Паризький Діснейленд: як потрапити в казковий світ і не загубитися в ньому

Що потрібно знати про подорож до чарівного світу героїв Уолта Діснея у Франції

Паризький Діснейленд (Disneyland Paris) відкрили у квітні 1992 року (у 2017 році парк святкує своє 25-річчя), він є найбільшим парком атракціонів у Європі. Площа складає 1943 га. Діснейленд знаходиться не в самому Парижі, а в невеликому містечку Марн-ля-Валі за 35 км від французької столиці.

Disneyland Paris складається з двох тематичних парків: Disneyland Park та Walt Disney Studios Park.

А ще на території розташовані: готельний комплекс Disney Village, тренажерні зали та тенісні корти, понад 50 тематичних кафе та ресторанів, розважальні центри, клуби, безліч магазинів, басейни, поле для гольфу, боулінг-центр, кінотеатри та багато іншого.

Безумовно, обійти пішки майже 2 тисячі гектарів, та ще й з дітьми, нереально. Тому на всій території парку Діснейленд пролягає залізнична лінія. У симпатичних залізничних вагончиках відвідувачі можуть переїжджати з одного пункту до іншого. А оскільки поїзд рухається з невеликою швидкістю, можна чудово оглянути всі околиці вікна.

П’ять «республік» Діснейленду в Парижі

Для зручності відвідувачів парк розваг розділений на п’ять казкових «республік-країн»:

 • “Головна вулиця США” (Main street USA);
 • “Країна фантазій” (Fantasyland);
 • “Країна пригод” (Adventureland);
 • “Дикий Захід” (Frontierland);
 • “Країна відкриттів” (Discoveryland).

Давайте коротко познайомимося з кожною країною, щоб було зручніше скласти план відвідин атракціонів у паризькому Діснейленді.

П'ять «республік» Діснейленду в Парижі

© disneylandparis-news.com

“Головна вулиця США” (Main street USA)

Коли туристи потрапляють сюди, стає неважливо, скільки їм років – їх все одно чекає на задоволення. Головна вулиця з архітектури нагадує Америку середини 19 століття.

По обидва боки вулиці зосереджено магазини та ресторани. Тут же ходять казкові герої Уолта Діснея під відому музику з мультфільмів, з якими можна сфотографуватися; їздять ретро-автомобілі – скрізь панує атмосфера свята.

Наприкінці вулиці знаходиться визначна пам’ятка Діснейленду: великий рожевий замок Сплячої Красуні, знайомий нам усім за початковими титрами диснеївських кіно- та мультфільмів.

Тут також бере свій початок залізнична дорога. Зі станції Main street USA вирушає поїзд по всьому парку Діснейленд.

Радимо обов’язково дочекатися вечора, щоб побачити лазерне шоу із феєрверком. Найбільш популярним з усіх вистав є “Великий парад”, який проходить на головній алеї Disneyland Park о 17.00. А ще обов’язково дочекайтеся вечірнього салюту, його проводять щовечора перед закриттям парку.

"Головна вулиця США" (Main street USA)

© disneylandparis-news.com

«Країна фантазій» (Fantasyland)

Ця країна створювалася для наймолодших відвідувачів: дітей дошкільного віку та школярів молодших класів. Дівчаток насамперед тут приваблює замок Сплячої красуні. А хлопчики будуть у захваті від дракона, який охороняє замок.

Діти зможуть разом із дорослими відвідати будиночок Білосніжки та 7 гномів, лабіринт Аліси з країни Чудес, атракціони «Вінні Пух та його друзі», «Політ Пітера Піна», «Лицар Ланселот», «Фантастичні пригоди Піноккіо». На вас також чекає чудова мирна поїздка на човнах під пісеньку «Цей маленький світ». Малюкам дуже подобається!

Ще тут вашим дітям розкажуть у захоплюючій формі про культуру народів світу. Щоправда, російської мови ви тут не почуєте: всі оповідання та розмови ведуться французькою та англійською.

