Що подивитися в Чикаго

Чикаго — місто вітрів та хмарочосів. Він приголомшує приїжджого своєю неповторною атмосферою свободи. Його історія сповнена радісних подій та трагедій, архітектура унікальна, а культура максимально космополітична. Тут вміють берегти спадщину та не бояться нововведень. А парки та ботанічні сади міста входять до переліку найкращих у світі. Що відвідати в Чикаго насамперед? Цей огляд допоможе зорієнтуватися у непростому виборі.

Зміст

Грант-парк

Його називають “переднім двором” міста. Ця зелена зона, площею 129 гектарів, на березі озера Мічиган — улюблене місце для прогулянок та відпочинку городян. Влітку тут проходять великий кулінарний фестиваль Taste of Chicago та дві важливі музичні події — Lollapalooza та Blues Fest. У жовтні парк стає стартовим та фінішним майданчиком для Bank of America Chicago Marathon. На його території розташовано безліч найпопулярніших міських пам’яток.

Букінгемський фонтан

Один із найбільших фонтанів у світі розташований у серці Грант-парку. Він виконаний з рожевого мармуру і формою нагадує багаторівневий весільний торт. Діаметр основного басейну – 84 м, а висота центрального струменя (одного з 134) може досягати 46 м у висоту. Фонтан працює з квітня до жовтня. У вечірній час його додатковою окрасою є світлове шоу. Після закінчення сезону чаші прикрашають лампочками. За своєю суттю фонтан – меморіальна споруда, присвячена пам’яті Кларенса Букінгема.

Міленіум-парк

Його називають одним із найкрасивіших урбаністичних парків планети. Створений, щоб символізувати початок XXI століття, він став дуже популярною пам’яткою та отримав понад 30 престижних нагород у галузі містобудування. На площі 10 га розташувалося безліч незвичайних інсталяцій та скульптур. Його найбільші архітектурні об’єкти – футуристичний пішохідний міст “BP Pedestrian Bridge” і павільйон Джея Прітцкера, в якому проводяться концерти симфонічного оркестру. Краса паркових ландшафтів вражає уяву. Гордість городян – сад Лур’є, який прекрасний у будь-яку пору року.

Міленіум-парк - чудове місце для прогулянок в Чикаго

Jay Pritzker Pavilion у Міленіум-парку © f11photo / Shutterstock

Фонтан Краун

Авторство цього оригінального витвору належить іспанському художнику Жауме Пленса. Він встановлений у Міленіум-парку та названий на прізвище сім’ї, яка проспонсувала його зведення. Вибираючи, що подивитись у Чикаго, знайдіть час, щоб побачити цю унікальну відеоскульптуру. Фонтан є чорним гранітним басейном, на протилежних кінцях якого зведено дві ідентичні вежі зі скляної цегли. На їхній поверхні, за допомогою світлодіодів, транслюється цифрове відео. Найчастіше – особи мешканців міста. З травня до жовтня вода стікає по поверхні веж і виливається із сопла в лицьовій частині кожної з них. У спекотні дні жителі міста, особливо діти, із задоволенням хлюпаються у чаші фонтану.

Фонтан Краун – унікальна відеоскульптура, яку варто побачити

Фонтан Краун у Міленіум-парку © f11photo / Shutterstock

Хмарні ворота

Це офіційне ім’я авангардної та чарівної скульптури Аніша Капура. А самі мешканці називають її просто «боб». Дуже незвичайний витвір мистецтва було встановлено у Міленіум-парку у 2006 році. Це закруглена арка, покрита 168 відполірованими до дзеркального блиску сталевими пластинами. Хмарні ворота схожі на застиглу краплю ртуті, у якій відбивається і химерно спотворюється світ довкола себе. Вони дуже інтерактивні, і туристи постійно використовують їх, щоб зробити мільйони знімків на рік.

Авангардна скульптура Аніша Капура Клауд-Гейт

Хмарні ворота у парку Міленіум © Aqnus Febriyant / Shutterstock

Лінкольн-парк

Відкритий у 1868 році, він простягся на 11 км уздовж красивого берега озера Мічиган. За статистикою, парк, названий на честь Авраама Лінкольна, – одне з найбільш відвідуваних місць у США (20 мільйонів гостей на рік). На території комплексу турист знайде багато історичних та природних пам’яток, міські пляжі, поля для гольфу, бейсболу та футболу, тенісні корти, ігрові майданчики. Тут також знаходяться заповідні зони та упорядковані місця для риболовлі. У парку проводяться концерти, спектаклі та великі міські заходи.

