Найкращі італійські пляжі для сімейного відпочинку

Італійське узбережжя обласкане п’ятьма морями і має чудові піщані пляжі, що сягають десятків кілометрів. Багато з них ідеально підходять для сімейного відпочинку з дітьми, а найкращі регулярно отримують нагороду «Блакитний прапор». Вона присуджується узбережжям, відповідним вимогам щодо якості води, чистоти пляжів та інфраструктури.

Деякі пляжі відзначають зеленим прапором. Нагорода присвоюється педіатрами за безпеку та зручність відпочинку з дітьми. Такі узбережжя повинні мати пологий вхід у море, протяжне мілководдя, чистий пісок, дитячі майданчики, аніматорів, кафе і т.д.

Пропонуємо ознайомитися з найкращими пляжами Італії для сімейного відпочинку, які рік у рік залишаються на вершині списку. Деякі з них поки що мало відомі туристам, але вони не поступаються популярнішим локаціям.

Чефалу, Сицилія (Cefalu, Sicily)

Безтурботні пляжі Чефалу простяглися вздовж міської набережної і далі за межі популярного курорту. У високий сезон тут особливо багато людей і з кожним роком все більше іноземців, які гідно оцінили цей чудовий куточок, позначений «Зеленим прапором». Відпочиваючих приваблюють високий рівень комфорту, чудове піщане узбережжя, тепле дрібне море, мальовнича природа та цікаві пам’ятки. На береговій лінії є пляжі для сімейного відпочинку, відокремлені малолюдні ділянки, а також локації для занять снорклінгом та віндсерфінгом.

Собор Чефалу та старе місто прибережного міста

Пляж Чефалу © kavalenkava / Shutterstock

Розето-дельі-Абруцці, Абруццо (Roseto degli Abruzzi, Abruzzo)

Розето-дельі-Абруцці вважають одним із найкрасивіших і найчистіших на узбережжі Адріатичного моря. Завдяки широкій береговій лінії з пологим входом і мілководдям, відсутності вітрів і хвиль його облюбували сім’ї з дітьми. Тут є туалети, можна орендувати шезлонги та парасольки, на набережній працюють ресторани, бари та кафе-морозиво з дитячими майданчиками, гойдалками та каруселями. А прикрашають все це високі сосни, пальми, насадження троянд та олеандрів. Всі переваги Розето-дельї-Абруцці підтверджують «Блакитний» та «Зелений» прапори, що розвиваються на флагштоку.

Довгий пірс на пляжі

Розето-дельї-Абруцці © viaggiando-italia.it

Кала Брандинки, Сардинія (Cala Brandinchi, Sardinia)

Відпочиваючи на Сардинії, неодмінно відвідайте пляж Кала Брандинки – сліпучо-білий пісок, немов покривалом накриває небесно-блакитну гладь моря. За неймовірну красу ці місця прозвали Маленьким Таїті. Cala Brandinchi Beach вважають одним з найкращих пляжів Італії для відпочинку з дітьми – тут завжди тихо, від вітру захищають невеликі піщані дюни та високі сосни, біля берега безпечне та тепле мілководдя, чудова туристична інфраструктура та причал.

Cala Brandinchi біля пляжу Ла Імпосту на острові Сардинія

Пляж Кала Брандинки © Eva Bocek/Shutterstock

Роді-Гарганіко, Апулія (Rodi Garganico, Puglia)

У цьому затишному містечку є два пляжі – східний та західний. У першому знаходиться порт, а другий – ідеальний для відпочинку. Море тут має напрочуд гарний відтінок, пологий вхід, мілководдя та золотаве піщане покриття. Це узбережжя чудово підходить для лінивого відпочинку, прогулянок, бігу та інших насолод. Приємна спокійна атмосфера, чистота та високий рівень інфраструктури – все це гарантує найкраще проведення часу. Пляж відзначений нагородою «Блакитний прапор» та сприятливий для перебування тут із дітьми.

Пляж у В'єсті, Капо Гаргано

Пляж Роді-Гарганіко © Marcin Krzyzak / Shutterstock

Сан-Лоренцо, Сицилія (San Lorenzo, Sicily)

Неподалік від заповідника Вендікарі, осторонь жвавих місць, розташоване узбережжя Сан-Лоренцо, відзначене «Блакитним прапором». Воно славиться красивими пляжами з невеликими бухтами, дрібним білим піском з лінивими хвилями бірюзового моря, що накочують на нього. Місцеві мешканці називають його Карибським пляжем. Він обладнаний усім необхідним для розслабленого відпочинку з дітьми, тут можна орендувати шезлонги, парасольки від сонця, дитячі майданчики. У 10 хвилинах їзди знаходиться село Марзамені, в якому є чудові ресторани свіжих морепродуктів.

