Що подивитися в Кіото – найбільшому з давніх міст Японії

Кіото — справжнє серце Японії, де зберігається культурний код країни. Понад 1000 років це місто було її столицею. Тут знаходиться понад 4000 найважливіших історичних пам’яток, частину з яких внесено ЮНЕСКО до списку Світової спадщини. Прекрасні храми та палаци, повні гармонії сади та парки, квартали таємничих та незбагненних гейш, розкішні краєвиди та краєвиди, унікальні церемонії та традиції — як не пропустити головного і що подивитися в Кіото в першу чергу? Ми підготували для вас 25 найважливіших визначних пам’яток цього стародавнього міста.

Святилище Фусімі-Інарі-тайся (Fushimi Inari-taisha)

Святилище Фусімі-Інарі-тайся вже багато років є найбільш відвідуваною іноземцями пам’яткою Японії. Воно присвячене богині достатку, рису та торгівлі Інарі. Найдавніші його споруди датуються 711 роком. Комплекс розташований на однойменній горі, яка вважається святою. Біля її підніжжя є головні ворота ромон і головний храм (го-хонден). Шлях нагору до внутрішнього святилища (окумія), другорядних ритуальних споруд та священного лісу Інарі проходить через тисячу червоно-жовтогарячих воріт-торій. Вони розташовані так щільно, що утворюють незвичайні яскраві коридори, які називають Senbon Torii. Ця локація – одна з найулюбленіших у Японії в інстаграм-блогерів. А на півдорозі до вершини, на перехресті Йоцуцудзі, на вас чекає неймовірний вид на Кіото.

Ворота в Храмі Фушімі Інарі на тлі головної будівлі

Храм Фушімі Інарі © Sean Pavone / Shutterstock

Квартал гейш Гіон (Gion)

У Кіото збереглося п’ять ханаматів (квіткових міст), де живуть і працюють гейші або, як їх тут називають, — гейко. У Гіоні знаходяться одразу два з них — Гіон Кобу та Гіон Хігасі, які вважаються елітарними. Ця територія забудована традиційними дерев’яними будинками-матіями. Серед них є окія, в яких гейші живуть, і очі — чайні, де вони працюють. Тут також є безліч магазинів, барів та ресторанів. В останніх подають кайсекі-рьорі – страви високої кухні Японії, якою славиться Кіото. У туристів є багато шансів побачити гейш під час прогулянок вулицями Гіона, особливо Hanami-koji. Але потрапити на чайну церемонію чи бенкет о-дзасики, де гейші виступають господинями, може далеко не кожен. Gion Corner при храмі Ясака – ось куди варто піти в Кіото, щоб познайомитися з їхнім мистецтвом без зайвих витрат. Тут щодня для туристів проводиться культурне шоу, яке складається з кількох номерів. Один із них — витончений танець Кіо-травень, створений у Кіото, який виконують справжні майко (учениці гейш).

Темні вулиці в Кварталі гейш Гіон з приємним освітленням

Квартал гейш Гіон © PAUL ATKINSON / Shutterstock

Вузькі барвисті вулиці в Кварталі гейш Гіон

Квартал гейш Гіон © Marcel_Strelow / Shutterstock

Замок Нідзьо (Nijō Castle)

Замок Нідзьо, збудований у 1626 році, входить до числа Історичних пам’яток стародавнього Кіото, що знаходяться під охороною ЮНЕСКО. Він виконував роль резиденції сьогунів. Його захищають два рівні укріплень, кожне з яких складається з широкого рову та кам’яної стіни. Потрапити на територію дозволяють 6 воріт, але лише дві з них за традицією відкриті для відвідувачів. До головних пам’яток замку входить палац Ніномару, в якому знаходилися робочі та житлові приміщення сьогуна. Він складається з п’яти окремих будівель, щедро декорованих сусальним золотом, різьбленням по дереву та настінними розписами. Цікава особливість палацу — «солов’ячі підлоги», які видавали звук при кожному кроці, щоб зловмисник не міг пробратися непоміченим. За внутрішнім кільцем замкових стін знаходиться палац Хонмару. Перша його споруда згоріла у XVIII столітті, і в 1893-1894 роках її замінили на резиденцію Кацура-но-мія, перенесену з північної частини Імператорського палацу Кіото. Замок Нідзе славиться своїми садами – Ніномару та Сейрю-ен.

