Озеро Натрон у Танзанії та його згубна краса

Озеро Натрон у Танзанії: характеристики

Глибина озера Натрон зовсім невелика, адже в деяких місцях вона не досягає 3 метрів. Площа ж, навпаки, немаленька – 1344 км2. Так як температура повітря в цій місцевості нерідко перетинає позначку 50 ° C, вода в Натроні також прогрівається до подібних показників.

Натрон є невід’ємною частиною найактивнішої на сьогоднішній день вулканічної системи – Великого Африканського Розлому. Явні прояви сейсмічної активності відносно недавно показав вулкан Олдоньо Ленгай, що знаходиться поруч. Так, він вивергся у жовтні 2008 року, а через кілька років прокинувся повторно.

Озеро фламінго – це унікальне творіння природи, яке потрібно передати наступним поколінням. Щоб це зробити його басейн внесли під захист, зарахувавши до місць міжнародного значення.

Червоне озеро

Назва озера перекладається як червоне. Швидше за все, місцеві племена споконвіку величали Натрон саме так через велику кількість солі, що створює плівку на поверхні води. У цих умовах активно поводяться ціанобактерії, пігменти яких у результаті фотосинтезу змінюються у бік червоного відтінку. На мілководді вони не такі активні, а тому на невеликих глибинах простежується помаранчевий колір.

Натрон – одне з небагатьох місць розмноження малого фламінго.

Повернемося до мешканців озера – малих фламінго, які зазвичай мешкають у віддалених від людей місцях. Якщо ви вирішите приїхати сюди з них, то найкраще вирушити в подорож влітку: в цей період починається розмноження птахів, а тому від їх кількості все навколо набуває рожевих кольорів.

Мертве озеро Натрон

Проте висока лужність і температура озера Натрон створюють такі умови, що багато тварин, переважно птиці, випадково потрапляючи у воду, гинуть і їх останки тверднуть і покриваються мінеральними речовинами. Тут можуть жити лише кілька видів тварин. А малі фламінго у такий спосіб навіть захищені від хижаків.
Звісно ж, купатися і навіть руки споліскувати в озері не варто. Будь-який дотик із водою загрожує опіками та здуттями шкіри.

Пасовища племені салей

Господарями озера Натрон можна назвати плем’я салей, що належить до роду Масаї. Все своє життя ці люди проводять за пошуком найкращого пасовища навколо берегів озера. Масаї – це войовничий народ, адже вони з давніх-давен звикли захищати свою територію. На щастя туристів, сьогодні мешканці Північної Танзанії налаштовані набагато ліберальніше по відношенню до приїжджих.

Цікаво, що група вчених знайшла на околицях озера Натрон останки Homo Sapiens, яким понад 30 000 років.

Як дістатися

Найзручніше добиратися до озера від найближчого міста Аруші, розташованого за 240 кілометрів.

До Аруші можна доїхати автобусом від Найробі (4 години в дорозі), Додома (6 годин) та Дар-ес-Салам (9 годин). Також за 50 км від Аруші розташований міжнародний аеропорт Кіліманджаро.

Організованих екскурсій до озера Натрон немає, але його відвідування входить у тури до вулкану Олдоіньо-Ленгаї. Одним із найкращих способів доїхати до озера — орендувати позашляховик і найняти гіда в Аруші, але індивідуальна програма вийде приблизно на третину дорожче за стандартний тур. Але абсолютно точно – не варто їхати до Натрона без супроводу з місцевих.

Де оселитися

Перш ніж вирушити до поїздки, зарезервуйте кімнату в готелі. Придивіться до 5-зіркового готелю Exploreans Ngorongoro Lodge, який пропонує найкращі умови на тлі дикої природи Африки.

Andrii Zomkovskyi

Автор блогу, любить подорожувати і розвивати україномовний контент.

Оцініть автора
Trips
Найкрасивіші місця у світі, від яких перехоплює подих.
Залишити свій відгук