Вид на церкву Сан-Педро на пляжі Сан-Лоренцо в Хіхоні

Сан-Лоренцо © Isa Fernandez Fernandez / Shutterstock

Центр міста Хіхон та пляж

Пляж Сан Лоренцо © nevodka / Shutterstock

Прайя-а-Маре, Калабрія (Praia a Mare, Calabria)

Обласкане безтурботним Тірренським морем узбережжя Прайя-а-Маре, заслужено вважають найкрасивішим у Калабрії. Воно має мальовничу порізану берегову лінію, затишні бухти з безлюдними пляжами та чисту воду. Всього за кілька десятків метрів від берега знаходиться безлюдний острів Діно. Він є відомим символом цих місць і як магніт притягує любителів дайвінгу та снорклінгу. На його вершині збереглися руїни неприступної фортеці. Тепер він безлюдний — тут росте дикий мирт, з ягід якого виробляють місцеві лікери та джеми. 2014 року на острові знімали популярне реаліті-шоу Survival Isola Dino («Вижити на острові Діно»). Уздовж містечка простяглися облаштовані пляжі з необхідною інфраструктурою, вони мають покриття з темного піску з дрібною галькою та пологий вхід у море. У його південній частині розташований аквапарк, що неодмінно припаде до душі малюкам. Це узбережжя схвалено педіатрами для відпочинку з дітьми та відзначено “Зеленим прапором”.

Praia a Mare у Козенці

Пляж Прайя-а-Маре © mikefai / Shutterstock

Соттомаріна, Венето (Sottomarina, Veneto)

Серед італійських пляжів Соттомаріна заслуговує на особливу увагу — він славиться чудовим піщаним покриттям з великим вмістом авгіту, кварцу, силікатів і слюдяних елементів. Завдяки такому багатому складу його рекомендують для процедур псаммотерапії лікування нагрітим піском. Це гарне місце для відпочинку з дітьми – чиста тепла вода і пологий вхід у море робить його безпечним та приємним. За свої характеристики Соттомаріна відзначений «Блакитним» та «Зеленим» прапорами. Тут добре розвинена інфраструктура — є дитячі майданчики, центри для занять різними видами спорту, у тому числі віндсерфінгом, веслуванням на каное та верховою їздою. Серед інших розваг туристам пропонують вирушити на дайвінг – у морі можна побачити рифи та яскравих підводних мешканців.

Найкращі італійські пляжі для сімейного відпочинку

Соттомаріна © Aliaksandr Antanovich / Shutterstock

Каволі, острів Ельба, Тоскана (Cavoli, Elba Island, Tuscany)

Найбільш популярні та фешенебельні пляжі на Ельбі знаходяться у Каволі. У 2015 році вони увійшли до десятки найкрасивіших у Європі за рейтингом Tripadvisor. Користувачі гідно оцінили чудову інфраструктуру, золотий пісок, безтурботне море та особливий мікроклімат, що створюється горою Капан – вона закриває курорт від північних вітрів. Протяжний широкий берег поділяє невисока скеля. На сході від неї розташовані комфортні пляжі, а із західного боку – дикі. Незважаючи на те, що Каволі позиціонується як ідеальне місце відпочинку з дітьми та підлітками, тут нікому нудьгувати не доведеться – на узбережжі часто відбуваються вечірки зі смачними коктейлями, живою музикою та ді-джеями. Особливо багато заходів буває у липні та серпні. За високий рівень комфорту та мальовничу природу Каволі можна віднести до найкращих пляжів Італії для сімейного відпочинку.

Пляж та узбережжя на острові Ельба

Пляж Каволі © Balate Dorin / Shutterstock

Форте дей Мармі, Тоскана (Forte dei Marmi, Tuscany)

Найфешенебельніший курорт району Версилія – ​​Форте дей Мармі. Тут можна зустріти відомих політичних, спортивних та культурних діячів. Їх сюди приваблює високий рівень сервісу, чудові пляжі та мальовнича природа. Берег курорту, де зустрічаються Лігурійське та Тірренське моря, славиться дрібним білим піском, пологим входом та чистою водою. Тому він чудово підходить для відпочинку із дітьми. У місті, що виросло навколо руїн стародавньої фортеці, тепер багато розкішних вілл, парків, елітних ресторанів, магазинів та нічних клубів — один із них легендарний La Capannina.