Білі стіни Замку Нідзе

Замок Нідзе © Sean Pavone / Shutterstock

Головні ворота палацу Ніномару у замку Нідзе у Кіото

Замок Нідзьо © Cezary Wojtkowski / Shutterstock

Бамбуковий ліс Сагано (Sagano Bamboo Forest)

Бамбуковий ліс Сагано – знакова визначна пам’ятка району Арасіяма на західній околиці міста. Щодня сотні туристів приїжджають сюди, щоб зробити розкішні фото і поблукати по укритих дерев’яними настилами доріжках в оточенні щільних чагарників зелених стебел, що прагнуть неба. Вітер витягує з бамбука чудові медитативні звуки, змушуючи стовбури поскрипувати і стукати один об одного, а листя — шелестіти. Завдяки цій природній «музиці» Sagano Bamboo Forest входить до сотні найкращих звукових ландшафтів Японії. Почути її по-справжньому круто.

Дівчина в Кімоно ходить у бамбуковому лісі Сагано

Бамбуковий ліс Сагано © Patrick Foto / Shutterstock

Молода дівчина піднімається сходами в Бамбуковому лісі Сагано.

Бамбуковий ліс Сагано © Guitar photographer / Shutterstock

Квартал Понто-те (Pontocho)

Квартал Понто-те, що складається з кількох невеликих провулків, обмежений вулицями Сідзе-дорі та Сандзе-дорі. Він розташований практично в центрі Кіото – в районі Накаґе, поряд із річкою Камогава. Як і Гіон, він є ханаматі та забудований традиційними дерев’яними будинками. Серед них багато окія та очі, де працюють гейші та майко. А ще Понто-те вважається місцем, де зародився театр кабуки. Крім того, Понто-те відомий великою різноманітністю барів і ресторанів – від ексклюзивних, куди не так легко потрапити, до простих ізакаю. Тому, вирішуючи чим зайнятися у Кіото увечері, не пропустіть цей екзотичний квартал. Його важлива культурна пам’ятка – театр Кабурендзе, де гейші та майко проводять свої тренування. Двічі на рік, починаючи з кінця XIX століття, тут проходять вистави Камогава-Одорі,

Натовп ходить Кварталом Понто-те

Квартал Понто-те © Kristi Blokhin / Shutterstock

Фігура собаки та хлопчика на вулицях Кварталу Понто-те

Квартал Понто-те © Korkusung / Shutterstock

Кавадоко на річці Камогава (Kawadoko at Kamogawa River)

Кавадоко – це особлива сезонна традиція їди в Кіото, яка доступна жителям і гостям міста з травня по вересень. Вона має на увазі обід або вечерю не в основному залі ресторану, а на платформі, розташованій на палях над річкою або поряд з нею. Це дозволяє відвідувачам навіть у найспекотніші дні насолоджуватися прохолодою, сидячи на традиційних циновках гозу за низьким столиком. Кавадоко на річці Камогава, що протікає в центрі міста, найстаріша. Вона виникла ще XVI столітті. На двокілометровій ділянці русла між замком Нідзе та мостом Годзе можна знайти безліч атмосферних ресторанів, кафе та закусочних, що пропонують як японську, так і світову кухню. Потрапити сюди найпростіше з Понто-те.

