Діснейленди світу – короткий путівник

Будь-який Діснейленд – це казка, що ожила. І не дивно, адже всі вони з’явилися завдяки любові Уолта Діснея до своїх дочок. Знаменитий мультиплікатор захотів створити світ мрій та чарівних історій, де жили б герої мультфільмів і було однаково цікаво і дітям, і дорослим. І його бажання збулося. Уолт Дісней заклав основу найпопулярнішої мережі курортів, яка обслуговує понад 50 мільйонів гостей на рік.

Скільки ж всього Діснейленд у світі? Не так і багато, а точніше — шість. Два з них розташовані в США (у Каліфорнії та Флориді), ще два – у Китаї (у Шанхаї та Гонконгу). Один парк Діснея збудований у Європі — у передмісті Парижа, і ще один — у Японії, неподалік Токіо. Решта розважальних комплексів, які іноді називають Діснейлендами, не мають до Walt Disney Company ніякого відношення.

Знаючи про особливості кожного з Діснейлендів, можна організувати казкову подорож, яка принесе лише позитивні емоції.

Disneyland Resort – Анахайм, штат Каліфорнія, США

Disneyland Resort в Анахаймі – це втілення мрії Уолта Діснея про ідеальний парк відпочинку, чарівний світ мультфільмів і казок, де на кожному кроці чекають дива. Після його відкриття 17 липня 1955 року «король мультиплікації» міг точно відповісти на численні листи дітей із питаннями про те, де живуть герої їхніх улюблених історій. Міккі Маус, Мінні, Білосніжка, гноми, Пітер Пен, Вінні-Пух — усі вони оселилися у Діснейленді.

Disneyland Resort, що складається на момент відкриття всього з одного тематичного парку, згодом перетворився на грандіозний курортний комплекс. Зараз тут, на території 200 гектарів, розташовуються два тематичні парки (Disneyland Park і Дісней California Adventure), торговий комплекс Downtown Disney з кінотеатром на 12 залів, три готелі, безліч магазинів і ресторанів.

Діснейленд в Анахаймі

Disneyland Resort © cdn.vox-cdn.com

Disneyland Park

Disneyland Park – єдиний парк, спроектований і побудований під безпосереднім керівництвом Уолта Діснея, і найперший у світі Діснейленд. Наразі він складається з 9 тематичних зон, у яких зосереджено понад 60 атракціонів.

 • Main Street (Головна вулиця) створена на зразок типового містечка Середнього Заходу. Вона веде до центральної площі та замку Сплячої красуні.
 • У зоні Adventureland (Світ пригод) відтворено дикі африканські джунглі. Тут можна вирушити в круїз тропічним лісом, взяти участь у пригодах Індіани Джонса, відвідати Будинок Тарзана на дереві і Зачаровану кімнату Тікі.
 • Зона Frontierland (Прикордонна країна) переносить гостей за доби підкорення Дикого Заходу — за часів ковбоїв, індіанців і золотошукачів.
 • Fantasyland (Країна фантазій) оформлена за мотивами знаменитих мультфільмів Діснея, героям яких присвячені всі розваги.
 • New Orleans Square (Площа Нового Орлеана) відтворює міський район ХІХ століття. Найпопулярніші її атракціони — «Будинок із привидами» та «Пірати Карибського моря».
 • Critter Country (Країна звірят) раніше називалася Країною ведмедів. Головна розвага тут – атракціон Splash Mountain, створений за мотивами мультфільму «Пісні Півдня».
 • Mickey’s Toontown (Мультяшне місто Міккі) – тематична зона, що відтворює всесвіт Міккі Мауса.
 • Tomorrowland (Країна майбутнього) присвячена світам Жюля Верна та космічним подорожам.
 • Star Wars: Galaxy’s Edge (Зоряні війни: Край Галактики) — найновіша тематична зона, відкрита у 2019 році та створена за мотивами знаменитої кінофраншизи.

У всіх секторах Disneyland Park постійно проходять вистави, паради, ігри та шоу. А влітку, під час шкільних канікул та у свята, щодня запускаються феєрверки. На зразок цього парку створено майже всі інші Діснейленди світу.