Зоопарк Лінкольн-парку

Це один із найстаріших і найбільших зоопарків Америки. Він працює цілий рік, а його відвідування – задоволення абсолютно безкоштовне. І це чудова відповідь на питання, чим зайнятися в Чикаго без зайвих витрат. На площі майже 20 га облаштовано безліч тематичних зон. Понад 1100 тварин з усього світу живуть тут за умов, максимально наближених до природних. 200 жителів ставляться до рідкісних і вимираючим видам. На його території працює справжня ферма. Тут достатньо квітучих рослин і тінистих алей. А унікальним надбанням зоопарку є Burr Oak — дерево, яке тут зростає з часів, коли навіть самого міста ще не було.

Лев у Зоопарку Лінкольн-парку

Зоопарк Лінкольн-парку © alisafarov / Shutterstock

Басейн лілій Альфреда Колдуелла

Його цілком можна назвати прихованою перлиною Лінкольн-парку, оскільки знайти його не так просто. Басейн розташований на північ від зоопарку, поряд із оранжереєю. Названий він на ім’я ландшафтного дизайнера, який у 1930 році перетворив напівзанедбаний ставок для вирощування тропічних латаття на справжній витвір мистецтва. Колдуелл вклав чимало сил і власних грошей, щоб озеленити береги водоймища дикими рослинами Середнього Заходу США. За його проектом тут встановили плоскі кам’яні брили, створили штучний каскадний водоспад та збудували павільйон. Це дивовижно красиве, умиротворене і романтичне місце.

Чудова миля

Всесвітньо відомий конкурент П’ятої авеню Нью-Йорка та паризьких Єлисейських полів. Це найдорожчий і найреспектабельніший відрізок Мічиган-авеню, забудований історичними будівлями та хмарочосами. Тут зосереджені найрозкішніші магазини, ресторани та бутіки міста, а нерухомість коштує нечуваних грошей. На Чудовій милі та поблизу неї знаходиться значна частина міських пам’яток. Щороку 22 мільйони туристів не мають сумнівів у пошуках, де можна погуляти до Чикаго. Вони просто вирушають на дослідження цього захоплюючого розкоші світу.

Будівля Ріглі

Його будівництво почалося 1920 року. Перша секція була закінчена через рік, друга — у 1924 році. Wrigley Building став першим і, можливо, найпрекраснішим хмарочосом Чудової милі та символом Чикаго. Його зображення прикрашають тисячі кіноафіш, листівок, постерів та фото. Нічний підсвічування Wrigley Building вперше було включено в 1924 році. З того часу вона – одне з найкрасивіших світлових видовищ у країні.

Водонапірна башта

Найстаріша будівля Чудової милі, зведена 1869 року разом із насосною станцією. Для городян та туристів воно стало справжнім символом стійкості. Башта — одна із семи громадських будівель, що вціліли у Великій пожежі 1871 року. У XX столітті її тричі намагалися знести, оскільки схожа на мініатюрний середньовічний замок будова не дуже вписувалася в сучасний міський пейзаж. Але активістам щоразу вдавалося зберегти цей найважливіший об’єкт історичної спадщини.

Художній інститут Чикаго

Бронзові леви біля входу охороняють Art Institute of Chicago. Понад 300 тисяч творів мистецтва розподілено за світлими галереями та залами інституту. Експозиції, присвячені американським авторам, охоплюють історичний відрізок від колоніальної доби до сучасності. Окремо представлені колекції стародавніх артефактів з усього світу та європейського живопису, скульптур та предметів декоративно-ужиткового мистецтва від XII століття до сучасності. Thorne Miniature Room – особливий зал, де виставлено 68 мініатюр, що представляють інтер’єри житлових та історичних приміщень XIII-XX століть у масштабі 1:12. На території інституту також знаходиться ресторан Terzo Piano, відзначений гідом Мішлен.

Чиказький історичний музей

Ідеальний варіант при виборі, куди піти до Чикаго, щоб познайомитися з усіма віхами його розвитку. В експозиції найстарішого музею знаходяться понад 23 мільйони артефактів, що відображають еволюцію міста — від маленького торгового форпосту до сучасного мегаполісу. Інтерактивні виставки та галереї повністю занурюють відвідувача у минуле Чикаго та змушують відчути себе частиною його історії. Тут знаходяться друга за величиною у світі колекція костюмів та текстильних виробів (50000 предметів) і найбільша у США добірка будівельних креслень реально існуючих архітектурних об’єктів.