Зручне місце для відпочинку на природі

Кавадоко в Кібуні © Amstk / Shutterstock

Річка Камогава та забудова біля її берегів

Кавадоко на річці Камогава © show999 / Shutterstock

Золотий павільйон Кінкаку-дзі (Kinkaku-ji)

Розкішний Золотий павільйон Кінкаку-дзі на березі живописного ставка входить до числа 17 історичних пам’яток стародавнього Кіото і знаходиться під захистом ЮНЕСКО. Спочатку, у Середньовіччі, з його території розташовувалася вілла багатого придворного аристократа. У 1397 році маєток купив сьогун Асікага Йосіміцу і перетворив його на величезний комплекс, серцем якого і став Золотий павільйон. Після смерті сьогуна вілла перетворилася на дзен-буддійський храм з офіційною назвою Рокуондзі. Кожен поверх Кінкаку-дзі має свою архітектуру. На першому, у залі з колонами з натурального дерева та білими оштукатуреними стінами, зберігаються статуї Будди та сьогуна Асікага Йосіміцу. Зі скромністю першого поверху різко контрастує другий, повністю покритий зовні сусальним золотом. Усередині розміщена скульптура богині милосердя Каннон, оточена фігурами Чотирьох Небесних Царів. Останній поверх покритий золотом і всередині, і зовні, а дах вінчає сяючий фенікс. Навколо Кінкаку-дзі простягається красивий храмовий сад, створений у XIV столітті.

Неймовірний вид на павільйон Кінкаку-дзі та природу навколо

Золотий павільйон Кінкаку-дзі © Sean Pavone / Shutterstock

Національний музей Кіото (Kyoto National Museum)

Своїх перших відвідувачів Національний музей Кіото прийняв у травні 1897 року. Його колекція присвячена історії та стародавньому мистецтву Японії та інших країн Азії. Вона включає близько 12 500 експонатів. Серед них багато унікальних об’єктів, які раніше перебували у власності храмів та святинь, а також предметів, подарованих закладу Міністерством імператорського двору. Експозиція розділена на три складові: образотворче мистецтво (скульптура, живопис, картини тушшю та каліграфія), кустарні промисли (кераміка, вироби з лаку та металу, текстиль та одяг) та археологія (історичні артефакти). Крім постійних виставок тут часто проводяться тематичні. Музей складається з кількох будівель різних років побудови, кожна з яких відрізняється цікавою архітектурою. На його території є гарний фонтан, Східний та Західний сади,

Вхід у Національний музей Кіото з Синє небо

Національний музей Кіото © Sanga Park / Shutterstock

Пагода Ясака (Yasaka Pagoda)

Що відвідати Кіото, щоб зробити розкішні знімки? Пагода Ясака (Ясака-но-то) – одна з найпопулярніших пам’яток району Хігасіяма. Гарна п’ятиповерхова будівля заввишки 46 метрів — єдина, що збереглася від стародавнього храмового комплексу Хокан-Дзі. Пагода була зведена у VII столітті, але кілька разів перебудовувалась. Востаннє це було 1408 року. Тому Ясака може цілком вважатися однією з найстаріших споруд Кіото. До неї веде вулиця Ясака-дорі. Її середина – найкраща точка фотозйомки для отримання найкрасивіших ракурсів пагоди. Влада міста навіть подбала про те, щоб повітряні лінії електропередач не псували кадри. Ви також можете потрапити всередину будівлі та оглянути два нижні поверхи.

Величезна пагода Ясака на тлі помаранчевого неба

Пагода Ясака © paramee naredsirikun / Shutterstock

Імператорський палац Кіото Госьо (Kyōto Gosho)

Імператорський палац Кіото Госьо служив офіційною резиденцією для 28 поколінь японських монархів з 1331 до 1868 року. Він кілька разів був зруйнований пожежами та пережив безліч реконструкцій. Востаннє його відновили у 1855 році, і в такому вигляді він зберігся до наших днів. На території комплексу знаходяться кілька садів та знакових споруд. Найважливіша з них — тронна зала Сісінден, де проходили урочисті церемонії сходження правителів на престол. Усередині нього розташований Хризантемовий трон (Такамікура), майстерно декорований та увінчаний фігурою фенікса. А трохи позаду нього стоїть трон для імператриці, який трохи менший за розміром, але теж багато прикрашений. Із зали Сісінден за критими галереями можна потрапити до Сейредена — житлових покоїв монарха. Також обов’язково варто побачити малий палац Когосьо, павільйон Осудзумісьо, який служив літньою резиденцією, будиночок для чайної церемонії Тесецу та мальовничий ставок із дерев’яними містками. Кіото Госё — найкращий варіант для відвідування, щоб перейнятися духом міста.

