Сьогодні це головний концертний зал у Бухаресті, а заразом і резиденція філармонічного оркестру ім. Джордже Енеску.
Ця будова високим куполом і доричними колонами, що нагадує стародавній храм, не залишить байдужим жодного туриста. Стеля, прикрашена сусальним золотом, вигнуті балкони, гвинтові сходи, рожеві мармурові колони, латунні ліхтарі, фрески, що покривають стелю та стіни, є шикарними декораціями розташованого всередині концертного залу філармонії, відомого своєю унікальною акустикою.

Пластичне мистецтво – відомі пам’ятники та монументи

Гранітна Тріумфальна арка заввишки 85 футів, Монумент Героїв Повітря, пам’ятник революціонерам, статуя Михая Хороброго, статуя Римської Вовчиці – обов’язкові зупинки оглядової екскурсії Бухарестом.

Храми та музеї Бухареста

Бухарест славиться також своїми історичними церквами: Церква Апостолів XVI століття, Митрополія XVII століття, Церква Ставрополеос XVIII століття, Церква Святого Миколая, побудована в 1909 російським царем Миколою II, Румунська Патріархія, і єврейськими храмами.

А одних музеїв тут понад двадцять: історичні, технічні, національні, історичні карти та книги, села, сучасного мистецтва та ін.

Природне надбання – міські парки та сади

Жителі міста пишаються своїми парками та люблять тут відпочивати від суєти галасливої ​​столиці, кататися озером на поромі чи човні. Туристам слід також побачити красу саду Чишміджіу, парку Карл I, Ботанічного саду та  Херастрау парку , прогулятися пішохідними вуличками.

Де зупинитися: готель Athenee Palace – центр інтриг та шпигунства

А щоб глибше вивчити життя такого унікального міста, рекомендується оселитися в  Athenee Palace Hilton.  Готель, збудований у 1914 році, став центром інтриг та шпигунства в період Другої світової. В даний час це шикарний готель Хілтон.

Приїжджайте відпочити до Бухаресту, і він здивує та порадує вас, незалежно від того, чи цікавить вас історія, архітектура чи музичне життя країни.

Andrii Zomkovskyi

Автор блогу, любить подорожувати і розвивати україномовний контент.

Оцініть автора
Trips
Найкрасивіші місця у світі, від яких перехоплює подих.
Залишити свій відгук