На верхньому поверсі пожежної частини Main Street знаходиться власна квартира Уолта Діснея. Вона закрита для відвідувань, але в одному з вікон, як і раніше, горить лампа, як данина пам’яті творцю парку. На Різдво її замінюють невеликою прикрашеною ялинкою.

Діснейленд

Disneyland Park © 3.bp.blogspot.com

Disney California Adventure Park

У другому тематичному парку, відкритому в 2001 році, екстремальніші розваги, ніж у Disneyland Park. Більшість його атракціонів розраховані на підлітків та дорослих, але й малюкам тут теж знайдеться чим зайнятися. Концепція комплексу – історія та культура Каліфорнії, яку називають Золотим штатом. Символом Disney California Adventure Park є гора Grizzly. Її контури нагадують ведмедя гризлі, що символізує каліфорнійську природу. Парк складається із 8 тематичних земель.

 • Buena Vista Street (Вулиця Буена Віста) стилізована під Лос-Анджелес 20-х років XX століття, яким його вперше побачив Уолт Дісней.
 • Pixar Pier створена за мотивами фільмів Pixar Animation Studios. До неї входять чотири тематичні райони — променад «Історія іграшок», набережна Pixar, парк Суперсімейки та штаб-квартира Inside Out.
 • Paradise Gardens – прибережна зона з прямим виходом до пірсу. Тут розташовано 5 атракціонів, кілька кафе та магазинів, а ввечері відбувається шоу «Світ світла».
 • Pacific Wharf (Тихоокеанський причал) оформлений у стилі старої набережної Монтерея. Це великий відкритий фуд-корт із безліччю ресторанів.
 • Grizzly Peak Airfield (Пік Грізлі) присвячений дикій природі Каліфорнії та її національним паркам. Головна визначна пам’ятка цієї тематичної зони — річка Грізлі з атракціоном Grizzly River Run.
 • Hollywood Land (Голлівудська земля) поєднує розваги, пов’язані з кіно, телебаченням та театром.
 • Cars Land – зона мультфільмів «Тачки» студії Pixar. На їх сюжетах засновані три атракціони: Radiator Springs Racers, Mater’s Junkyard Jamboree та Luigi’s Rollickin’ Roadsters.
 • Avengers Campus (Кампус месників) – парк, створений за мотивами фільмів та коміксів кінематографічного всесвіту Marvel.

Протягом року в Disney California Adventure Park проходить безліч фестивалів та розважальних заходів, а його тематичними зонами гуляють персонажі мультфільмів Діснея.

Американські гірки в Діснейленді

Disney California Adventure Park © upload.wikimedia.org

Walt Disney World Resort – Орландо, штат Флорида, США

Недалеко від Орландо розташований найбільший парк Діснея – Walt Disney World Resort. Грандіозний центр розваг займає близько 100 км, а на його будівництво знадобилося 10 років. Це справжній мегаполіс зі своїми районами, транспортом, готелями, магазинами та ресторанами.

Уолт Дісней вирішив побудувати парк розваг в Орландо після грандіозного успіху Діснейленду в Анахаймі. Але сам кінорежисер не побачив втілення своєї мрії. Він помер у 1966 році, а проект завершив його брат та партнер з бізнесу Рой Олівер Дісней. “Світ Волта Діснея” відкрився 1 жовтня 1971 року. Завдяки йому провінційне місто Орландо стало найпопулярнішим розважальним курортом.

Зараз на території Walt Disney World Resort розташовані 4 тематичні парки (Magic Kingdom, Epcot, Disney’s Hollywood Studios та Disney’s Animal Kingdom Park), 2 аквапарки, 34 готелі та 4 поля для гольфу. Крім того, до послуг гостей – понад 250 ресторанів та 297 магазинів, а також торгово-розважальний комплекс Disney Springs та величезний кінотеатр на 24 екрани.