Щоби черги до атракціонів вас не розчарували, радимо скористатися фаст-пасом (швидким квитком). Його видають на найпопулярніші атракціони, позначені значком (!). Що дає? Ви не довго стоятимете в загальній черзі, а зможете провести час на атракціонах, де людей поменше.

Як це працює? Ви вставляєте свій вхідний квиток у спеціальну машинку, після чого вона вам видає талон, на якому написано «вільний прохід у такому проміжку часу». Наприклад, якщо зараз 15:00, то з 15:30 до 16:00. І якщо ви підійде до потрібного вам атракціону саме в цей інтервал часу, то пройдете без черги.

Але не забувайте, що о 19.00 термін дії всіх талонів фаст-пас закінчується, а це означає, що найпопулярніші атракціони слід відвідувати першими. Слід також пам’ятати, що доки не закінчився період дії одного талона, ви не можете замовити такий же на наступному атракціоні.

«Країна фантазій» (Fantasyland)

© disneylandparis-news.com

«Країна фантазій» (Fantasyland)

© disneylandparis-news.com

«Країна пригод» (Adventureland)

Тут знаходиться один із найкрасивіших атракціонів – «Пірати Карибського моря», а також: «Індіана Джонс», «Галерея капітана Крюка», «Острів пригод», «Будинок на дереві» та інші.

Наприклад, на «Індіані Джонсі» у занедбаному місті, ви потрапите до низки незвичайних пригод. Вам потрібно буде встояти в печері, перебратися через висячий міст, пройти через водоспад, відбити атаки піратів, знайти вихід із лабіринту та відвідати таємничий острів, на якому зберігаються секрети для його гостей.

У цій «країні» є дуже популярний атракціон «Пірати Карибського моря». Під відому пісеньку «Yohoho», ви сідаєте в човен і вирушаєте в подорож, сповнену несподіванок. Любителі однойменного фільму зустрінуться тут із самим Джеком Горобцем та іншими героями – піратами, відчуваючи від несподіванки та радість, та жах одночасно.

Після всіх «страшилок» пригоди можна продовжити на 360-градусних американських гірках у Діснейленді, де, як відомо, вас покатають «з вітерцем».

«Країна пригод» (Adventureland)

© disneylandparis-news.com

“Прикордонна країна” (Frontierland)

Ця “країна” займає невелику площу, в порівнянні з іншими “країнами” Діснейленду. Вона повністю стилізована під Дикий Захід, де панувала атмосфера протистояння ковбоїв та індіанців та крутих американських вестернів.

Назви атракціонів відповідні: «Велика гора», «Будинок із привидами», «Індейське село». Ви можете постріляти в супротивника, перетворитися на золотошукачів і відвідати невеликий, але дуже цікавий зоопарк, де тварини знаходяться в природному середовищі, на справжньому ранчо.

Можна потрапити до цієї «країни» і до театру. Тут регулярно проходять уявлення про пригоди легендарного героя Міккі Мауса та Тарзана.

“Країна відкриттів” (Discoveryland)

У ній буде цікаво всім фантазерам та любителям міжгалактичних пригод. “Космічна гора”, “З Землі на Місяць”, “Зоряний тур” – назви цих атракціонів говорять самі за себе.

Центральний атракціон цієї “республіки” фантазерів – Космічна гора (Space Mountain: Mission-2). Його висота близько 40 метрів. І якщо ви зважилися на політ з катапульти зі швидкістю 14 метрів за секунду та потрійною «мертвою петлею» – ви справжній сміливець. А ось як ви поводилися під час «польоту» – покажуть фото. Їх вам запропонують купити на виході (демонструються на спеціальному моніторі). Тут є обмеження за віком (пускають дітей віком від 10 років) та за здоров’ям.

Атракціон “Лазерна перестрілка Базза Лайтера” (Buzz Lightyear Laser Blast) завжди приваблює дітей 6-10 років, але й дорослі також його люблять. Тому що тут на них чекають улюблені «стрілялки». Пам’ятаєте мультфільм “Історія іграшок-2”? Ідея цього атракціону звідси: ви сідаєте в космічний корабель (він на двох, можна сісти з татом), вам дають лазерний пістолет і ви розстрілюєте величезних страшних монстрів, а ваші перемоги відбиваються на спеціальному зоряному дисплеї.