Вхід до давнього Імператорського палацу

Імператорський палац Кіото Госьо © 8BitPixel / Shutterstock

Храм То-дзі (Toji Temple)

То-дзі, чия назва означає «Східний храм», нерозривно пов’язана з історією Кіото. Наприкінці VIII століття, коли він набув статусу столиці, святилище було зведено в парі з Сай-дзі («Західним храмом»), щоб охороняти ворота Расемон — головний вхід до міста. На жаль, і Сай-дзі, і самі ворота були згодом зруйновані. Але храм То-дзі зберігся до наших днів і зараз перебуває під захистом ЮНЕСКО. Його унікальність у тому, що на території комплексу є будинки різних історичних періодів Японії, включаючи Камакуру, Муроматі, Момояму та Едо. П’ять із цих будівель були оголошені національним надбанням. Серед них і головний зал Кондо, де зберігається найважливіша святиня храму — дерев’яна статуя Будди Якусі Ньорай (Будди-цілителя). За ним знаходиться ще одна зала — Кодо, де можна побачити понад 20 буддійських статуй. Одна з найпопулярніших пам’яток храмового комплексу – найвища в Японії п’ятиповерхова пагода То-дзі (55 метрів). Її видно з різних точок міста, і вона вважається одним із символів Кіото.

Японський сад Храму То-дзі з маленьким ставком

Храм То-дзі © f11photo / Shutterstock

Храм То-дзі з вечірнім освітленням

Храм То-дзі © Vichean Jintakaweekul / Shutterstock

Пішохідна стежка «Шлях філософа» (Philosopher’s Path)

Пішохідна стежка «Шлях філософа» (Тецугаку-но-Міті) завдовжки 2 кілометри стартує від Срібного павільйону Гінкаку-дзі, проходить вздовж несучого прохолоди каналу і призводить до храму Нандзен-дзі. Свою назву вона отримала завдяки тому, що засновник кіотської філософської школи Нісіда Кітаро щодня ходив цим шляхом до університету, де він викладав. Під час прогулянки він використав медитативні практики. Тут красиво будь-якої пори року, але особливо навесні, коли вздовж стежки зацвітають сакури. А ще — дорогою можна знайти цікаві магазини, кафе та невеликі храми.

Дві жінки фотографуються на маленькому мосту

Пішохідна стежка “Шлях філософа” © Andriy Blokhin / Shutterstock

Дві дівчини в традиційних костюмах ходять Пішохідна стежка «Шлях філософа»

Пішохідна стежка “Шлях філософа” © Andriy Blokhin / Shutterstock

Кіотський міжнародний музей манги (Kyoto International Manga Museum)

Кіотський міжнародний музей манги – перший у Японії, присвячений цьому виду коміксів. Він може запропонувати своїм відвідувачам вражаючу експозицію, що складається з 300 000 експонатів. Серед них — унікальні гравюри-карикатури періоду Едо, виконані на дереві, довоєнні та післявоєнні журнали та, звичайно ж, величезна кількість томів манги. Більшість коміксів представлено японською мовою, але частина експозиції присвячена іноземній та перекладеній манзі, а кількість екземплярів англійською з кожним роком зростає. Головний центр тяжіння музею – стіна манги, яка займає три поверхи. Вона надає відвідувачам вільний доступ до 50 000 коміксів.

Для дітей тут є бібліотека – близько 3000 ілюстрованих книг. У музеї регулярно відбуваються вистави стародавнього паперового театру камісібай, майстер-класи мангака (авторів манги), цікаві тематичні виставки та заходи. Також тут працюють сувенірний магазин та чайна. Тому для справжнього отаку (фаната японських коміксів) питання що робити в Кіото не варто.