Курорт Уолта Діснея

Walt Disney World Resort в Орландо © GagliardiPhotography / Shutterstock

Magic Kingdom

Найбільший Діснейленд у світі розпочинався з тематичного парку Magic Kingdom (Чарівне королівство). На його головній вулиці (Main Street) розташований розкішний замок Попелюшки. Поруч із ним встановлено статую Уолта Діснея, який тримає за руку Міккі Мауса, а біля головного входу — постаті Роя Діснея та Мінні, які сидять на лавці.
Окрім Головної вулиці, парк включає ще п’ять тематичних зон:

 • Країна пригод (Adventureland) – виконана у стилі диких джунглів;
 • Прикордонна країна (Frontierland) – представляє світ Дикого Заходу;
 • Площа Свободи – у стилі колоніальної Америки;
 • Країна фантазій (Fantasyland) – присвячена популярним героям діснеївських мультфільмів;
 • Країна майбутнього (Tomorrowland) – оформлена у космічній тематиці.

Острови пригод у Діснейленді

Magic Kingdom © Mia2you / Shutterstock

Американські гірки Manta Ray у тематичному парку

Magic Kingdom © VIAVAL TOURS / Shutterstock

Epcot

Epcot – другий за популярністю тематичний парк Діснейленду в Орландо. Він є футуристичне місто, поділений на дві частини – Світ майбутнього (Future World) і Вітрина світу (World Showcase). Головний елемент Future World – 18-поверховий космічний корабель “Земля” (Spaceship Earth), а найпопулярніший атракціон – “Політ над Каліфорнією” (Soarin’ Over California). World Showcase складається з 11 павільйонів, кожен із яких присвячений одній країні: Мексиці, Норвегії, Китаю, Німеччині, Італії, США, Японії, Марокко, Франції, Великобританії, Канаді. Тут можна вивчити їхню історію, культуру та національну кухню, купити сувеніри.

Toon Lagoon

Epcot © Mia2you / Shutterstock

Disney’s Hollywood Studios

Парк Disney’s Hollywood Studios, присвячений світу кіно, поділено на 7 тематичних зон:

 • Бульвар Голлівуд (Hollywood Boulevard);
 • Озеро Відлуння (Echo Lake);
 • Вулиці Америки (Streets of America);
 • Студія анімації (Animation Courtyard);
 • Територія Піксар (Pixar Place);
 • Бульвар заходу сонця (Sunset Boulevard).

В імпровізованій кіностудії споруджено точні копії відомих голлівудських будівель – Sunset Boulevard, Hollywood Hills Amphitheater, Hollywood’s Chinese Theater. На тротуарі внутрішнього двору Китайського театру відбито відбитки рук кінозірок, які відвідували Disney’s Hollywood Studios. У цьому парку немає такого розмаїття атракціонів, як в інших, натомість щодня відбуваються веселі паради, театральні вистави та шоу.

Toon Lagoon

Disney’s Hollywood Studios © Mia2you / Shutterstock

Disney’s Animal Kingdom Park

Disney’s Animal Kingdom Park приваблює зовсім не атракціонами, хоча вони також тут дуже цікаві. Королівство тварин Діснея – другий за величиною у світі зоологічний парк, який став домом для 250 видів тварин. Його символ – Дерево Життя (Tree of Life) заввишки 44 м. На величезному стовбурі вирізано 325 фігурок рідкісних і вимерлих звірів, а всередині знаходиться 4D-атракціон. Дерево розташоване в центральній частині парку – на Острові відкриттів (Discovery Island). Крім нього є ще 6 тематичних зон:

 • Оаза (Oasis);
 • Табір Мінні та Міккі (Camp Minnie-Mickey);
 • Африка (Africa);
 • Азія (Asia);
 • володіння динозаврів США (DinoLand USA);
 • Rafiki’s Planet Watch.

У Disney’s Animal Kingdom Park можна зробити рафтинг дикою річкою, вирушити в експедицію на Еверест і перенестися на машині часу в епоху динозаврів.

Тематичний парк-курорт в Орландо

Disney’s Animal Kingdom Park © NavinTar / Shutterstock

Аквапарки

У Walt Disney World Resort створено два тематичні водні парки. Один із них — Disney’s Blizzard Beach. За легендою, раніше він був гірськолижним курортом, на якому раптово розтанув сніг. Колишній трамплін перетворився на найвищу водну гірку у світі, а траси для бобслею та слалому стали швидкісними спусками. Легенду підтримує оформлення аквапарку – всюди лежить штучний сніг, висять бурульки, а в басейнах плавають крижинки.