Музей Річарда Х. Дріхауса

У 1883 році ця будівля була побудована як резиденція для банкіра Чикаго. На той момент воно вважалося найбільшим та екстравагантним у місті. Над його внутрішнім оформленням працювали відразу 3 дизайнери. За свою довгу історію особняк кілька разів міняло власників. 2003 року його купив і повністю відреставрував бізнесмен Річард Х. Дріхаус. Протягом кількох років він облаштовував інтер’єр споруди, поповнював приміщення автентичними колекційними предметами та меблями епохи модерну. Музей відкрився у 2008 році. З того часу тут регулярно організовуються спеціалізовані виставки, концерти, лекції та екскурсійні програми.

Чиказький культурний центр

Тут проводиться понад 1000 культурних, освітніх та розважальних заходів на рік, і більшість із них безкоштовні. Вже одного цього факту достатньо, щоби залучити туристів. Крім того, центр славиться своєю витонченою архітектурою (сплав неокласики та ренесансу) та двома вітражними куполами. Перший (від Тіффані) має діаметр 12 м і знаходиться в залі Престона Бредлі. Другий прикрашає зал Великої армії Республіки. Він скромніший за розміром, але відрізняється дуже складним та багатобарвним орнаментом. Культурний центр – ідеальне місце, куди можна сходити в Чикаго без витрат і отримати велике задоволення.

Музей науки та промисловості

Гарна будівля зовні нагадує давньоримський Пантеон, але всередині це храм науки і прогресу. Тут представлено понад 2000 експонатів. Деякі з них приголомшують уяву своїми розмірами та складністю пристрою — копія вугільної шахти, хитрий дзеркальний лабіринт і справжній підводний човен часів Другої світової війни. Тут є багато інтерактивних експозицій. Гість зможе зробити крок у «око бурі» в центрі штучного торнадо, дослідити далекі планети в космічній зоні та пройтися вулицею Чикаго початку XX століття.

Музей сучасного мистецтва

У його експозицію входять кілька об’ємних колекцій творів, створених американськими та світовими майстрами з 1945 року до наших днів. Основні напрямки – сюрреалізм, концептуальне мистецтво, поп-арт та мінімалізм. У стінах музею часто влаштовують гастрольні виставки популярних авторів, перформанси, концерти та кінопокази, лекції та семінари. Проект Chicago Works регулярно репрезентує роботи місцевих художників. У будівлі музею працює ресторан Marisol із дуже творчим меню. У невеликому магазині можна придбати оригінальні сувеніри.

Музей афроамериканської культури ДюСейбл

Заснований 1961 року, він став першим у США музеєм, повністю присвяченим збору, збереженню та вивченню африканської та афроамериканської історії та культури. У його фондах перебувають понад 15000 експонатів — витворів мистецтва, реліквій доби рабства у США, артефактів XIX-XX століть, архівних матеріалів. Одна з постійних експозицій присвячена Гарольду Вашингтону — першому чорношкірому меру міста, який обирався на цю посаду двічі. Заклад регулярно проводить виставки, концерти, кінопокази, дитячі заходи та семінари.

Музей природничої історії ім. Філда

З 1893 року він входить до найбільших музеїв природознавства у світі. І це найкраще місце, куди можна піти з дитиною! Тут зібрано понад 24 мільйони об’єктів, які розділені на теми: антропологія, зоологія та геологія. У Стенлі Філд Холл гостей зустрічає кістяк динозавра на ім’я Максимо (37 м), знайдений в Аргентині. А на його «подруга» Сью чекає відвідувачів в експозиції «Еволюціонуюча планета». В інших залах можна побачити велику таксидермічну колекцію, найрідкісніші артефакти з Єгипту та Тибету. Виставка «Давня Америка» розповідає про корінних жителів США. Зал «Грейнджер» присвячений дорогоцінним каменям, антикваріату та сучасним прикрасам.

Акваріум Шедда

Велична будова, що нагадує давньоримський храм Нептуна, була зведена на березі озера Мічиган у 1930 році. На той момент, це був найбільший критий акваріум у світі. І свій статус він зберігав не один десяток років. Тут працюють 5 постійних експозицій (Води світу, Схід Амазонки, Карибський риф, Океанаріум Ебботт та Дикий риф) та часто змінюються тематичні тимчасові виставки. Загальна кількість водних жителів вже перевищила 32 тисячі. Це риби (у тому числі і 25 видів акул), живі корали, молюски, медузи, членистоногі, змії, морські ссавці та птахи. Акваріум пропонує унікальний досвід спілкування з тваринами, освітні програми, участь в екологічних акціях та безліч нових вражень.

