Національний парк Плитвицькі озера

У простого обивателя щодо Плитвицьких озер безліч питань. Багато хто не може зрозуміти, за що туристи віддають по 200€, а ще заради чого йдуть на 5-годинний маршрут – і це лише в одному напрямку! Нижче ми намагатимемося пролити світло на ці аспекти.

Плітвицькі озера у Хорватії: трохи історії

Національний парк Плітвицькі озера – це не просто скупчення водойм, а дивовижна їх композиція, доповнена водоспадами, печерами та казковими краєвидами.

Досить сказати, що на території заповідника налічується 140 водоспадів, 16 великих та ще кілька дрібних озер, хвойний та буковий ліс, а також 20 печер.

Плитвицькі озера – це екосистема, що самовідновлюється, з утворенням нових водоспадів і обвалом старих дерев у воду, де вони спочатку кам’яніють, а потім розсипаються в мул. Береги озер просто завалені цими деревами, а їхня кристально чиста вода і дно білого кольору здатні вразити будь-кого. У водоймах заборонено купатися – такий захід і дозволяє зберігати їхню первозданну чарівність. І це незважаючи на тисячі туристів, що проходять тут щодня.

Мандрівники, навіть досвідчені, вражаються чистотою місцевого повітря в незайманому лісі. Сам же парк знаходиться на висоті 400 — 1 200 метрів, що вище за рівень моря. У брошурах зазначено, що мешканцями парку “числяться” вовки, ведмеді, дикі кішки, козулі та інші тварини. Лише птахів тут 120 видів!

Час огляду

Багато хто скаржиться, що для огляду озер постійно не вистачає часу. Втім, якщо ви приїхали з можливістю залишитись ночувати – так і варто зробити! Можна зупинитися як в одному з  готелів  (від 70 до 130 євро), так і в апартаментах. Це кімнати в невеликих будиночках, що мають кондиціонери, 2-спальні ліжка, ванну, фен і т. д., адже вартість на добу становить 40-42 €.

Після ночівлі можна ще поблукати територією Національного парку, або виїхати рано-вранці, щоб встигнути відвідати ще кілька місцевих пам’яток.

Маршрути парком Плитвицькі озера

Вони можуть бути як короткими, і довгими. Звичайно, якщо час жорстко обмежений, можна вирушити коротким маршрутом, який включає переправи на поромах, а також подорож на невеликому паровозику. Все це допоможе скоротити часові витрати.

Якщо час не обмежений, і ви приїхали з наміром залишитися ночувати, рекомендується не роздумувати і вибрати найдовший маршрут «К». Пройти його можна за 6-8 годин, бо протяжність дорівнює 14-ти кілометрам. На цьому шляху вам зустрінуться підйоми та спуски, а також стежки на прямих відрізках та вздовж озер. Тим, хто боїться заблукати в дорозі, хвилюватися не варто – кожен маршрут укомплектований покажчиками на кожному повороті, тож можна рішуче вирушати в дорогу.

Саме довгий маршрут забезпечить максимум вражень, адже на ньому майже немає туристів, тоді як на коротких відрізках, які вимагають близько 2-ї години на проходження, вони ходять буквально колонами. Крім того, мандрівники зазначають, що, незважаючи на довгий маршрут, вони практично не втомлюються – парк, начебто випромінює енергію та бадьорість.

Як отримати найбільше вражень

«Повний набір» можна отримати, тільки пройшовши довгим маршрутом – лише в цьому випадку вистачить часу, щоб милуватися місцевими красами і надихатися чистим повітрям. Звичайно, нічого цього в простому, 2-годинному маршруті отримати не вдасться – він виходить зім’ятим, а від бачення пейзажів відволікають вигуки решти туристів.

Так що геть суєту і галасливі компанії! Потрібно тільки виділити собі трохи часу, пройтися всіма точками довгого маршруту, всім своїм єством відчути це місце і повернутися з повним зарядом ентузіазму і гарного настрою.

Як найкраще добиратися

У питанні щодо того, як доїхати до Плитвицьких озер, варто пам’ятати, що більшість туроператорів організовують екскурсії на автобусах. Але необхідно враховувати, що вирушають вони рано-вранці, а приїжджають назад вже практично вночі, оскільки парк розташовані на території Північної Далмації.

Набагато швидше вдасться доїхати туди орендованим автомобілем. Якщо шлях автобусом займає близько 5,5 годин, то машиною його можна скоротити на 1/3. Маршрут найкраще позначити заздалегідь, скориставшись навігатором (якщо є в комплектації), або запасвшись докладною картою. Їхати рекомендується автобанами, але варто враховувати, що деякі відрізки траси в Хорватії платні. Проте, навіть з огляду на всі витрати, поїздка машиною обійдеться дешевше, ніж автобусом.

Де зупинитися

Як ми вже згадували вище, зовсім поруч із Плітвицькими озерами є кілька готелів та апартаментів, які можуть вам підійти. Ну а якщо є бажання проживати у великому місті, з якого є можливість швидко доїхати до озер, можна порекомендувати місто Слуні. У ньому багато місць для зупинки. Це готелі Apartments Strmac, Apartments and Rooms Štefanac, Apartment Bastaja, Apartment Slunj та інші. Втім, зупинитися можна й у інших містах – Оточац, Корениця, Госпіч та дугих. У всіх них немає нестачі в хороших готелях та недорогих апартаментах.

Andrii Zomkovskyi

Автор блогу, любить подорожувати і розвивати україномовний контент.

Оцініть автора
Trips
Найкрасивіші місця у світі, від яких перехоплює подих.
Залишити свій відгук