Що можна побачити і куди сходити в Дубліні

Дублін – невелика європейська столиця з довгою та багатою історією. Не дивно, що її головні визначні пам’ятки пов’язані з давніми століттями. Це і собори, і бібліотека, і навіть справжній замок у центрі міста. Крім того, Ірландія пишається своїми традиціями та виробництвами, що можна відчути у місцевих пабах та музеях, присвячених пиву та віскі. З іншого боку, Дублін — сучасне місто, що розвивається, з насиченим культурним і соціальним життям, де неможливо занудьгувати.

Дублінський замок (Dublin Castle)

Одна з найвизначніших пам’яток Ірландії та її столиці, яку обов’язково варто відвідати – Дублінський замок. Він був збудований у XII столітті, але після проведених у ньому численних реконструкцій нинішню будівлю можна датувати XVIII століттям. Протягом багатьох століть Dublin Castle використовувався як місце проживання королів. У ньому також розміщувалися парламент, суди, локація для інавгурацій та резиденція президентів. У XXI столітті тут проводяться урядові прийоми та банкети. Під час відвідування замку туристи мають можливість побачити державні апартаменти, підземелля вікінгів, зайти всередину каплиці та прогулятися садами.

Фенікс-парк (Phoenix Park)

Фенікс-парк входить до списку найбільших у світі міських зелених зон. Він займає площу 707 га. У XVII столітті віце-король герцог Ормонд наказав обнести цю територію стіною та розпочати розведення фазанів та ланей. Останні й досі живуть тут та пересуваються без обмежень. Парк складається із зелених галявин, чистих озер та лісових масивів. У ньому знаходяться резиденція ірландського президента, Дублінський зоопарк, замок Аштаун та колона Веллінгтона.

Пара оленів у парку

Фенікс парк © Alessandro de Leo / Shutterstock

Дублінський зоопарк (Dublin Zoo)

У Phoenix Park ще одна локація, без якої поїздка до столиці Ірландії не буде повною — Дублінський зоопарк. Його історія веде відлік з 1830 року, але свої двері він відчинив 1 вересня 1831-го. Всі тварини в ньому мешкають у комфортних умовах у кількох тематичних зонах: Вовки в лісі, Африканська савана, Лісова стежка Казирангу, Південноамериканський будинок, Джунглі Горил, Ліс орангутанів, Бухта морських левів. У Dublin Zoo проживають шимпанзе, слони, гібони, жирафи, бегемоти, лемури, носороги, лінивці, пінгвіни, леви та інші цікаві тварини.

Жирафи у дублінському зоопарку

Дублінський зоопарк © Dawid K Photography / Shutterstock

В’язниця Кілмайнхам (Kilmainham Gaol)

Неподалік парку Фенікс розташоване дуже похмуре місце — в’язниця Кілмайнхам. Вона була побудована у 1796 році і працювала за прямим призначенням до 1924-го. Тут перебували в ув’язненні і стратили лідери ірландських повстань різних років, а умови утримання в’язнів залишали бажати кращого. Наприкінці XX століття у будівлі заснували Музей історії ірландського націоналізму, відновивши інтер’єри та внутрішній двір.

В'язниця музей у Дубліні

В’язниця Кілмайнхам © David Svestka / Shutterstock

Національна галерея Ірландії – головний художній музей Дубліна. У ньому зберігається найповніше зібрання робіт ірландських майстрів. Крім того, тут представлені твори великих європейських художників – Дега, Вермеєра, Веласкеса, Пікассо, Моне, Гойя, Караваджо, Ван Гога, Рембрандта, Тіціана та інших. У National Gallery of Ireland дуже розвинені освітні програми для дітей та дорослих. Також влаштовуються лекції та майстер-класи, записуються підкасти.

Картини та скульптури у галереї

Національна галерея Ірландії © Benoit Daoust/Shutterstock

Маленький музей Дубліна (Little Museum of Dublin)

Одним із найцікавіших місць Дубліна є, можливо, найнезвичайніший краєзнавчий музей світу — Little Museum of Dublin. Він був відкритий у 2011 році та містить колекцію з більш ніж 5000 артефактів, подарованих дублінцями. Тут є експозиції, пов’язані з фільмами, музикою, політикою, історією та культурою. Найбільше відвідувачів залучають виставки, присвячені Великодньому повстанню 1916 року та візиту американського президента Джона Ф. Кеннеді.