Водний парк Disney’s Typhoon Lagoon має свою легенду. Він начебто з’явився після того, як на тропічний острів налетів тайфун. Центральний елемент аквапарку – гора Mayday, яка кожні півгодини викидає водяний гейзер заввишки 15 метрів. У Disney’s Typhoon Lagoon обладнані водоспади, гірки, швидкісні спуски та пляжі, один із найбільших у світі хвильових басейнів, а також Shark Reef, де можна поплавати зі справжніми акулами.

Найвищий урвищ у світі в тематичному парку Seaworld

Тематичний парк Seaworld © VIAVAL TOURS / Shutterstock

Disneyland Paris — Марн-ла-Валле, Франція

Під час подорожі до Парижа діти можуть залишитися байдужими до Ейфелевої вежі, Лувру, Нотр-Дам-де-Парі та Єлисейських полів. Але поїздку до знаменитого Діснейленду — світу улюблених мультфільмів та казок, забути не вийде. Єдиний в Європі парк Діснея — Disneyland Paris, розташований на околицях Парижа, в невеликому місті Марн-ла-Валле.

Грандіозний розважальний комплекс, що займає майже 2000 гектарів, включає два тематичні парки (Disneyland Park та Walt Disney Studios Park), район Disney Village з ресторанами та магазинами, 6 готелів. Неподалік від парку розташовані курорт Villages Nature Paris і майданчик для гольфу Golf Disneyland, що також належать паризькому Діснейленду.

Паризький замок Діснейленд

Disneyland Paris © rifqa.j / Shutterstock

Disneyland Park

За концепцією та стилістикою класичний тематичний парк Disneyland Park дуже схожий на своїх американських побратимів. Його центральний елемент – замок Сплячої Красуні, що став символом Діснейленду. По периметру парку прокладено лінію вузькоколійної залізниці Disneyland Railroad, тому обходити всі пам’ятки пішки не доведеться.

У Disneyland Park – 49 атракціонів, які розосереджені за п’ятьма тематичними зонами: Main Street, Adventureland, Frontierland, Discoveryland та Fantasyland. У Діснейленд-парку можна здійснити усі заповітні дитячі мрії. Наприклад, потрапити в казку про Білосніжку, політати над дахами з Пітером Пеном, зустрітися з ковбоями та індіанцями, вирушити до космічної подорожі.

Більшість атракціонів та розваг у Disneyland Park розраховані на дітей. Але дещо екстремальне також є. Наприклад, Star Wars Hyperspace Mountain – атракціон у тематичному секторі Discoveryland, створений за мотивами «Зоряних війн». А ще американські гірки Indiana Jones and the Temple of Peril у тематичній зоні Adventureland.
Малюкам найбільше сподобається Fantasyland, де можна зустріти всіх улюблених мультиплікаційних героїв. Любителі пригод оцінять атракціони сектору Frontierland – світу Дикого Заходу.

Найпопулярніші сувеніри в Disneyland Park – обручі з вушками Міккі Мауса. Від моменту відкриття парку їх продали близько 84 мільйонів.

Замок Діснейленд у Парижі

Паризький замок Діснейленд © cdn1.parksmedia.wdprapps.disney.com

Walt Disney Studios Park

Другий парк паризького Діснейленду орієнтований на старших відвідувачів. Атракціони тут більш сучасні та екстремальні, хоча про найменших гостей творці теж подбали. Walt Disney Studios Park стилізований під величезний знімальний майданчик, який занурює відвідувачів у чарівний світ кінематографу. Парк поділений на 4 тематичні сектори.

 • Front Lot – головний вхід. Тут знаходяться знаменита водонапірна вежа Earffel Tower, виконана у вигляді голови Міккі Мауса, та Disney Studio 1, що імітує одну з голлівудських вулиць.
 • Worlds of Pixar – сектор, присвячений анімаційним персонажам Disney та Pixar. Любителі екстриму можуть проїхати тут на американських гірках Crush’s Coaster або RC Racer. А діти будуть у захваті від тематичної зони Toy Story Playland із атракціонами на тему «Історії іграшок».
 • Toon Studio – творча майстерня з інтерактивними стендами, що пояснюють процес створення мультфільмів. Під керівництвом мультиплікаторів дитина зможе придумати та розфарбувати власного героя.
 • Production Courtyard пропонує подорож до історії кінематографу та можливість побачити процес зйомки відомих фільмів.