Планетарій Адлера

1930 року він став першим планетарієм, відкритим на території США. На даний момент заклад може похвалитися великою колекцією стародавніх вимірювальних інструментів та приладів, рідкісних наукових видань, рукописів, архівних матеріалів та фотографій. Відвідувач має унікальну можливість заглянути всередину пілотованого космічного корабля «Джеміні-12». Інтерактивні програми планетарію дозволяють набути унікального досвіду. А перегляд фільмів на куполі Sky Theater (діаметр — 21 м) відправляє глядача у «політ» галактиками. Особливе задоволення – відвідування обсерваторії Doane та участь у щомісячній вечірці Adler After Dark (тільки для гостей віком від 21 року).

Будинок планетарію Адлера, Чикаго

Планетарій Адлера в Чикагському центрі © Thomas Barrat / Shutterstock

Військово-морський пірс

Navy Pier – розважальний комплекс, що лежить на водах озера Мічиган. За площею він дорівнює території шести міських кварталів. Це одне із найцікавіших місць Чикаго. Діти оцінять лабіринт Funhouse, оглядове колесо, висотою 60 м, захоплюючі атракціони, міні-гольф і кінотеатр IMAX. Дорослих порадує можливість відвідати зимовий сад Crystal Garden, оцінити меню численних ресторанів та асортимент магазинів, а також побувати на виставі в театрі Чикаго Шекспіра. Щотижня влітку, а також передноворічної ночі, на пірсі запускають феєрверки. А ще — це відправна точка найпопулярніших круїзів містом та прогулянкових маршрутів.

Розважальний комплекс Navy Pier, озеро Мічіган

Парк розваг Військово-морський пірс © f11photo / Shutterstock

Дитячий музей Чикаго

Він був заснований 1982, а в 1995 – розмістився на території Військово-морського пірсу. З того часу музей є унікальним простором для експериментів, ігор, творчості та навчання дітей різного віку. Щороку тут буває понад півмільйона маленьких відвідувачів. Їхній увазі пропонують безліч відкритих для взаємодії експонатів у галереї мистецтв, винахідницьких лабораторіях та майстернях. Дитина може пограти у палеонтолога у залі з динозаврами або стати відважним дослідником лісів у зоні Treehouse. А Kids Town (імітація житлового кварталу) — чудова нагода дізнатися, як живуть дорослі, виконуючи свої щоденні обов’язки.

Собор Святого Імені

Величний католицький храм у стилі готичного відродження було зведено у 1875 році на місці попередника, який не пережив Велику чиказьку пожежу. Holy Name Cathedral відомий своїми красивими бронзовими дверима. Вони важать понад 544 кг, але завдяки гідравлічній системі відчиняються без зусиль. Прекрасне внутрішнє оздоблення – плід зусиль багатьох архітекторів, скульпторів та художників. Найвідоміші його елементи — різьблене дерев’яне розп’яття (автор — Іво Деметц), що ширяє в повітрі, гранітний вівтар, бронзові барельєфи, статуї та панно. У храмі встановлено великий та малий органи.

Парк Меггі Дейлі

Він має ім’я колишньої першої леді міста, яка була відомою меценаткою. За своєю суттю – це величезний ігровий майданчик і просто мрія будь-якого батька у пошуках, куди піти з дітьми. На території парку організовано 6 тематичних зон для різного віку. Є тут міні-гольф, тенісні корти, підвісний міст, десятки гір різних видів та місця для пікніка. Для підлітків та дорослих побудований скеледром, а взимку заливають ковзанку. У парку також знаходиться Richard and Annette Bloch Cancer Survivors Garden. Завдання його гарних павільйонів та алей — морально підтримати людей, які борються з раком, та допомогти у одужанні.

Оранжерея Гарфілд-парку

Одна з найбільших на території США та найбільш екзотична з усіх зелених оаз міста. У грандіозному скляному павільйоні зібрано 600 видів рослин з усього світу (понад 120 тисяч екземплярів). Вісім закритих виставкових садів займають площу майже 2 га. Відкриті сади, ігрові майданчики, гарні ставки з водяними ліліями ще 4 га. Декілька разів на рік, при зміні сезонів, тут проводять квіткові шоу. А ще оранжерея – популярне місце для вишуканих прийомів та романтичних фотосесій.