Фото в рамках на стіні музею

Маленький музей Дубліна © dublincitihotel.com

Темпл-Бар (Temple Bar)

Ірландія щільно асоціюється з алкогольними напоями, що виробляються тут. Не дивно, що одним із найпопулярніших районів, який прагнуть відвідати туристи, є Темпл-Бар. Сюди їдуть пропустити пінту пива в пабі, пообідати у кафе, купити крафтові товари в магазинах та ознайомитись із мистецтвом у галереях. На його території знаходиться найстаріший питний заклад Ірландії – паб The Brazen Head. Увечері вулиці Temple Bar стають дуже жвавими, а з кожних дверей долинає національна музика. Місцеві жителі намагаються обходити цей квартал стороною, віддаючи перевагу тихішим та автентичнішим закладам.

Туристи фотографуються на тлі пабу

Темпл-Бар © VanderWolf Images / Shutterstock

Бібліотека Трініті-коледжу (Trinity College Library)

Трініті-коледж — найстаріший університет Ірландії, заснований у 1592 році королевою Єлизаветою I. Він славиться не лише престижністю освіти, а й бібліотекою, що вражає своїми масштабами та мальовничістю інтер’єрів. Тут знаходиться тисячолітня Келлська книга, що містить чотири Євангелії латинською мовою. Вона виділяється багатими прикрасами та гарними ілюстраціями. Довга кімната бібліотеки може здатися знайомою шанувальникам фільму «Зоряні війни. Епізод II: Атака клонів», оскільки дуже нагадує архів джедаєв.

Величезна старовинна бібліотека

Бібліотека Трініті-коледжу © Salvador Maniquiz/Shutterstock

Музей пива «Гіннес» (Guinness Storehouse)

У центрі броварні St. James’s Gate знаходиться один з головних туристичних магнітів Дубліна – Музей пива “Гіннес”. Його назва відома навіть тим, хто ніколи не вживав пінний напій, адже саме керівник цієї пивоварні придумав знамениту Книгу рекордів. Під час прогулянки семи поверхами будівлі відвідувачі знайомляться з історією родини Гіннес і технологією виробництва пива. Наприкінці туру кожен має право обміняти вхідний квиток на пінту темного Guinness у Gravity Bar на сьомому поверсі. Звідси, до речі, відкривається чудовий краєвид на місто.

Стелажі пива у музеї

Музей пива «Гіннес» © Anton_Ivanov / Shutterstock

Сталеві колони у музеї пива

Музей пива «Гіннес» © Anton_Ivanov / Shutterstock

Театр абатства (Abbey Theatre)

Зрозуміти культурний код ірландців можна у Театрі абатства. Його заснували у 1904 році знамениті драматурги Вільям Батлер Йейтс та леді Грегорі, проголосивши маніфест «Вивести на сцену глибші емоції Ірландії». У 1916 році театр був пов’язаний з Великоднім повстанням. 1951-го оригінальна будівля пошкодила сильну пожежу, але вже 1966 року Abbey Theatre відкрився в новому будинку, зведеному на місці старого. У ХХІ столітті на його сцені все частіше можна побачити вистави сучасних ірландських драматургів та режисерів. Також для відвідувачів тут влаштовують екскурсії лаштунками.

Фасад театру

Театр абатства © cdn.britannica.com

Національний музей Ірландії (National Museum of Ireland)

Національний музей Ірландії складається з чотирьох окремих філій, що спеціалізуються на археології, історії та декоративному мистецтві, природній історії та сільському житті. Будівля перша розташована на Кілдер-стріт і зберігає колекції, присвячені доісторичній Ірландії, вікінгам, Давньому Єгипту та болотним людям. У другому є виставки, що розповідають про Ірландську війну 1919-1923 років, азіатське мистецтво, національні меблі, срібні вироби і т.д. У третій філії відвідувачі можуть ознайомитися з ірландською фауною та представниками ссавців з усього світу. Останній перебуває над Дубліні, а графстві Мейо, заході країни. У ньому розташовані експозиції, що розповідають про побут та роботу ірландців у сільській місцевості.

Експонати у зоологічному музеї

Національний музей Ірландії © media.cntraveler.com

Великий будинок ірландського музею

Національний музей Ірландії © trabantos / Shutterstock

Собор Святого Патріка (St Patrick’s Cathedral)

У центрі Дубліна височить найбільший собор Ірландії – St Patrick’s Cathedral. Він був побудований у готичному стилі у XII столітті. Протягом усього свого існування ця велична будівля кілька разів занепадала, але її знову і знову реконструювали. Якось, у XVII столітті, Олівер Кромвель навіть наказав перетворити храм на стайню. Главою собору є декан. З 1713 до 1745 року ним був автор «Подорожі Гулівера» Джонатан Свіфт, похований у центральному нефі.