У Walt Disney Studios Park обладнано кілька фотозон, де гості можуть зробити селфі з улюбленими персонажами картин Disney та Marvel.

Паризький Діснейленд

Walt Disney Studios Park © media.disneylandparis.com

Паризький Діснейленд

Walt Disney Studios Park © saliraparis.com

Disney Village

Ресторанний, торговий та розважальний комплекс Disney Village примикає до двох тематичних парків паризького Діснейленду. Його відвідування входить у вартість квитка. Крім сувенірних магазинів та ресторанів тут розташовуються концертний майданчик, два кінотеатри, ігровий комплекс Stadium та атракціон Panora Magique – підйом на величезній повітряній кулі.

Розважальний комплекс для дітей

Disney Village © sir.wdwnt.com

Rainforet Cafe

Disney Village © Disney Village

Shanghai Disney Resort – Шанхай, Китай

Shanghai Disney Resort став першим розважальним парком Діснеї імперії на материковій частині Китаю. Він відкрився у 2016 році, і лише за перші півроку сюди приїхало майже 6 мільйонів людей. Особливість шанхайського Діснейленду – поєднання діснеївських історій та персонажів із розвагами, створеними спеціально для відвідувачів з Китаю. Багато атракціонів та декорацій оформлені з використанням китайських мотивів. У цьому парку немає традиційної тематичної зони Мейн-стріт та залізниці, оскільки експерти вважали, що вони не зацікавлять китайців.

Shanghai Disney Resort розташований в Пудуні – діловому районі Шанхаю, недалеко від міжнародного аеропорту. Він включає сім тематичних зон, розважальний комплекс Disneytown, два готелі – Shanghai Disneyland Hotel і Toy Story Hotel, а також безліч ресторанів, кафе та магазинів.

Під час будівництва шанхайського Діснейленду було поставлено кілька рекордів. У цьому парку зведено найбільший казковий замок Enchanted Storybook Castle заввишки 60 метрів та створена величезна садова зона. Із 7000 сувенірів із персонажами діснеївських мультфільмів майже половина придумана спеціально для Shanghai Disney Resort.

Шанхайський діснейленд

Shanghai Disney Resort © china-ukraina.com

Тематичні зони шанхайського Діснейленду

За планування Діснейленд у Шанхаї схожий на інші парки компанії Діснея. Але із семи його тематичних секторів два є унікальними — таких більше немає в жодному з інших розважальних комплексів.

 • Подорож парком починається з Mickey Avenue. Гостей зустрічають казкові персонажі з мультфільмів Діснея – Міккі Маус, Білосніжка, Пітер Пен та інші. На Міккі Авеню відкрито найбільший сувенірний магазин у Діснейленді.
 • Gardens of Imagination (Сади Уяви) – центральна зона шанхайського Діснейленду, що складається з семи китайських садів. У цьому секторі живуть диснеївські персонажі, що представляють 12 зодіакальних тварин, та герої всесвіту Marvel.
 • Tomorrowland (Країна майбутнього) – футуристична зона з розвагами, створеними за мотивами фільмів “Трон”, “Ліло і Стіч”, “Зоряні війни”. У цьому секторі знаходиться атракціон Tron Lightcycle Power Run, аналогів якому немає в інших Діснейленд.
 • Adventure Isle (Острів пригод) — «загублений світ» із розвагами у стилі фільмів про Індіана Джонса. Любителям гострих відчуттів рекомендується відвідати атракціони Roaring Rapids (Ріві пороги) та Soaring Over the Horizon (Шаріння над горизонтом).
 • Toy Story Land (Країна «Історії іграшок») – сектор, присвячений героям однойменного мультфільму. Тут можна покататися з вітерцем трасою Rex’s Racer і на американських гірках Slinky Dog Spin.
 • Fantasyland (Країна фантазій) – класична тематична зона парків Діснея, оформлена у стилі улюблених мультфільмів. У тутешньому Зачарованому казковому замку (Enchanted Storybook Castle) мешкають Попелюшка, Білосніжка, Белль та інші принцеси.
 • Treasure Cove (Бухта скарбів) – унікальна тематична зона, створена за мотивами фільмів “Пірати Карибського моря”. Один із найцікавіших атракціонів – Pirates of the Caribbean, що пропонує вирушити в подорож за скарбами.

