Як вирушити в подорож Європою з дитиною

Подорожі – невід’ємна частина вашого життя? Що ж робити, якщо у вас на руках маленька дитина? Не потрібно ігнорувати свої мрії та бажання.

Planet of Hotels підготував для вас переклад інтерв’ю Номадіка Метта з молодими батьками Нової Зеландії, які вирушили в подорож з дитиною Європою.

Продовжуючи тему сімейних подорожей, я подумав, що було б чудово поділитися з вами інтерв’ю з одним із наших читачів на цю тему. Ми ще не торкалися цієї проблематики, тому дозвольте вам представити Маркуса і Паулу – молоду сім’ю з Нової Зеландії, яка вирушила в подорож Європою разом зі своєю десятимісячною дитиною. Зараз вони на зв’язку і готові розповісти про свою поїздку, як їм вдалося заощадити і як це подорожувати з дитиною.

Номадік Метт (журналіст):

Представтесь будь ласка.
Маркус: Паула і я – молода сім’я (24 та 25 років відповідно) з Нової Зеландії. Ми живемо в Окленді, де я працюю землеміром, а Паула – реабілітологом у режимі неповної зайнятості. Наш маленький Коен постійно тримає нас у тонусі, змушує долати певні труднощі та допомагає вчитися радіти дрібницям.

Ми прагнемо жити життям, сповненим пригод, намагаємося не втрачати жодних можливостей і не втратити себе в цьому дивовижному світі. Ми намагаємось привчити Коена до нашого способу життя – кемпінгів та подорожей. Минулого літа ми загрузли його (Коену було всього 10 місяців) у тур Європою, який тривав місяць.

Що надихнуло вас на подорож до Європи?

Подорож Європою була нашою мрією протягом тривалого часу. Нас надихнула поїздка на острови Кука, де я облажався і нам довелося вирішувати проблему з житлом в останню хвилину. У результаті ми зупинилися в хостелі і зрозуміли, що насправді ми віддаємо перевагу бюджетному відпочинку на курорті з одними рюкзаками за спиною.

Але давайте повернемося на рік тому, коли наша подорож до Європи була лише нав’язливою ідеєю, яка надихала на безліч планів і мрій. Ми більше не могли ігнорувати нашу мрію, тому набралися рішучості та вирушили у поїздку разом із Коеном.

Як ви зібрали гроші для подорожі?

До того, як у нас з’явився Коен, ми багато працювали і намагалися заощаджувати, щоб купити будинок. Ми йшли на великі жертви, щоб наша мрія стала реальністю, ми не витрачали гроші на непотрібні речі, користувалися тими старими меблями, які залишилися з наших студентських часів. Насправді швидко назбирати гроші було нескладно, адже кожен з нас мав хорошу роботу за спеціальністю з повною зайнятістю.

Як можна швидко назбирати гроші?

Мені здається, що найважливіше – це розставити життєві пріоритети і усвідомлювати те, що потрібно буде йти на певні жертви для досягнення власних цілей. Наприклад, коли багато наших друзів купували будинки, для нас важливіше було подорожувати світом. Ми не шкодуємо про це, тому що для нас пріоритетним є пізнання багатства культури людства.

Як вкластися до бюджету, виділеного на подорожі?

Ми мали різний досвід економії бюджету під час нашої подорожі. Ми знали, що Європа не з дешевих місць, тут подорож з дитиною обійдеться дорожче, ніж якби ми поїхали самі. Ми не були зацікавлені в тому, щоб зупинятися в найдешевших, маленьких і найжахливіших готелях, також ми враховували той факт, що їжа та памперси вимагатимуть додаткових витрат.

Тому ми вирішили заощадити, зупиняючись у бюджетних апартаментах, вибраних на Couchsurfing, у друзів моєї сестри, у кемпінгах, а також користувалися послугами Airbnb. Також ми придбали єдиний проїзний квиток на поїзди країн Європи (15 днів протягом двох місяців) для основної частини нашої подорожі. Я досі так і не зрозумів, чи це дійсно було дешевше, ніж купувати квитки самостійно.

Наш маршрут був не ідеальним. Провести у Швейцарії трохи більше тижня – не найкраще рішення для нашого бюджету, але ми не шкодуємо, що поїхали туди. Варто також відзначити, що у нас не були передбачені витрати на чудовий швейцарський шоколад!

Як це подорожувати з десятимісячною дитиною?

Без сумніву, це було складніше, ніж мандрувати поодинці або в парі. У той же час це було цікаво і подарувало нам безцінний досвід, який ми б ніколи не отримали, якби не було з нами Коена.

Ми виявили, що подорожуючи з маленькою дитиною, легко долати різні бар’єри у спілкуванні з місцевими жителями. В італійському кемпінгу ми познайомилися з чудовою жінкою, яка не знала ні слова англійською, але ми, тим не менш, незграбно намагалися пояснити їй жестами скільки років нашому малюкові. Вона явно не залишалася байдужою до Коена і любила тримати його на руках. Коли ми виїжджали, вони подарували йому маленьку італійську книжечку з картинками. Часто зав’язувалося безліч розмов із місцевими жителями у громадському транспорті, коли Коен намагався привернути до себе увагу, розмахуючи руками, всім посміхаючись.