Костел у Дубліні

Собор Святого Патріка © Sandra Mori / Shutterstock

Інтер'єр костелу у Дубліні

Собор Святого Патріка © Mr. Sergey Olegovich / Shutterstock

Міст Полпенні (Ha’penny Bridge)

На початку XIX століття у місті виникла потреба збудувати пішохідну переправу через річку Ліффі. Так, у 1816 році тут з’явився міст Полпенні. Свою дивну назву він отримав через ціну, яку люди мали заплатити за перехід по ньому. Вона становила півпенні. Зараз Ha’penny Bridge є однією з головних визначних пам’яток Дубліна – його зображення нерідко можна зустріти на листівках та магнітах, у туристичних брошурах та книгах.

Сталевий міст через річку Ліффі

Міст Півпенні © Bernd Meissner / Shutterstock

Національний ботанічний сад (National Botanic Gardens)

За чотири кілометри від центру Дубліна знаходиться Національний ботанічний сад, закладений у 1795 році. У ньому можна побачити близько 20 тисяч рослин. Тут приємно прогулятися тінистими алеями повз ажурні скляні оранжері вікторіанської епохи. Найвідоміша з них – Пальмовий дім. У National Botanic Gardens на вас чекають класичні та сучасні скульптури, будинок вікінгів, сонячний годинник, сад каміння, рокарій та безліч інших цікавих об’єктів.

В оранжереї в дублінського ботанічного саду

Національний ботанічний сад © Davi Costa / Shutterstock

Оранжерея в дублінському ботанічному саду

Національний ботанічний сад © Davi Costa / Shutterstock

Старий завод віскі Джеймсон (Jameson Distillery Bow St)

Jameson – один із найвідоміших ірландських напоїв. Не дивно, що старий завод, де цей віскі розливали до 1971 року, має таку популярність у туристів і дуже рекомендований до відвідування. Під час екскурсії відвідувачі знайомляться з процесом перегонки напою та беруть участь у дегустації. Наприкінці видається сертифікат, що підтверджує отримані знання. Крім того, будь-хто може навчитися готувати коктейлі на основі віскі і, звичайно ж, купити пляшку собі в колекцію. У фірмовому магазині також продаються сувеніри та одяг із логотипом Jameson.

Інтер'єр завод віскі

Старий завод віскі Джеймсон © 4H4 Photography / Shutterstock

Дублінська голка (The Spire of Dublin)

Дублінська голка або Монумент світла (згідно з офіційною назвою) — найпомітніша пам’ятка ірландської столиці. Висота конструкції складає 120 метрів, діаметр біля основи — 3 метри, а на вершині — 15 см. Вона виготовлена ​​з полірованої нержавіючої сталі і чудово відбиває сонячне світло вдень, а вночі підсвічується штучно. The Spire of Dublin зведено 2003 року на місці пам’ятника адміралу Нельсону, який був підірваний 1966-го.

Шпіль та Головне поштове відділення вночі на О'Коннелл-стріт

Дублінська голка © David Soanes / Shutterstock

Міст та шпиль у Дубліні вночі

Дублінська голка © EQRoy / Shutterstock

Парк Сант-Стівенс-Грін (St Stephen’s Green Park)

На відстані одного кілометра від Дублінського замку знаходиться центральний міський парк – Сант-Стівенс-Грін. Свій нинішній вигляд із ставками, зеленими насадженнями та алеями він набув у 1880-х роках, коли політик Артур Гіннес купив цю землю та передав місту. Пам’ятник меценату встановлений у західній частині парку. Північний вхід вінчають ворота Fusilier’s Arch, відкриті 1907 року. Також на території St Stephen’s Green Park є дитячі майданчики та велодоріжки.

Альтанка біля озера у дублінському парку

Парк Сант-Стівенс-Грін © Conor Phelan / Shutterstock

Ірландський музей сучасного мистецтва (Irish Museum of Modern Art, IMMA)

Це ідеальне місце, щоб познайомитись із актуальною творчістю художників з різних країн. Ірландський музей сучасного мистецтва відкрився нещодавно — 1990 року, в історичній будівлі Королівського госпіталю. Загалом тут зібрано близько 3500 робіт – фотографій, картин, інсталяцій, скульптур та колекція продовжує поповнюватись. Окрім постійних та тимчасових виставок, в IMMA проводяться майстер-класи, покази кінофільмів та концерти.

Внутрішнє подвір'я музею мистецтва

Ірландський музей сучасного мистецтва © Roy Harris / Shutterstock

Собор Христа (Christ Church Cathedral)

Один із найстаріших храмів ірландської столиці та її найцікавіше місце — собор Христа , збудований у готичному стилі. Його заснував у 1031 році король вікінгів Сітрік Шовкова Борода для першого архієпископа Дубліна. З того часу він є кафедрою англіканського голови церкви. У XIX столітті будинок зазнав значної реставрації — було оновлено інтер’єр та додано прибудови. У крипті Кафедрального собору Крайст-Черч знаходиться постійна виставка творів мистецтва, а також мумії щура та кішки, знайдені при чищенні органу у 1860 році.