На додаток до існуючих тематичних секторів у 2019 році було анонсовано створення ще однієї зони за мотивами фільму «Зверополіс».
Крім атракціонів, відвідувачі шанхайського Діснейленду можуть насолодитися щоденними шоу та парадами. Щоправда, всі вони проходять мандаринською мовою, але спецефекти та акторська гра завжди на висоті. Наповнений емоціями та враженнями день завершується грандіозним феєрверком у Gardens of Imagination.

Шанхайський діснейленд

Тематичні зони шанхайського Діснейленду © res.klook.com

Шанхайський діснейленд

Тематичні зони шанхайського Діснейленду © regnum.ru

Hong Kong Disneyland – острів Лантау, Гонконг, Китай

Найменший з усіх існуючих парків Діснея розташований на острові Лантау, неподалік Гонконзького аеропорту. Він відкрився 12 вересня 2005 року, і щорічно приймає понад 4 мільйони гостей. Територією Hong Kong Disneyland можна гуляти пішки або їздити автобусом. По периметру парку прокладено залізницю — з одного сектора до іншого відвідувачів перевозить казковий потяг. До гонконгського Діснейленду веде окрема лінія метро – Disneyland Resort Line. Вагони її поїздів прикрашені зображеннями Міккі Мауса.

У Hong Kong Disneyland дуже мало екстремальних розваг, а більшість атракціонів розраховані на дітей. Територія парку поділена на сім тематичних зон, створених на зразок Disneyland Park в Анахаймі. До складу комплексу також входять три готелі та Центр відпочинку Inspiration Lake.

При будівництві та проектуванні гонконгського Діснейленду дотримувалися традиції фен-шуй. Біля входу до парку зроблено вигин, щоб енергія ці не потрапляла до Південно-Китайського моря. Невипадково було обрано і дату відкриття — 12 вересня. По гороскопу цей день вважається сприятливим для починань.

Гонконгський діснейленд

Hong Kong Disneyland на острові Лантау © discoverhongkong.com

Тематичні зони та атракціони

Кожен сектор Hong Kong Disneyland має свою тематику, якою відповідають не лише атракціони та розваги, але також магазини, кафе та ресторани. Традиційно парк починається з Головної вулиці (Main Street), яка веде до замку Сплячої красуні. Тут розташовано безліч магазинів та кафе, а вечорами проходить парад.

 • У Hong Kong Disneyland – найбільша у світі тематична зона Adventureland. На дерев’яному плоту відвідувачі припливають на острів, де стоїть Будинок Тарзана, а потім вирушають на човнах у круїз дикими джунглями.
 • У Fantasyland розташовані головний символ Діснейленду – замок Сплячої Красуні, а також найбільший критий атракціон It’s a Small World. Він відправляє відвідувачів у подорож всіма континентами світу під музику братів Шерман.
 • Зона Tomorrowland переносить гостей у майбутнє. Тут знаходяться одні з найцікавіших атракціонів парку – Hyperspace Mountain та Iron Man Experience.
 • Сектор Toy Story Land присвячений світові “Історії іграшок”. Всюди зустрічаються добре знайомі персонажі — Баз Лайтер, ковбой Вуді, містер Картопляна Голова, собака Спіралька та інші. Розташовані тут американські гірки-маятник RC Racer вважаються небезпечним атракціоном, тому кататися на них можуть лише діти на зріст вище 120 см і дорослі.
 • Тематична зона Grizzly Gulch стилізована під покинуте шахтарське містечко, де колись видобували золото. Її найпопулярніша та екстремальніша розвага – американські гірки Big Grizzly Mountain Runaway Mine Cars. Відкриті вагонетки проїжджають гірськими тунелями, в яких живуть ведмеді.
 • Mystic Point — незвіданий тропічний ліс у Папуа-Новій Гвінеї, де діють таємничі сили та відбуваються надприродні події. Щоб відчути цю атмосферу, варто відвідати атракціон Mystic Manor – екскурсію особняком лорда Генрі Містіка.