Салют на чудовому пляжі

Форте дей Мармі © pisaphotography / Shutterstock

Шезлонги на знаменитому італійському піщаному пляжі

Пляж Форте дей Мармі © TravnikovStudio / Shutterstock

Лерічі, Лігурія (Lerici, Liguria)

Цей чудовий куточок не надто розпещений увагою туристів, які прагнуть сусіднього модного курорту Чінкве-Терре. З узбережжя Лерічі відкриваються захоплюючі краєвиди на два портових міста, з безліччю кораблів. Місцева природа мальовнича, а сам він має листівкові види. Його пляжі вважаються одними з найкращих в Італії для відпочинку з дітьми – вони мають м’який білий пісок, чисте прозоре море, пологий вхід у бірюзову воду. Крім того, тут для відпочиваючих облаштовано все необхідне — можна орендувати шезлонги, парасольки, кабінки для перевдягання, туалети, душ, парковка, кафе та ресторани. Серед розваг користуються популярністю катання на катамаранах та каное. З дітьми можна відвідати середньовічний замок Castello di Lerici, він знаходиться неподалік пристані. Тепер тут відкрито історичний музей,

Пляж розташований у затоці Поетів Ла-Спеція у Лігурії.

Пляж Лерічі © Eddy Galeotti / Shutterstock

Альба Адріатика, Терамо (Alba Adriatica, Teramo)

Відомий курорт на березі Адріатичного моря славиться широкими пляжами та кришталево чистою водою. Він має пологий вхід та піщане з галькою покриття, а мальовничості йому додає сосновий гай. Альба Адріатика нагороджений «Зеленим» та «Блакитним» прапорами і також відомий під назвою «Сріблястий» (Spiaggia d’argento). Він обладнаний всіма необхідними для відпочинку атрибутами, а також можна орендувати човен, катамаран, зайнятися віндсерфінгом, вітрильним спортом. Для малюків є дитячі майданчики та надувні гірки, за безпекою на воді стежать рятувальники. На узбережжі часто проходять вечірки для дорослих та дітей, а у першій половині серпня проводять відомий літній карнавал. Вздовж пляжу простяглася гарна набережна, на якій розташовані кафе-морозиво, бари, ресторани та магазини,

Лежаки та шезлонги на пляжі

Альба Адріатика © Ysbrand Cosijn/Shutterstock

Сан-Віто-Ло-Капо, Сицилія (San Vito Lo Capo, Sicily)

Цей пляж називають найромантичнішим на Сицилії, а Тірренське море – найкрасивішим в Італії. Сан-Віто-Ло-Капо розташований у мальовничій бухті, а з північного боку його обмежує велична гора Монако. Берег тут має біле піщане покриття, пологий вхід у смарагдову воду та мілководдя, тому педіатри нагородили його «Зеленим прапором», відзначивши чудові умови для відпочинку з дітьми. На пляжі Сан-Віто-Ло-Капо чудово розвинена інфраструктура – можна орендувати шезлонги та парасольки від сонця, є душі та туалети, а на набережній розташовані кафе-морозиво, бари та ресторани. Серед розваг популярністю користується дайвінг, каякінг, віндсерфінг, прогулянки містом та підкорення гори (5,5 км), з її вершини відкриваються захоплюючі краєвиди на околиці.

Знаменитий пляж з пальмами на Сицилії

Пляж Сан-Віто-Ло-Капо © lucarista / Shutterstock

Пісколузі, Апулія (Pescoluse, Puglia)

За неймовірну красу ці місця прозвали салентійськими Мальдівами. Тут біля узбережжя — мілководдя, а з води виступають мальовничі піщані острівці з рідкісною рослинністю. Від вітрів пляж вкривають невеликі дюни, що поросли чагарником. Пісколузі славиться високим рівнем комфорту та безпеки — на березі чергують рятувальники, є шезлонги та парасольки, бари, кафе та ресторани, прокат човнів. Ці пляжі відомі найкрасивішими заходами сонця — увечері небо забарвлюється в чарівно-червоний колір. До недоліків можна віднести його багатолюдність.