Оглядовий майданчик Скайдек у Вілліс-тауер

Хмарочос Willis Tower – друга за висотою будівля Америки (442 м). А його оглядовий майданчик Skydeck на 103 поверсі – найвищий у країні. Її головна особливість – чотири скляні бокси, які виступають за межі будівлі. Кожен із них може одночасно вмістити 5 осіб. Це улюблене місце для фото на тлі Чикаго, що буквально лежить під ногами. Оглядовий майданчик відкритий для вечірніх відвідувань.

Чиказький театр

Було відкрито 1921 року під назвою «Balaban and Katz Chicago Theatre» у центральному діловому районі міста. З того часу будівля, в стилі французького бароко з жовто-червоним наметом, що палала вечорами сотнями лампочок, стала впізнаваним символом міста. Закономірно, що відвідати цей храм Мельпомени – мрія будь-якого театралу. У 70-х роках минулого століття заклад занепав, але через десятиліття було реконструйовано і отримав нове життя. Дізнатись більше про його історію можна під час оглядової екскурсії, яка проходить тут щодня.

Історичний театр Чикаго

Чикагський театр © f11photo / Shutterstock

Симфонічний центр

Symphony Center – музичний комплекс на Саут Мічіган-авеню, розташований в історичній будівлі в стилі раціонального ар-нуво. Він є «будинком» для Чиказького симфонічного оркестру та Чиказького симфонічного хору. Їхні виступи проходять на Armour Stage в оркестровому залі на 2522 місця. Бальний зал Грейнджер – елегантний простір для особливих подій. Зал Buntrock використовується для репетицій, камерних виступів, лекцій, виставок, урочистих вечерь та прийомів. Біля входу Адамс-стріт знаходяться Симфонічний магазин і кафе-ресторан Opus.

Театр «Музична скринька»

Історичний кінотеатр, збудований у 1929 році. Будівля, що віддалено нагадує італійський палаццо, була прикрашена вертикальною вивіскою з червоними літерами, що горять неоном, — «Music Box». Вони й досі служать маяком для поціновувачів артхаусного, іноземного, культового та класичного кіно. А зал театру досі прикрашає оксамитову завісу, яка піднімається до темно-синьої стелі з мерехтливими лампочками-зірками. Music Box Theatre був призначений для звукових фільмів. 1983 року на його екрані, під органний акомпанемент, вперше демонструвався німий фільм «Крила». З 2012 року власники перетворили подібні покази на чудову щомісячну традицію.

Друге місто

Second City Chicago — один із найвпливовіших та найпопулярніших комедійних театрів на планеті, розташований на території Старого міста. І це обов’язкове місце, куди варто сходити до Чикаго, щоб запозичити особливе почуття гумору його мешканців. З дня відкриття у 1969 році у складі його трупи побували багато відомих коміків. Деякі з них стали культовими фігурами шоу-бізнесу Стівен Колберт, Білл Мюррей, Джон Белуші, Ден Ейкройд і Гілда Раднер. Трупа виконує оригінальні комедійні ревю на двох сценах – Mainstage Second City і The Second City. А в UP Comedy Club проводяться фуршети під виступи резидентів.

Район Фултон-маркет

До кінця минулого століття його територія була забудована складськими та промисловими будинками. Але з приходом нового століття він переродився на досить престижне місце. Турист знайде тут штаб-квартири відомих світових корпорацій, безліч шикарних готелів, барів та ресторанів, у тому числі й відзначених у гіді Мішлен. Що стосується покупок, то Fulton-Randolph Market — райське місце для тих, хто цінує неабиякі речі, які можна придбати в багатьох художніх галереях, дизайнерських магазинах та ательє.

Китайський квартал

Туристу тут забезпечено сенсорне навантаження — аромати спецій, постійний шум та яскраві вулиці з традиційними китайськими статуями, декоративними арками та пагодами. Вітрини автентичних продуктових магазинів та сімейних ресторанів сповнені спокусливих частування. Тут обов’язково потрібно спробувати дім-сам і побалувати себе пирогом із Chiu Quon (найстаріша пекарня району). Торговий центр Chinatown Square, окрім безлічі бутиків, знаменитий скульптурною групою з 12 бронзових зодіакальних символів та красивою мозаїкою, що складається зі 100 тисяч фрагментів. Найкраща зелена зона кварталу – Меморіальний парк Пінг Том.