Затишний зелений двір Кіотського міжнародного музею манги

Кіотський міжнародний музей манги © cowardlion / Shutterstock

Намальований персонаж манги у Кіотському міжнародному музеї

Кіотський міжнародний музей манги © cowardlion / Shutterstock

Срібний павільйон Гінкаку-дзі (Ginkakuji)

Двоповерховий Срібний павільйон Гінкаку-дзі був побудований наприкінці XV століття за наказом сьогуна Асікага Йосімаса – онука Асікага Йосіміцу, завдяки якому з’явився Золотий павільйон. За прикладом свого діда, він планував покрити будівлю срібною фольгою, але цьому завадили військові дії, що почалися в країні. Так Гінкаку-дзі став втіленням одного з основних принципів традиційної японської естетики — сприйняття природи краси як чогось недосконалого, непостійного та неповного. Після смерті сьогуна павільйон був перетворений на дзен-буддійський храм і отримав офіційну назву Дзисе-дзі (Jishō-ji), але вона рідко використовується. І хоча на стінах святилища немає жодного грама срібла, воно все одно сяє та виглядає чарівно у будь-який час доби. Вважається, що вся справа в особливому лаку, що покриває його стіни. Завдяки тому, що будівля стоїть на березі ставка, вони ловлять сонячні та місячні відблиски, відбиті від води. Ginkakuji також відомий своїми чудовими садами. Храм – одна з визначних пам’яток Кіото, яка внесена до списку об’єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Японський сад та знаменитий Срібний павільйон Нікаку-дзі у сонячних променях

Срібний павільйон Гінкаку-дзі © Pigprox / Shutterstock

Імператорська вілла Кацура (Katsura Imperial Villa)

Імператорська вілла Кацура (Кацура Рікю) і навколишні ландшафти мають статус Важливого культурного надбання Японії. Вони входять до числа кращих зразків традиційної архітектури та садового дизайну Країни сонця, що сходить. Вілла, будівництво якої було завершено у 1645 році, знаходиться на березі однойменної річки. Її води живлять численні струмки та ставки, що надають навколишньому простору особливу чарівність. Всі будівлі колишньої імператорської резиденції – сама вілла, павільйони та чотири чайні будинки (по одному на кожну пору року) розташовані таким чином, щоб гість міг максимально оцінити мінливі сезонні види. При цьому архітектура будівель із широкими розсувними вікнами дозволяє насолоджуватися єднанням із природою. Подивитись сади імператорської вілли Кацура вам вдасться лише під час офіційної екскурсії. Доступ до палацових будівель відвідувачам заборонено, але їх можна вивчити зовні та сфотографувати. Для іноземних туристів екскурсії проводять англійською мовою.

Спекотний літній день на Імператорській віллі Кацура

Імператорська вілла Кацура © beibaoke / Shutterstock

Затишний двір Імператорської вілли

Імператорська вілла Кацура © cdrin/Shutterstock

Храмовий комплекс Нандзен-дзі (Nanzen-ji Temple)

Великий храмовий комплекс Нандзен-дзі, розташований наприкінці «Шляху філософа», є місцем, яке обов’язково варто відвідати в Кіото. Це одне з головних дзен-буддійських святилищ не лише міста, а й усієї Японії. Воно було засноване у середині XIII століття. Але найстаріші його будівлі не дійшли донині, оскільки були зруйновані під час громадянської війни. Вхід на територію комплексу — вільний, але щоб потрапити до численних залів та підхрами, потрібно внести плату. Перша грандіозна споруда, яка зустрічає відвідувачів – ворота Санмон, заввишки 22 метри. На їхній балкон можна піднятися, щоб помилуватися панорамою святилища та розкішними краєвидами на Кіото. Ще одна вражаюча будова — цегляний акведук Суйрокаку, що проходить через землі храму, зведений у період Мейдзі (1868-1912 рр.).