Кам'яний дублінський собор

Собор Христа © Frank Lambert / Shutterstock

Будинок Фармлі (Farmleigh House)

У Фенікс-парку розташований державний гостьовий будинок Фармлі, де є номери для високопоставлених осіб та умови проведення зустрічей. Він був побудований в середині XVIII століття і в 1873 став однією з резиденцій сім’ї Гіннес. Головна будівля – чудовий зразок георгіансько-вікторіанської архітектури. На території також є водний та звичайний сади, озеро та вежа з годинником. Для широкої публіки доступні галерея та театр Cowshed. Крім того, тут часто проводяться фермерські ярмарки — найбільші з них присвячені Великдень та Різдва.

Державна резеденція

Будинок Фармлі © Croatorum / Shutterstock

Музей ірландського віскі (Irish Whiskey Museum)

Завітавши на старий завод Джеймсон, можна подумати, що на цьому музеї, присвячені міцному напою в Дубліні, закінчуються. Однак це не так, тут ще є Музей ірландського віскі. Він був відкритий у 2014 році та містить велику колекцію пляшок. Під час екскурсії гостям розповідають історію походження цього алкогольного напою різних брендів та тонкощі його виробництва. Наприкінці на всіх чекає дегустація. Окрім музею в будівлі розміщуються бар із рестораном та сувенірний магазин.

Мідний бак для приготування віскі на території музею

Музей ірландського віскі © Irina Wilhauk / Shutterstock

Бар для дигустації в музеї віскі

Музей ірландського віскі © Irina Wilhauk / Shutterstock

Графтон-стріт (Grafton Street)

У центрі Дубліна знаходиться одна з головних торгових артерій міста, яку варто подивитися — Графтон-стріт. Вона проходить від парку Сант-Стівенс-Грін до St. Andrew’s Church. Біля собору розмістився один із символів Grafton Street – пам’ятник героїні популярної ірландської пісні Моллі Малоун. Не дивно, що це місце дуже люблять вуличні музиканти – свого часу тут виступав майбутній фронтмен гурту U2 Боно. Туристи сюди приходять не лише послухати імпровізовані концерти, а й зазирнути до численних магазинів та пабів.

Торгова пішохідна дублінська вулиця

Графтон-стріт © Arcady / Shutterstock

Міст Семюела Бекетта (Samuel Beckett Bridge)

У 2009 році в Дубліні відкрився вантовий міст Семюела Бекетта, що сполучає береги річки Ліффі. Він названий на честь знаменитого ірландського письменника та лауреата Нобелівської премії з літератури. Споруда виділяється білим кольором та формою, що нагадує арфу. Мостом пересуваються як автомобілі, так і пішоходи.

Міст Бекетта через річку Ліффі

Вантовий міст Семюела Бекетта © Lukas Bischoff Photograph / Shutterstock

Музей Дублінії (Dublinia Museum)

Біля собору Христа знаходиться один із найцікавіших музеїв міста — Дублінія. Перша його експозиція знайомить відвідувачів із життям вікінгів. Гості дізнаються, як ці стародавні воїни жили під час морських подорожей, виготовляли зброю та вели бойові дії. Будь-хто має можливість приміряти на себе традиційний одяг і відвідати будинок вікінгів. Друга – присвячена середньовічному Дубліну. Тут можна дізнатися все про медицину тих років, побувати на ярмарку, навчитися грати в традиційні ігри та прогулятися по жвавій вулиці. У Dublinia Museum представлені артефакти, знайдені під час розкопок. Завершити візит найкраще на оригінальній вежі, що залишилася із Середніх віків. На її вершину ведуть 96 сходинок, а з оглядового майданчика відкривається захоплюючий краєвид.

Старовинний музей у Дубліні

Музей Дублінії © Peter Krocka / Shutterstock

Dublin’s Art & Antique Quarter

В 2003 торговці з Френсіс-стріт об’єдналися для створення єдиного антикварного кварталу, який назвали Art & Antique Quarter. Тут продаються дивовижні старовинні речі, зразки сучасного мистецтва, канцелярське приладдя ручної роботи, ювелірні прикраси, меблі та багато іншого. Відпочити від шопінгу можна в одному з місцевих ресторанів.

Квартал із антикварними магазинами

Dublin’s Art & Antique Quarter © scontent-iev1-1.xx.fbcdn.net

Andrii Zomkovskyi

Автор блогу, любить подорожувати і розвивати україномовний контент.

Оцініть автора
Trips
Найкрасивіші місця у світі, від яких перехоплює подих.
Залишити свій відгук