Вся ця «країна» ілюструє вигаданий світ майбутнього, відомий нам за книгами Жюля Верна та Герберта Уеллса. Радимо перечитати їхні книги перед подорожжю – буде цікавіше!

А після запаморочливих атракціонів можна переглянути лазерне шоу або покататися на картингу.

"Країна відкриттів" (Discoveryland)

© disneylandparis-news.com

"Країна відкриттів" (Discoveryland)

© disneylandparis-news.com

Студія Уолта Діснея (Walt Disney Studio Park)

Як ми вже говорили, Діснейленд у Парижі складається з двох парків. І якщо згорнути з Main street USA, ви одразу потрапите до парку «Студія Уолта Діснея».

Він був відкритий набагато пізніше основного – 2002 року. І все, що тут знаходиться, нерозривно та тісно пов’язане з кінематографом: атракціони, різні будиночки, приміщення та магазинчики. Цей комплекс розваг скоріше для «дорослих» дітей, хоча деякі атракціони, пов’язані з мультиплікацією, будуть цікавими і для дітей молодшого віку.

Парк «Студія Уолта Діснея» (Walt Disney Studio Park) розділений на чотири сектори: «Голлівудський бульвар», «Знімальний майданчик», «Світ мультиплікації» та «Світ за лаштунками».

У «Мирі мультиплікації» можна побачити, як знімалися улюблені мультики. А також ви чи ваша дитина можуть самі спробувати намалювати мультфільм.

У «Світі за лаштунками» знаходиться найпопулярніший атракціон Rock ‘n’ Roller Coaster, де всі охочі можуть покататися на американських гірках під музику знаменитого гурту Aerosmith.

Хто любить всякі «жахливості» – сміливо йдіть на атракціон «Голлівуд-готель» (Hollywood Tower Hotel). Його ще називають Голлівудською вежею у Діснейленді.

Перед самим атракціоном вас проведуть приміщеннями та таємничими підземеллями, де мешкають привиди. І якщо ви успішно пройшли випробування, вам запропонують покататися на ліфті. Попереджаємо: цей атракціон для людей з міцними нервами та здоров’ям. Не кожен зможе витримати вільне падіння у ліфті.

Три рази на день у Walt Disney Studio Park можна побачити унікальне у своєму роді шоу каскадерів. Професійні водії під час вистави виконують на своїх автомобілях неймовірні трюки.

У багатьох до завершення шоу машини перетворюються на купу брухту. Але їх тут же лагодять у вас на очах (якщо є бажання, через скляну перегородку можна спостерігати за ремонтом). Радимо вам заздалегідь зайняти місця на спеціальній трибуні, оскільки трюки каскадерів у парку Діснейленд мають популярність у всі сезони року.

На «Знімальному майданчику» можна побачити, як знімаються фільми і самим взяти участь у кінопробах.
«Голлівудський бульвар» тут такий самий, як і знаменитий бульвар у Лос-Анджелесі. Тут у магазинах можна купити різні сувеніри, аксесуари з фільмів та перекусити в одній із закусочних на колесах.

Якщо ви любите атракціони, зроблені за найсучаснішими технологіями, то сміливо йдіть на Рататуй (Ratatouilе). Охочих потрапити сюди дуже багато, тому наберіться терпіння в черзі або запасайтеся фаст-пасом.

Що на вас тут чекає? Ви потрапляєте в паризький ресторан «Гюсто» – мультиплікаційний світ кухаря Ремі та його друга Альфредо Лінгвіні. Ви теж відчуєте себе «маленьким мишеням», де все довкола величезне, а ви такий маленький.