Однією з особливостей гонконзького Діснейленду є безкоштовні тематичні наклейки, присвячені персонажам мультфільмів. Отримати їх можна в акторів у парку та в готелях. Тим, хто святкує свій день народження в Hong Kong Disneyland, дарують значки.

Парад Дня Діснейленду у Гонконгу

Hong Kong Disneyland © KeongDaGreat / Shutterstock

Гонконгський Діснейленд та парадне шоу

Hong Kong Disneyland © Jarva Jar / Shutterstock

Tokyo Disney Resort — Ураясу, Японія

Tokyo Disney Resort став першим тематичним парком Діснея, побудованим за межами США, і одним із найбільш відвідуваних у світі. Курорт відкрився 15 квітня 1983 року у місті Ураясу на березі Токійської затоки. Щодня його відвідують близько 100 тисяч людей, а протягом року понад 14 мільйонів.

Діснейленд Токіо – це справжнє місто, населене казковими персонажами. Приїжджати сюди рекомендується на цілий день, а якщо є можливість, то й на кілька. Ще краще — оселитися в готелі, що належить комплексу, адже постояльці одержують приємні бонуси.

Японський Діснейленд включає два тематичні парки (Tokyo Disneyland і Tokyo DisneySea), торгово-розважальний комплекс Ikspiari, 5 готелів Disney та 6 готелів інших компаній. До послуг гостей безліч кафе, ресторанів і торгових точок, у тому числі офіційний сувенірний магазин Діснея Bon Voyage! (Щасливої ​​дороги!). По периметру парку прокладено монорейкову залізницю, яка пов’язує всі тематичні зони. На кожній станції є камери зберігання, де можна залишити речі перед відвідуванням атракціонів.

Токійський Діснейленд – єдиний з парків, що не належить Walt Disney Company. Ліцензію на нього одержала японська компанія Oriental Land Company.

Діснейленд в Ураясу

Tokyo Disney Resort © i0.wp.com

Tokyo Disneyland

Tokyo Disneyland створювався за принципом Каліфорнійського Disneyland Park. Його територія поділена на сім тематичних секторів, де розташовано 47 атракціонів.

 • World Bazaar (Всесвітній базар) — торгова вулиця та площа, якою їздить двоповерховий омнібус. У місцевих магазинах встановлені старовинні ігрові автомати Penny Arcade.
 • Fantasyland (Країна фантазій) присвячена казковим персонажам. Тут стоїть замок Попелюшки – точна копія того, що знаходиться у Чарівному королівстві Діснейленду Орландо.
 • Adventureland (Країна пригод) включає дві тематичні області, стилізовані під Площу Нового Орлеана та джунглі. Відвідувачі зможуть побувати у будиночку на дереві, збудованому родиною Робінзонів та пережити пригоди з піратами Карибського моря.
 • Westernland (Країна Дикого Заходу) – світ ковбоїв, індіанців та золотошукачів. На влучних стрільців чекає тир Westernland Shootin’ Gallery, а любителів екстриму — атракціон Big Thunder Mountain (Гора «Великий Грім»).
 • Critter Country (Країна звірків) – найменша тематична зона парку. Головна її пам’ятка – екстремальний атракціон Splash Mountain.
 • Toontown (Місто мультяшок) – сектор, розрахований на найменших гостей Діснейленду. На цій казковій вулиці живуть персонажі улюблених мультиків – Міккі Маус та Мінні, Дональд Дак та його племінники, Чіп та Дейл.
 • Tomorrowland (Країна майбутнього) — світ космічних пригод, наукової фантастики та фентезі. Тут можна пролетіти крізь Галактику (атракціон Space Mountain) або відправитися в зірковий тур на космоліті (Star Tours: The Adventures Continue).

Протягом дня у різних секторах парку проходять паради та вистави. Найяскравіші видовища чекають на глядачів біля замку Попелюшки. Щовечора на центральній алеї розпочинається шоу «Чарівні вогні Діснея» (Tokyo Disneyland Electrical Dreamlights), яке завершується феєрверком Disney Magic in the Sky.

Токійський діснейленд

Tokyo Disneyland © res.klook.com

Tokyo DisneySea

Якщо Tokyo Disneyland розрахований в основному на дітей, то Tokyo DisneySea більше орієнтований на дорослих. Тут працюють ресторани вищої категорії, де подаються спиртні напої. Творці парку надихалися морськими міфами та легендами. Розважальний комплекс поділяється на сім тематичних зон.