Стежка в Японському храмовому комплексі Нандзен-дзі

Храмовий комплекс Нандзен-дзі © PAUL ATKINSON / Shutterstock

Старовинні дерева з стародавніми спорудами у Храмовому комплексі Нандзен-дзі

Храмовий комплекс Нандзен-дзі © beeboys / Shutterstock

Японський сад у Храмовому комплексі Нандзен-дзі

Храмовий комплекс Нандзен-дзі © FOTOGRIN / Shutterstock

Кіотська вежа (Kyoto Tower)

Витончений силует Кіотської вежі різко виділяється на тлі архітектурного краєвиду із стародавніх храмів та палаців. Це найвища будівля в Кіото, де на позначці 100 метрів розташований чудовий оглядовий майданчик. Її гості можуть милуватися панорамним видом на місто та його відомі місця, які входять до списку об’єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. А в ясну погоду звідси можна побачити навіть Осаку. До ваших послуг – безкоштовні телескопи та 8 сенсорних моніторів з детальною туристичною інформацією. Підставою для вежі є 9-поверхова будівля, в якій знаходиться готель Kyoto Tower, спа та кілька магазинів. На його вершині навколо Kyoto Tower розміщений панорамний триповерховий ресторан SKY LOUNGE KUU.

Знаменита Кіотська вежа в нічний вогонь міста

Кіотська вежа © cowardlion / Shutterstock

Храм Кіомідзу-дера (Kiyomizu-dera Temple)

Буддійський храм Кіємідзу-дера входить до Історичних пам’яток стародавнього Кіото, що знаходяться під захистом ЮНЕСКО. Він розташований на лісистих пагорбах на сході міста. Храм був заснований у VIII столітті, але його будівлі, що дійшли до нашого часу, датуються 1633 роком. Вони були зведені з дерева без жодного цвяха. Свою назву, яка означає чиста вода, він отримав завдяки невеликому водоспаду Отова, що знаходиться на території комплексу. Вважається, що кожен із трьох його потоків має свою магічну властивість. У головному залі Кіємідзу-дери знаходиться статуя одинадцяти тисяч тисячорічкою богині милосердя Каннон — об’єкт поклоніння парафіян. Із зали виходить відкрита дерев’яна веранда, розташована на висоті 13 метрів. Це найпопулярніше місце комплексу, звідки можна насолодитися запаморочливими краєвидами. Особливо багато відвідувачів тут буває восени, коли навколишні храми лісу забарвлюються у неймовірні відтінки червоного, жовтого, зеленого та бордового. На території Kiyomizu-dera Temple також є кілька мальовничих святилищ та пагод із цікавою архітектурою.

Рослини з помаранчевим листям у Храмі Кіомідзу-дера

Храм Кіомідзу-дера © Luciano Mortula – LGM / Shutterstock

Вид на Храм Кіомідзу-дера серед квітучих сакур

Храм Кіомідзу-дера © f11photo / Shutterstock

Ринок Нішикі (Nishiki Market)

Куди варто сходити в Кіото, щоб познайомитися з його найсмачнішою вуличною їжею у всій її різноманітності? Відповідь одна — ринок Нішики, який працює з 1310 року. Це галасливе і сповнене неймовірних гастрономічних ароматів місце знаходиться практично в центрі міста, за крок від елегантної Сідзё-дорі. На ділянці вулиці довжиною 400 метрів розташовано понад 100 кіосків, прилавків та магазинів. Вони відкриті з 10:00 до 18:00. Що стосується гастрономічних вишукувань, то варто спробувати рисові крекери сімбей, омлет тамагояки, кунжутні галушки, кеясай (овочі по-кіотськи) і тако тамаго (карамелізовані міні-восьминоги з перепелиним яйцем усередині). Тут також можна знайти цікаві крафтові сувеніри – кераміку, текстиль, кухонне начиння.