Студія Уолта Діснея (Walt Disney Studio Park)

© disneylandparis-news.com

Довідкова та корисна інформація для туристів

Режим роботи Діснейленду в Парижі

Працює парк із 10:00, без вихідних. Тим, хто вперше вирушає в подорож Діснейледом рекомендуємо  скачати карту  та  путівник  російською або іншою потрібною вам мовою. При вході їх видають кожному, але тільки французькою чи англійською мовами.

Ціни на квитки у 2017 році

Вхід до Діснейленду дитині до 3-х років – безкоштовно, від 3 до 11 років – купуєте дитячий квиток, а з 12 років вже дорослий.
Дні дії квитків можна переглянути в  календарі .

Вхід до Діснейленду дитині до 3-х років – безкоштовно

© disneylandparis-news.com

Квитки в паризький Діснейленд онлайн

Якщо ви хочете уникнути черги, рекомендуємо  купити квитки в Діснейленд онлайн . Після оплати буде достатньо звичайної роздруківки, яку не потрібно обмінювати у касі. Вартість квитка на офіційному сайті така сама, як і на території Діснейленду. Відмінність у тому, що він діє протягом року (але не в день, коли ви його купили), а придбаний у касі – одразу з моменту покупки.

Який час краще планувати поїздку?

Діснейленд у Франції можна відвідувати будь-якої пори року. Але найкращим часом для відвідування вважається пізня весна (кінець квітня та початок травня) або початок осені (з вересня до жовтня). Ті, хто вже бував тут неодноразово, знають, що найбільші черги до атракціонів вишиковуються влітку.

Взимку в Діснейленді туристів значно менше, хоча є виняток: у Різдвяні свята та на Хелловін парк працює допізна, і саме в ці дні тут проходять видовищні паради героїв диснеївських мультфільмів. Слід також додати, що в холодну пору року не всі атракціони працюють.

Як дістатися до Діснейленду в Парижі?

Доїхати до парку розваг можна за півгодини на метро або на приміських поїздах RER напрямку Marne-la-Vallee, які відправляються кожні 15 хвилин.

З терміналу № 2 аеропорту Шарль-де-Голль до Діснейленду є можливість дістатися швидкісним поїздом.
Також можна з’їздити самостійно на своєму або орендованому автомобілі або взяти таксі. На території парку є автостоянка.
Адреса Діснейленд: 77777 Марн-ля-Валі, Франція. Координати: 48°52′29″N 2°46′35″E .

Де зупинитися?

Поруч із парком знаходиться близько 10 готелів, які краще бронювати заздалегідь.

Паризький Діснейленд: як потрапити в казковий світ і не загубитися в ньому

© Ferreiro / Shutterstock

Hotel Disneyland

П’ятизірковий готель Діснейленд знаходиться прямо біля входу до парку. Він як зовні, так і всередині наповнений розкішшю у пишному вікторіанському стилі. Тут скрізь присутні і мирно уживаються з постояльцями герої діснеївських мультфільмів, виправдовуючи назву готелю.

За столик у ресторані до вас може підсісти та сфотографуватися будь-який з них. Тільки в цьому готелі ваших діток, за дві секунди, перетворять на принцес, ковбоїв та інших диснеївських персонажів за допомогою професійних гримерів.

У готелі Disneyland знаходиться безкоштовне паркування, 2 ресторани, є дитяче меню, кафе-бар, басейн, SPA-центр, фітнес-центр. До послуг гостей апартаменти категорії Castle Club і Suite.

Hotel Disneyland

© disneylandparis-news.com

Disney’s New York

За відгуками туристів, у французькому Діснейленді популярністю користується готель Disney’s New York. У нього чотири зірки, і він їх виправдовує. У готелі є 500 просторих номерів. У кожному номері є кондиціонер, телевізор із супутниковими каналами, ванна кімната з повним комплектом туалетного приладдя та феном. Деякі номери – з терасами. Є безкоштовне паркування, критий басейн, тренажерні зали, тенісний корт, кімната відеоігор, гідромасаж та сауна, пральня та магазин.