Білий піщаний пляж

Пляж Пісколузі © Landscape Nature Photo / Shutterstock

Сабаудія, Латина (Sabaudia, Latina)

Найкрасивіші пляжі Сабаудії займають кілька кілометрів піщаної коси, затиснутої між Тірренським морем та солоним озером Паола. Ця вузька ділянка суші є золотистими дюнами, які в деяких місцях поросли мізерним чагарником. Його узбережжя має як дикі, так і облаштовані пляжі, відзначені «Блакитним прапором» та придатні для відпочинку з дітьми. Вхід у воду – пологий, з поступовим наростанням глибини. На деяких ділянках коси через вітряність бувають хвилі, тому тут популярні заняття віндсерфінгом, серфінгом, кайтсерфінгом, водними лижами, прогулянки на каное. Діти неодмінно будуть раді провести час в аквапарку та за запуском повітряних зміїв.

Сабаудія – молодий курорт, він був заснований на початку минулого століття за наказом Муссоліні для відпочинку еліти. Тому у цих місцях можна зустріти відомих людей.

Пляж Агро Понтіно

Пляж Сабаудія © Claudio Giovanni Colombo / Shutterstock

Анціо, Рим (Anzio, Rome)

Один із найвідоміших пляжів області Лаціо протягнувся на 12 км і знаходиться всього за 60 км від столиці, тому тут люблять відпочивати римляни. Узбережжя Анціо славиться своєю красою, має м’яке піщане покриття, протяжне мілководдя і пологий вхід у кришталево чисте Тірренське море. Берегова лінія складається з мальовничих дюн, порослих соснами, розділених портовими спорудами та кам’яними мисами. Вона поділена на дикі та обладнані ділянки, де створено теплу сімейну атмосферу та є все необхідне для комфортного відпочинку з дітьми. Крім того, пляж повністю обладнаний для розміщення людей з обмеженими фізичними можливостями та нагороджений «Блакитним» та «Зеленим» прапором. Прогулюючись уздовж набережної, буде цікаво розглянути старовинні вілли, а в самому місті можна побачити руїни давньоримських будов,

Пляж у Гротті ді Нероні

Пляж Анціо © K – Photo / Shutterstock

Комаккіо, Емілія-Романья (Comacchio, Emilia-Romagna)

Мальовниче старовинне містечко Комаккьо називають «Маленькою Венецією», оскільки воно знаходиться в лагуні річки По і поцятковане мережею каналів. Його пляжі, розташовані на узбережжі Адріатичного моря, є ідеальним місцем для відпочинку з дітьми. Золотистий пісок, синє море та високі пухнасті сосни — сюди точно варто приїхати у відпустку. Берегова лінія має дикі та облаштовані ділянки, для малюків тут створені необхідні умови, є ігрові майданчики з гірками.

Порожній пляж наприкінці літа

Пляж Комаккіо © Luca Lorenzelli / Shutterstock

Байя делле Загаре (Baia delle Zagare beach)

Найбільший пляж Гаргано знаходиться в затоці Загара. Дістатись сюди можна, здійснивши невелику подорож водою на катері з Маттінати. Baia delle Zagare beach мальовничо затиснутий між скель, на схилах яких ростуть апельсинові та лимонні гаї. Доступ до приватного пляжу мають мешканці готелів Hotel Baia delle Zagare та Baia dei Faraglioni. Іншим мандрівникам, щоб відпочивати з комфортом, слід отримати спеціальну перепустку. Після цього можна насолоджуватися білим м’яким піском, блакитним морем і робити гарні знімки на тлі відомих фаральйонів, що стоять недалеко у воді. До дикої частини узбережжя можна дістатися крутою стежкою, яка починається від Strada Provinciale (SP) 53 у бік В’єсті, всього за 500 метрів від входу в готелі. Вузька стежка починається під мостом SP53, де можна припаркувати автомобіль.

Гальковий пляж оточений скелястими стрімчаками з білого вапняку

Пляж Байя делле Загар © YKD / Shutterstock

Пляж у Гаргано

Пляж Байя делле Загаре © Kite_rin / Shutterstock

Andrii Zomkovskyi

Автор блогу, любить подорожувати і розвивати україномовний контент.

Оцініть автора
Trips
Найкрасивіші місця у світі, від яких перехоплює подих.
Залишити свій відгук