 • Mediterranean Harbor (Середземноморська гавань) оформлена в стилі італійського портового міста, каналами якого плавають венеціанські гондоли.
 • Mysterious Island (Таємничий острів) виконаний у вигляді вулканічної печери у горі Прометей. Концепція сектору ґрунтується на романах Жюля Верна.
 • Mermaid Lagoon (Лагуна русалок) стилізована під палац короля Тритона із мультфільму «Русалочка».
 • Arabian Coast (Аравійське узбережжя) оформлений у тематиці казок «Тисяча і одна ніч» та диснеївських фільмів про Аладдіна.
 • Lost River Delta (Дельта загубленої річки) — куточок джунглів із давньою ацтекською пірамідою в центрі. У ній знаходиться головний атракціон – Indiana Jones Adventure: Temple of the Crystal Skull.
 • Port Discovery (Порт Дискавері) — сектор, в якому розташовані дві вигадані спільноти: «Центр управління погодою» та «Інститут морського життя» з мультфільму Pixar «У пошуках Дорі».
 • American Waterfront (Американська набережна) імітує північно-східне узбережжя США на початку XX століття.

У Tokyo DisneySea є багато розваг, але спробувати все протягом одного дня неможливо. Якщо час обмежений, варто відвідати кілька найцікавіших атракціонів:

 • американські гірки “Подорож до центру Землі” (Journey to the Center of the Earth) на Таємничому острові;
 • «Вежу жаху» (Tower of Terror) в Американській гавані;
 • “Подорож зі збірки оповідань Синдбада” (Sindbad’s Storybook Voyage) на Аравійському узбережжі;
 • «Акватопію» (Aquatopia) у Порту Дискавері;
 • американські гірки Raging Spirits у Дельті загубленої річки.

У парку варто затриматись до вечора. Після настання темряви на всіх атракціонах включається ілюмінація, а на алеях розпочинаються нічні шоу.

Токійський діснейленд

Tokyo DisneySea © tripjepang.co.id

Корисна інформація для бажаючих відвідати Діснейленд

Незалежно від того, де знаходиться Діснейленд – У США, Європі, Китаї чи Японії – охочих відвідати його буде дуже багато. Щоб побачити найцікавіші місця парку за день, потрібно запланувати свій візит заздалегідь.

 • Завантажити карту тематичних зон, дізнатися про час роботи атракціонів та проведення заходів, уточнити вартість квитків та отримати іншу необхідну інформацію можна на офіційних сайтах парків. Також рекомендується завантажити мобільні програми, які мають безліч корисних функцій. Наприклад, вони дозволяють зарезервувати столик у ресторані, замовити їжу та навіть відкрити двері номера в готелі.
 • Будь-який парк Діснея – це не лише чарівна казка та яскраві враження, а й нескінченні черги. Щоб потрапити на найпопулярніші атракціони, доводиться чекати 1-3 години. Щоб не гаяти часу, варто скористатися послугою FastPass, яка є у всіх Діснейлендах. Вона дозволяє забронювати час відвідування атракціону та скоротити очікування у черзі. FastPass можна активувати у мобільному додатку або взяти квитки у спеціальних автоматах.
 • У Діснейлендах обладнано платні паркування. На території багатьох тематичних зон та готелях можна підключитися до безкоштовної мережі Wi-Fi. У всіх парках працюють інформаційні та медичні центри, кімнати для догляду за немовлятами. Передбачені й служби для людей з обмеженими можливостями, наприклад прокат інвалідних візків. Батьки можуть взяти в оренду дитячі коляски.
 • Особливі привілеї мають постояльці курортних готелів Діснейленд. Їм доступна послуга “Додаткова чарівна година” – вхід до парку до його відкриття. Вона дає можливість відвідати деякі атракціони та магазини без черги.

Міккі Маус

Діснейленд © s.hdnux.com

Andrii Zomkovskyi

Автор блогу, любить подорожувати і розвивати україномовний контент.

Оцініть автора
Trips
Найкрасивіші місця у світі, від яких перехоплює подих.
Залишити свій відгук