Пішки Європою – 5 маршрутів для захоплюючих подорожей

«Блакитна стежка» – італійські прогулянки в Чінкве-Терре

Панорами Чинкве-Терре одні з найвідоміших у світі – кольорові будиночки п’яти населених пунктів регіону, розташовані у скелях біля моря, є візитівкою курортного відпочинку Італії. Саме тут простягається один із найлегших і найкрасивіших маршрутів під назвою «Блакитна стежка» (італ. Sentiero Azzurro).

Початковий пункт подорожі починається в містечку Ріомаджоре, дістатися якого можна з Флоренції, Мілана або Болоньї поїздом. Кінцева точка – Монтероссо. Загальна довжина маршруту становить 12 км. Це чудова можливість провести активний день, гуляючи милими італійськими містечками та селищами. Однак, якщо ви захочете розділити цей маршрут на пару днів, то рекомендуємо заздалегідь забронювати готель в одному з населених пунктів Чінкве-Терре.

Каміно де Сантьяго – паломницький шлях в Іспанії

Каміно де Сантьяго, або Шлях Святого Якова (Яго) – шлях паломників іспанськими дорогами, що веде до Собору Святого Якова, до міста Сантьяго-де-Компостелла. Цей маршрут вважається третім у світі за святістю після римського та єрусалимського. Більше 700 років тому паломники-пілігрими йшли до мощів Святого Яго, прокладаючи маршрут. Через багато років паломництво сюди практично припинилося. Але на початку 21-го століття популярність цього маршруту знову набрала обертів завдяки книзі «Щоденник мага» Паоло Коельо та фільму The Way режисера Е. Естевеса.

На сьогоднішній день паломницький маршрут є найзнаменитішим у всій Європі через розвиненість інфраструктури. Дістатися Собору Святого Якова можна кількома шляхами:

  • Camino del Norte (800 км), що веде вздовж Атлантики;
  • Camino Portugues (250 км) – починається у португальському місті Порту;
  • Camino Frances (800 км) – стартує у французькому селі Сен-Жан-П’є-де-Пор, перетинаючи Пренеї, проходячи рівнинами з пагорбами від Памплони до Бургоса, далі через місто Леон та Галісійські гори.

По всьому шляху відкриті паломницькі хостели за ціною від 5 до 12 євро, де туристи зупиняються на нічліг. Також на маршруті є ресторани та кафе, тож проблем із перекусами не буде. Найкращий час для подолання Каміно де Сантьяго – початок осені та кінець весни.

Стежками Святого Олафа (Швеція та Норвегія)

Ще один маршрут для паломників і, звичайно, всіх тих, хто хоче поблукати мальовничими фіордами та північними горами. Цей маршрут створили норвезькі ентузіасти, які надихнулися популярністю маршруту Каміно де Сантьяго. Героєм Скандинавського паломницького шляху став норвезький король Олаф II (норв. Olav den hellige/Heilag Olav), який є найбільш шанованим у Скандинавії загальнохристиянським святим.

Загальна довжина маршруту становить 564 км. Свій початок шлях бере в шведському Сундсваллі, а закінчується в норвезькому Тронхеймі, в  Нідаросському соборі  (готичний храм, збудований на місці поховання Святого Олафа).

Маршрут тягнеться від Балтійського до Норвезького морів через весь Скандинавський півострів. Повне проходження шляху Святого Олафа розраховане на 23-28 днів з розрахунком подолання 20-25 км на добу. Але ви можете вибрати маршрут на 1, 2 або 5 днів, керуючись  офіційним сайтом  маршруту.

GR20 – маршрут навколо Корсики

Корсика – чудовий французький острів, що рясніє річками і горами. Тут знаходиться один з найпопулярніших і найскладніших маршрутів під назвою GR20 (GR розшифровується як Grande Randonnée, що перекладається з франц. «велика прогулянка»). Назвати цей піший маршрут прогулянкою складно, оскільки шлях у 177 км доведеться долати горами.

GR20 простягається з півночі на південь острова, проходячи вздовж озер, долин та гірських масивів. Маршрут розділений на 16 відрізків, кожен з яких відводиться 1 день. По всьому шляху стежка промаркована, в небезпечних місцях прокладено металеві перила та ланцюги. Нічліг можна організувати в рефуджі – гірських будиночках. Також туристи організовують кемпінги.

Проходження GR20 вимагає хорошої фізичної підготовки, бажано мати із собою  путівник . Нагородою за зроблений шлях буде чудовий пляжний відпочинок біля узбережжя Середземного моря.

«Стежка митників» у Бретані

Мальовничий пішохідний маршрут у Франції, який тягнеться в одному з найкрасивіших регіонів – у Бретані. Наприкінці 18 століття митники патрулювали береги вздовж північних берегів Бретані, щоб запобігти контрабанді товарів з Великобританії. Цей пішохідний маршрут сьогодні називається GR34, а по-простому – «Стежка митників» (франц. sentier des douaniers). Починається шлях у містечку Корнак, а закінчується Сент-Мало.

Стежка митників ділиться на 5 маршрутів: «Класичний», «Дивовижний», «Легендарний», «Справжня Бретань», «Романтичний». На шляху туристів чекає порт Сен-Мало, замок Мон-Сен-Мішель, фіорди Абер-Бенуа та Абер-Врак, форт Ла-Латт, порт Плуманак з лабіринтом зі скель та затока Морбіан. Весь маршрут тягнеться на 1700 км.

Маршрут неймовірно гарний – туристам відкриваються краєвиди на скелясті шпилі, протоку Ла-Манш, бірюзові океанічні води. Влітку в Бретані дуже прохолодно, на відміну від решти Франції. Однак для тисяч мандрівників це не перешкода.

Планувати похід на «Стежку митників» слід заздалегідь, тому що влітку регіон дуже популярний і номери в  готелях Бретані  розлітаються дуже швидко. Також можна зупинятись у кемпінгах, які облаштовані вздовж усього узбережжя.

Для маршрутів на вихідні можна вибрати такі варіанти:

  • затока Морбіан (від Панвена до Арзона) – довжина 18 км (1 день);
  • від Канкаля до Сент-Мало – довжина 17 км (1 день);
  • від Беноді до Понт-Авана – протяжність 33 км (маршрут займає 2 дні).

Сподіваємося, наш матеріал стане путівником і одного разу ви відправитеся у захоплюючий піший тур. Який маршрут із перерахованих ви обрали для себе?

Andrii Zomkovskyi

Автор блогу, любить подорожувати і розвивати україномовний контент.

Оцініть автора
Trips
Найкрасивіші місця у світі, від яких перехоплює подих.
Залишити свій відгук