Ми дуже пишаємось тим, що нам вдалося це зробити. Ми досі любимо спостерігати за реакцією людей, коли кажемо, що побували в Європі разом із Коеном. Звичайно, він нічого не пам’ятатиме про цю поїздку, проте буде дуже цікаво розповідати йому, як він уперше скуштував швейцарський шоколад та італійське джелато. Ми досі схиблені на подорожах і не можемо дочекатися того моменту, коли знову зможемо повернутися до деяких країн з дітьми, що подорослішали. Після того, як ми вирушили в подорож з десятимісячною дитиною, будь-яка інша поїздка нам тепер нам здасться справжнісіньким відпочинком.

Що ви можете порадити молодим сім’ям із маленькими дітьми?

Ви повинні подорожувати без нічого, якщо вирушаєте в поїздку з дитиною. Спочатку ми мали дві сумки (одна з яких була рюкзаком для перенесення дитини). Після того, як ми провели кілька днів в Амстердамі, ми зрозуміли, що ми маємо дуже багато речей і відправили додому невеликий рюкзак! У нас залишилася одна сумка для наших з Паулою речей і маленький пакет для всіх речей Коена (включаючи підгузки, одяг, постільну білизну тощо).

Я б рекомендував бути більш практичним і планувати, де ви будете розміщуватись заздалегідь. У мене було ідеалістичне уявлення про те, що ми зможемо знайти житло після приїзду. Чесно кажучи, це не найкраща ситуація, коли у тебе на руках дитина, а ти навіть не знаєш, де ви ночуватимете. Якби я мандрував поодинці, можливо, мені навіть здалося б авантюрним зупинитися в брудній і старій кімнаті хостелу. Але коли ти подорожуєш із сім’єю, це може здатися огидно та безвідповідально! Таким чином, ми провели велику кількість часу в інтернет-кафе, намагаючись знайти житло, замість того, щоб насолоджуватися прогулянкою по місту.

Дуже важливо під час подорожі з маленькою дитиною спробувати зберегти порядок дня. За місяць до поїздки ми спеціально купили для Коена ведмежа, з яким він міг би спати. Це було зроблено для того, щоб побачивши знайому іграшку, він розумів, що йому треба лягати спати. Ми також намагалися укладати його в той самий час у всіх тих містах, в яких зупинялися.

Якою була найважча частина вашої подорожі?

Безперечно, найскладніша частина нашої поїздки – це неможливість вести нічний спосіб життя. Як я вже казав, ми намагалися зберегти порядок дня Коена, наскільки це було можливо… Це означало, що ми мали укладати його спати о 19:00. Тим часом ми не могли робити нічого іншого, як сидіти без діла в номері, читати книги, грати в карти. Але тут каучсерфінг прийшов нам на допомогу. Навіть незважаючи на те, що ми не могли покинути будинок увечері, ми долучалися до місцевої культури завдяки довгим душевним розмовам з нашими господарями.

Як щодо найлегшої частини вашої подорожі?

Вирушивши у поїздку разом з Коеном, ми могли легко знайти контакт із місцевими жителями.

З Коеном ми мали безліч переваг при спілкуванні з персоналом різних сфер обслуговування, іноді нас пропускали без черги. Люди, як правило, намагалися допомогти, побачивши кілька розгублених туристів з маленькою дитиною.

Чи є у вас якісь поради на прощання?

Якщо ви подорожуєте без дітей, звертайте увагу на дрібниці та отримуйте від них задоволення, наприклад, можливість дивитися фільм, коли вас ніхто не відволікає, під час довгого авіарейсу, їсти їжу у звичний час, а не чергуватись з кимось, даючи можливість поїсти іншій людині, утримуючи дитину від розкидання їжі. Або вийти з номера, не турбуючись про те, що ви забули щось важливе, наприклад підгузки або серветки.

Напевно, найголовніше в подорожі з дитиною – це можливість поглянути свіжим поглядом на прості задоволення, які молоді пари часто сприймаю як зрозуміле.
Подорож із дитиною може здатися лякаючою, але Камерон, а зараз ще й Маркус, показали нам, що це цілком реально. Досить чекати, починайте планувати – і вперед! Ваша дитина молодшою ​​не стане!

Розкажіть свою успішну історію

Одна з моїх улюблених частин роботи – це слухати розповіді людей про подорожі. Вони мене надихають, але найголовніше це те, що вони надихають і вас. Я вже маю певний досвід, тому я можу вам сказати, що існує безліч можливостей знайти кошти для подорожей і об’їздити весь світ. Я сподіваюся, що ці історії доведуть вам, що є не один спосіб вирушити в поїздку і що це в межах вашої досяжності досягти поставленої мети.

Ми всі з різних країн, але у нас є одна спільна риса – ми хочемо подорожувати якомога більше.

Нехай сьогоднішній день стане тим кроком, який зробить вас ближче до подорожей, не важливо, що це буде – придбання путівника, бронювання готелю, планування маршруту або покупка квитка на літак.

І пам’ятайте: годі чекати, адже завтра може не наступити!

Andrii Zomkovskyi

Автор блогу, любить подорожувати і розвивати україномовний контент.

Оцініть автора
Trips
Найкрасивіші місця у світі, від яких перехоплює подих.
Залишити свій відгук