Прогулянка вулицею Китайського кварталу в Чикаго

Китайський квартал у Чикаго © Kristopher Kettner / Shutterstock

“Time Out Market”

Унікальний простір у серці історичного району Фултон-маркет, де можна з апетитом поїсти та чудово розважитися. Тут зібрані найкращі уподобання міста, які рекомендує журнал Time Out Chicago. На площі 4645 м² (три поверхи) розміщуються 18 ресторанів, демонстраційна кухня, розважальна зона, а також 3 бари. Один з них — важлива частина тераси на даху, звідки відкриваються просто карколомні види. У закладі регулярно проводяться виступи музичних гуртів та діджеїв, вечірки та майстер-класи.

Кафе “Тропічний ліс”

Rainforest Cafe на Кларк-стріт – ось куди треба сходити з дитиною! Візит до цього закладу перетворить простий обід на пригоду. Аніматронні тварини (слони, горили, бегемоти, удави та тропічні птахи), штучні водоспади, велика кількість зелені та квітів — у стінах цього кафе оселилися справжні джунглі. І меню тут відповідне. Наприклад, улюблений десерт маленьких відвідувачів нагадує вулкан, що вивергається. У закладі працює сувенірна лавка, де можна купити безліч гарних і кумедних речей на згадку.

Піца в стилі Чикаго

Це абсолютно нове сприйняття звичної страви. Найнезвичайніший різновид Chicago-style піци називається «глибока тарілка». Вона готується у спеціальній формі, яка формує високий борт із тіста. Ще одна її відмінність у тому, що нижнім шаром начинки кладуть сир, а соус додають останнім. Вперше «глибоку тарілку» стали подавати в мережі піцерій Uno у 1943 році, і до цього дня це їхня коронна страва. Чикаго піца-стафф має два коржі і заливається соусом зверху. А thin-crust піца готується на дуже тонкому тесті і виходить по-справжньому хрумкою. Зазвичай вона розрізається на кілька квадратних шматочків, а чи не на сектора.

Чиказька піца «глибока тарілка»

Чикацька сирна піца з томатним соусом © Brent Hofacker / Shutterstock

Попкорн Гарет

Чикаго сміливо можна назвати містом великих порцій та сміливих смаків. І тому доказ – культовий попкорн Garrett. Його тут купують у буквальному значенні відрами – металевими відрами стильного дизайну. З тих пір, як у 1949 році була продана перша порція цих ласощів, городяни і туристи божеволіють. Тут люблять дуже незвичайні уподобання. Найпопулярніший – сир плюс карамель. Магазини Garrett можна знайти в самому серці Чудової милі, в міжнародному аеропорту, поряд з популярними культурними закладами та визначними пам’ятками.

River North McDonald’s

У 2018 році цей концептуально новий заклад як Фенікс повстав з «попелу» Rock ‘N’ Roll Mcdonald’s, щоб стати новим флагманом Чикаго франшизи. Кафе на розі вулиць Кларк і Онтаріо символ зеленої ери Макдоналдс. І воно точно має бути у списку того, що варто подивитися у місті. Будівля зі скла та бетону площею 1765 м² має футуристичний дизайн. Його внутрішнє оформлення витримано у теплих натуральних відтінках. У центрі знаходиться дендрарій, де висаджено близько 70 кущів та дерев. На даху встановлено 1062 сонячні панелі.

Торговий центр Water Tower Place

Це восьмирівнева зона для покупок в однойменному хмарочосі на північному кінці Чудової милі. На території центру розташовано понад 100 магазинів, спа-салони, кафе та ресторани. Тут же знаходиться один із колишніх театрів гурту Друрі Лейн, який у 2010 році був перейменований у Broadway Playhouse. Гостям міста також буде цікаво відвідати інтерактивний спортивний музей Чикаго.

Оглядовий майданчик «360 Чикаго»

Раніше вона називалася “Обсерваторія Джона Хенкока”. Знаходиться ця пам’ятка на 94 поверсі хмарочоса Джон-Хенкок-центр. Споруда піднімається на 344 м над землею і входить до десятки найвищих будівель США. Швидкісні ліфти доставляють гостей до місця призначення за 40 секунд. На оглядовому майданчику на них чекають кафе, бар, інтерактивні дисплеї з інформацією про місто вітрів і, звичайно ж, найкращі види з оглядом на 34 км навколо.