Готель розрахований на проживання з дітьми. За окрему плату тут пропонують послуги няні.
Відвідувачів завжди багато, тому на сніданок видають картки із зазначенням зручного для вас часу. Повечеряти можна в ресторані або замовити їжу в номер. Ще тут є автомати з їжею та напоями.

Disney’s Cheyenne та Disney’s Santa Fe

Двозіркові готелі Disney’s Cheyenne та Disney’s Santa Fe також розраховані на проживання з дітьми, оскільки сюди приходять фотографуватись герої мультфільмів. Але послуг тут набагато менше: телевізор, ванна кімната з усім туалетним приладдям. Можна попросити фен та електрочайник. Є камера зберігання та безкоштовна стоянка.

Disney’s Cheyenne нагадує невелике містечко американських поселенців кінця 19-го століття, як в американських вестернах.

А номери в Disney’s Santa Fe – на тему мультфільму «Тачки».
У готелях російськомовного персоналу немає (хоча трапляються і винятки). Радимо при заселенні попросити вашого гіда допомогти заповнити анкети, а далі, якщо володієте хоча б розмовною англійською – ви впораєтеся самі.

З готельного комплексу з невеликими інтервалами курсують безкоштовні автобуси до самого парку. І працюють майже до півночі.

Також у місті Марн-ля-Валі, де знаходиться Діснейленд, розташовано кілька готелів на будь-який смак, в радіусі кілометра від парку: Vienna International Dream Castle, Holiday Inn, Explorers My Travel та Kyriad, Elysées Val d’Europe та Radisson SAS та інші .

Двозіркові готелі Disney's Cheyenne та Disney's Santa Fe

© disneylandparis-news.com

Де їсти?

Харчування тут не дешеве і ділиться, якщо так можна сказати, на 3 категорії: дорогі ресторани з меню, де столики необхідно замовляти заздалегідь (для готелях Діснейленду, зробити це можна у консьєржа), ресторани зі шведським столом та фаст-фуди. Кожен обирає на свій гаманець.

По всьому парку розташовано безліч кафешок, закусочних, лотків з морозивом, чіпсами та хот-догами.
У «Дісній Селині» є Макдональдс. Тут найдешевші ціни в Діснейленді. Дитячий набір коштує від 4 євро, а дорослий близько 7 євро.

З собою приносити їжу не можна! Можна лише покласти пляшечку води та пару бананив.

Декілька цікавих фактів з життя парку Діснейленд:

 • У актора, який розважає відвідувачів в образі Міккі Мауса близько 300 костюмів, а Мінні – 200.
 • Якщо дітям у Діснейленді чомусь стало невесело або вони втомилися, до них обов’язково підійде співробітник парку, почастує морозивом чи іншими солодощами. Таке тут правило.
 • Відповідну атмосферу у парку допомагають створити ароматизатори. Тут у повітрі витають запахи моря, лісу, квітів, а ще гарячих пиріжків.
 • Якщо ви на атракціоні «The Haunted Mansion» не злякаєтесь жодної з 999 привидів, на вас чекає подарунковий сертифікат найбезстрашнішого відвідувача.
 • У «Країні пригод» на атракціоні «Індіана Джонс» використовуються справжні реквізити, які брали участь у зйомках фільму.
 • Щоб у парку не розлучилися миші чи щури тут мешкають понад 200 кішок на правах співробітників.

Для багатьох поїздка до Діснейленду – мрія з дитинства, яку хочеться втілити навіть дорослим. Так що сміливо вирушайте в казковий світ, щоб запам’ятати цю подорож на все життя.

Для багатьох поїздка до Діснейленду – мрія з дитинства

© disneylandparis-news.com

Для багатьох поїздка до Діснейленду – мрія з дитинства

© disneylandparis-news.com

Andrii Zomkovskyi

Автор блогу, любить подорожувати і розвивати україномовний контент.

Оцініть автора
Trips
Найкрасивіші місця у світі, від яких перехоплює подих.
Залишити свій відгук

 1. Сергій

  Молодець, гарно поінформував. Мало якісного контенту українською

  Відповіcти