Різні азіатські смаколики на ринку Нішики

Ринок Нішики © marukopum / Shutterstock

Ринок Нішики з різними делікатесами на прилавках

Ринок Нішики © im_Chanaphat / Shutterstock

Смажена риба на ринку Нішики

Ринок Нішики © Nataliya Hora / Shutterstock

Парк Маруяма (Maruyama Park)

Парк Маруяма, відкритий для широкої публіки у 1886 році, розташований поряд із храмом Ясака. Це найпопулярніша пам’ятка для ханами – милування квітучою сакурою. На початку квітня, коли дерева покриваються ніжними бутонами різних рожевих відтінків, тут буває дуже багато відвідувачів. А головна зірка Маруями — величезна розлога плакуча сакура (сидаредзакура), що вже понад 70 років цвіте в центрі парку. Особливо чарівно дерева виглядають з настанням темряви завдяки майстерному підсвічуванню. Не менш прекрасний парк у березні, під час фестивалю Хігасіяма Ханаторо, коли тут запалюються тисячі ліхтарів та проводяться виступи вуличних музикантів та артистів. Ще одна знаменна подія, яка в ній проходить – липневий фестиваль Гіон Мацурі. Парк Маруяма включений до списку наймальовничіших місць Японії, де можна погуляти, щоб відпочити від міського галасу. Тут варто поблукати гарним садом у стилі Тисен Кайю, відвідати один із численних чайних будиночків, влаштувати пікнік або познайомитися з кухнею знаменитого ресторану Mizai, нагородженого трьома зірками Мішлен.

Велика, красива, квітуча сакура в парку Маруяма

Парк Маруяма © Sean Pavone / Shutterstock

Розмаїття квітучої сакури в парку Маруяма

Парк Маруяма © Fang ChunKai / Shutterstock

Мальовнича залізниця Сагано (Sagano Scenic Railway)

Мальовнича залізниця Сагано також відома як Sagano Romantic train або Sagano Kankō Tetsudō. Її чарівні екскурсійні поїзди в ретро-стилі прямують від станції Torokko Saga в районі Камігьо до містечка Камеока, що примикає до Кіото на сході. Маршрут проходить гарною гірською місцевістю вздовж русла річки Ходзугава. Поїзди долають відстань у 7 км за 25 хвилин і рухаються досить повільно, щоб мандрівники могли повною мірою насолодитися чудовими краєвидами. У кожному зі складів є один повністю відкритий вагон і чотири з величезними вікнами. Про квитки на цю екскурсію, як і в інші популярні туристичні місця, важливо подбати заздалегідь, оскільки їх швидко розкуповують. Щоб повернутись до Кіото, після прибуття в Камеоку потрібно сісти на поїзд на станції Umahori (лінія JR Sagano).

Урожай поїзд на пероні на залізниці дороги Сагано

Мальовнича залізниця Сагано © FiledIMAGE / Shutterstock

Вид на річку з вікна поїзда на залізничному шляху Сагано

Мальовнича залізниця Сагано © Somjade Srimahachota / Shutterstock

Вид на Мальовничу залізницю Сагано з повітря

Мальовнича залізниця Сагано © Nita Limo / Shutterstock

Парк мавп Іватаяма (Monkey Park Iwatayama)

Парк мавп Іватаяма розташований на заході Кіото на схилі гори Арасіяма. Його відвідування – популярна туристична активність. Тут мешкають понад 170 особин японських макак, яких часто називають «сніговими мавпами». Щоб помилуватися околицями та побачити їх ближче, туристам потрібно зробити нескладний підйом на гору. На її вершині обладнано оглядовий майданчик, а також місце для годування мавп. Безпечні ласощі для них можна придбати тут же. Хоча макаки без страху наближаються до людини і беруть їжу, не варто забувати, що це дикі тварини. Вони можуть бути небезпечними у разі спроб доторкнутися до них або взяти на руки дитинча. А ще вони спритні злодюжки, тому за своїми речами треба уважно стежити.

Красиві дика мавпа на фоні синього неба.