Чикаго Педвей

Chicago Pedway – розгалужена мережа підземних тунелів у центрі міста. Для мешканців – це чудовий спосіб скоротити шлях та уникнути погодних неприємностей у холоди. Для туристів – загадковий лабіринт, що охоплює 40 міських кварталів і пов’язує понад 50 будівель. Деякі тунелі виглядають дуже нудно, а інші — справжній витвір мистецтва. Наприклад, ділянку Macy’s Pedway прикрашають 22 красиво підсвічених вікторіанських вітража, які раніше входили до колекції Музею вітражів Сміта (закрилася 2014 року).

Зелений млин

Той, хто шукає найцікавіші місця Чикаго, має побувати в Green Mill — культовому коктейль-барі Бродвею. Він був відкритий у 1907 році та швидко став популярним місцем для творчої еліти. За часів сухого закону до Зеленого млина із задоволенням заходили члени мафії Чикаго. У приміщенні досі стоїть улюблений столик Аль Капоне. А під барною стійкою зберігся люк у тунель під вулицею, що веде до сусідньої будівлі. Він допомагав злочинцям переховуватись під час поліцейських облав. З тих повних гангстерської романтики часів і досі Green Mill — улюблений городянами та туристами майданчик для джазових та поетичних виступів.

Пивоварня Goose Island

Пивоварня на Фултон-стріт відома не лише своєю продукцією, а й екскурсійною програмою, що включає відвідування виробництва. Після неї особливо приємно випити келих хмільного напою у таверні. Любителі бочкового пива оцінять смак Bourbon County Stout. Компанія Goose Island почала виробляти його в 1992 році, що було революційним рішенням для пивного ринку американського Середнього Заходу.

Бейсбольний стадіон Ріглі Філд

Один із найстаріших та знакових стадіонів Вищої ліги бейсболу США був побудований у 1914 році. Крім того, це домашня арена команди Чикаго Кабс. Споруда славиться своїми внутрішніми стінами, вкритими живим плющем, зручними трибунами, унікальним табло з ручним керуванням та високою якістю фаст-фуду, що продається тут під час ігор. Його також використовують для проведення футбольних та хокейних матчів, міських заходів та концертів.

Рівервок

Це не просто пішохідна зона з чудовими краєвидами на південному березі річки, а й місце, куди можна піти, аби зрозуміти, чим живуть городяни. Сюди вони прямують на щоденну пробіжку чи прогулянку. Тут же призначають побачення, насолоджуються їжею у прибережних ресторанах чи витворами мистецтва, представленими на безлічі вуличних виставок та інсталяцій. У це місце приходять порибалити, спостерігати за птахами або відпочити в тіні дерев. Крім того, Riverwalk – вихідна точка безлічі водних пригод: архітектурних та інших круїзів, поїздок на водних таксі, веслуванні на байдарках та каяках.

Міст ДюСейбл

З 2010 року так називається міст Мічіган-авеню (Michigan Avenue Bridge). 1920 року він поєднав Чудову милю з районом Чикаго-Луп і став першим у світі двоярусним розвідним мостом. Чотири його прибудови з 1928 року прикрашені скульптурними панно, що розповідають про знакові історичні події міста. У південно-західній відкрито музей Маккормік Бріджхаус, де можна дізнатися історію річки та її мостів, а також побачити роботу розвідного механізму. З 1991 року будівлі надано офіційний статус міської пам’ятки.

Пляж Норт-авеню

North Avenue Beach розташований на території Лінкольн-парку і вважається найкращим у місті. На його території є бар, кафе, місця для оренди човнів, спортивного обладнання та велосипедів. У великому пляжному будинку відвідувачі знайдуть душові, кімнати відпочинку, магазини та шаховий павільйон. Пляж відомий своїми волейбольними майданчиками, де проводяться міжнародні змагання. У серпні він стає центральною точкою огляду Chicago Air & Water Show.

Набережна пляжу Норт-Авеню

Пляж Норт-Авеню на території Лінкольн-парку © f11photo / Shutterstock

Пляж Оук-стріт

Один з найпопулярніших пляжів у місті розташований недалеко від Чудової милі. Звідси відкриваються чудові краєвиди на міські пейзажі та озеро Мічиган. Oak Street Beach чудово обладнаний. Тут є прокат шезлонгів, кафе, вбиральні, за безпекою стежать рятувальники. По краю пляжної зони прокладено доріжку для прогулянок, бігу, катання на роликах та велосипеді. Уздовж берега також вмонтовано волейбольні сітки. Тут часто проводяться професійні та аматорські турніри з цього виду спорту.

Юнайтед-центр

Що відвідати у Чикаго любителям баскетболу? Відповідь одна – United Center. Це спортивна арена під дахом та «будинок» для команд Чикаго Блекхокс (НХЛ) та Чикаго Буллз (НБА). Арена була відкрита у 1994 році. Саме сюди, 1995 року, повернувся легендарний Майкл Джордан після 17 місяців свого тайм-ауту. І його повернення було тріумфальним – три сезони поспіль Бики закінчували регулярний чемпіонат у статусі переможців Ліги. Більше того, результат сезону 1996/97 увійшов до історії НБА як найкращий на той момент (72 перемоги, 10 поразок). Його ніхто не міг перевершити протягом 20 років. Біля східної сторони стадіону знаходиться статуя Майкла Джордана, зображеного під час данку.

Набережна Лейкфронт-трейл

Асфальтована стежка, довжиною 29 м, лежить уздовж берегової лінії озера Мічиган у східній частині міста. Вона поєднує найкращі парки Чикаго і допомагає легко і приємно добиратися від пляжу до пляжу. Гуляючи по Lakefront Trail, можна милуватися зеленню дерев, міськими пейзажами та спокійними водами озера. Це чудове місце для сімейних променадів, занять бігом, катання на велосипеді та роликових ковзанах.

“The 606”

Свою назву ця мультифункціональна доріжка отримала на честь перших трьох цифр Чикаго. У 2015 році міська влада вирішила створити щось красиве та корисне на місці старої залізничної гілки Блумінгдейл. Так з’явився «The 606» — піднятий над землею і чудово озеленений маршрут завдовжки 4,3 км. Він став улюбленим місцем для прогулянок та спорту. Періодично тут проводяться музичні вечори та міські заходи.

Чикагський ботанічний сад

Він займає 156 га території передмістя і належить до найбільших і найпопулярніших ботанічних садів США. У саду представлено 25 абсолютно різних ландшафтних експозицій та 3 оранжереї. Вони розташовані на 9 островах, які з’єднані чарівними мостами, і оточені чотирма природними та відновленими лісовими зонами. Сад відкритий до відвідування цілий рік. Це чарівний куточок природи, де можна відпочити душею та тілом. На території є кафе, місця для пікніків, ігровий майданчик та велосипедний трек.

Тріб’юн-тауер

Tribune Tower – хмарочос, висотою в 36 поверхів, побудований в 1923-1925 роках як нова штаб-квартира для Chicago Tribune. Перед цим було оголошено конкурс на найкращий проект. У ньому взяли участь понад 260 учасників із 23 країн світу, що зробило його однією з найзначніших архітектурних подій XX століття. Реалізація проекту-переможця подарувала Чудовій милі цей культовий будинок у стилі готичного відродження з елементами ар-деко. Під час його будівництва, на прохання видавця Tribune Роберта Р. Маккорміка, кореспонденти привезли фрагменти світових архітектурних пам’яток. Тому кам’яна кладка хмарочоса зберігає частки Софійського собору, пірамід Гізи, Тадж-Махала та Великої китайської стіни.

Брукфілдський зоопарк

Він знаходиться у передмісті Чикаго. Зоопарк відкрився в 1934 році і став першим в Америці, де використовували природні бар’єри для зонування простору. Ями та рови відокремлюють різних тварин один від одного і від відвідувачів. Загалом тут живуть 450 видів птахів, рептилій та ссавців з Америки, Азії та Африки (понад 6000 особин). На території працюють критий тропічний павільйон, дельфінарій та кілька акваріумів, де містяться яскраві рибки, корали та акули. Зоопарк серед перших у країні став місцем проживання гігантських панд.

«Чотири пори року» Марка Шагала

Поруч із хмарочосом Першого Національного банку, на перетині вулиць Монро та Дірборн, знаходиться справжній скарб міста — мозаїчне панно «Чотири пори року» Марка Шагала. Загальна експозиційна площа такого щедрого дару автора — 280 м². Чотири частини панно розташовані навколо прямокутного “короба”, п’ята – на його верхній площині. Її можна побачити, піднявшись на кілька поверхів сусіднього хмарочоса. У 1994 році над мозаїкою було встановлено захисний дах зі скла та сталі. Тисячі її інкрустованих фрагментів в унікальній манері художника зображують світлі та радісні життєві сцени.

Andrii Zomkovskyi

Автор блогу, любить подорожувати і розвивати україномовний контент.

Оцініть автора
Trips
Найкрасивіші місця у світі, від яких перехоплює подих.
Залишити свій відгук