Парк мавп Іватаяма © Daboost / Shutterstock

Оглядовий майданчик у парку мавп Іватаяма

Парк мавп Іватаяма © Benny Marty / Shutterstock

Храм Реандзі (Ryoanji Temple)

Храм Реандзі, заснований у 1450 році, є однією з пам’яток культури стародавнього Кіото і з 1994 року внесений до списку Світової спадщини ЮНЕСКО. Його головна визначна пам’ятка – приголомшливий сад каміння. Він вважається найкращим зразком японського ландшафтного мистецтва у стилі каре-сансуї, назва якого перекладається як «сухий пейзаж». Сад є прямокутним майданчиком, з трьох сторін обгородженим невисоким парканом з глини. Вона засипана білою галькою, ретельно розділеною на борозенки граблями. Поверх її, на ділянках прикрашених мохом, групами розташовані 15 темних грубих каменів. Вважається, що композиція саду складена так, щоб відвідувач міг побачити лише 14 брил, з якої б точки він не дивився. А щоб бачити їх усі, необхідно досягти просвітлення і здійнятися в повітрі. Територія храму також включає ще кілька садів та красиву паркову зону з водоймою. Крім того, тут є чудові пішохідні маршрути та ресторан, де можна скуштувати юдофу – страву на основі вареного тофу.

Гарний двір у храмі Реандзі в сонячний день

Храм Реандзі © Sean Pavone / Shutterstock

Чайна церемонія (Tea Ceremony)

Американський журнал Time дав визначення чайної церемонії як одного з найважливіших занять у Кіото. Це далеко не єдине місто, де його проводять. Але тут духовна сила старовинної традиції відчувається найсильніше, адже саме в Кіото вона й виникла. А ще, на околицях стародавньої японської столиці вирощують найкращий маття та зелений чай у країні, у тому числі і чудовий сорт Удзі. Тому участь у чайній церемонії обов’язково стане вашою унікальною розвагою у Кіото. Вибір її стилю може залежати від сезону, часу дня та місця – на відкритому повітрі, у спеціальній кімнаті чи в очі. Але в будь-якому випадку, це давнє автентичне дійство — один із найкращих способів поринути в японську культуру і насолодитися ароматним гарячим напоєм та традиційними солодощами.

Дві дівчини у традиційних костюмах під час чайної церемонії.

Чайна церемонія © akiyoko / Shutterstock

Дівчина з чоловіком за прийомом чаю під час Чайної церемонії

Чайна церемонія © oneinchpunch / Shutterstock

Кіотський ботанічний сад (Kyoto Botanical Garden)

Кіотський ботанічний сад, також відомий як Kyoto Furitsu Shokubutsuen, був заснований у 1924 році. І він найстаріший у Японії. Тут, на площі 24 гектари, представлено близько 120000 рослин (12000 різних видів). Він розділений на кілька тематичних зон, включаючи сади бамбука, півонії, гортензії, японських ірисів, місцевих рослин, а також вишуканих бонсаїв. Є тут і локація у європейському стилі з чудовим розарієм, а також кілька гарних водойм. У паркових зонах висаджено велику кількість злив уме та сакур, які під час цвітіння приваблюють тисячі відвідувачів. Восени жителі та гості Кіото приходять сюди, щоб милуватися деревами, вкритими різнобарвним листям. А з настанням зими ботанічний сад набуває казкового вигляду завдяки гарному підсвічуванню. Крім того, на території Kyoto Furitsu Shokubutsuen розташований оранжерейний комплекс – один із найбільших у Японії. Тут можна побачити близько 25000 рослин з різних кліматичних зон.

Квітучі троянди та сакури в Кіотському ботанічному саду

Кіотський ботанічний сад © weniliou/Shutterstock

Скляна оранжерея та квітучі троянди в Кіотському ботанічному саду

Кіотський ботанічний сад © weniliou/Shutterstock

Andrii Zomkovskyi

Автор блогу, любить подорожувати і розвивати україномовний контент.

Оцініть автора
Trips
Найкрасивіші місця у світі, від яких перехоплює подих.
Залишити свій відгук